Jānis Klaužs

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Jānis Klaužs
Janis Klauzs.jpg
Jānis Klaužs 2006. gadā
Saeimas deputāts

Dzimšanas dati 1953. gada 6. maijā (65 gadi)
Līvāni, Latvijas PSR, Karogs: Padomju Savienība PSRS
(tagad Karogs: Latvija Latvija)
Tautība latvietis
Politiskā partija Tautas partija (2001-2010)
Profesija mežsaimnieks
Augstskola Latvijas Lauksaimniecības akadēmija

Jānis Klaužs (dzimis 1953. gada 6. maijā Līvānos) ir latviešu mežsaimnieks un politiķis, 12. Saeimas deputāts, ievēlēts no Zaļo un Zemnieku savienības. Līdz 2010. gadam bija Tautas partijas biedrs, šobrīd bezpartijisks.

J. Klaužs ir beidzis Līvānu 1. vidusskolu. Pēc Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas mežsaimniecības fakultātes beigšanas 1977. gadā darbojies savā profesijā. Pirms politiskās darbības sākšanas bijis AS "Latvijas Valsts meži" Dienvidlatgales mežsaimniecības izpilddirektors.

Politiskā darbība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2001. gadā no Tautas partijas ievēlēts Līvānu novada domē, kopš 2002. gada - domes priekšsēdētāja vietnieks.

2006. gadā tika ievēlēts 9. Saeimā, kur darbojās Tautas partijas frakcijā. 2010. gada martā, pēc Tautas partijas aiziešanas no Valda Dombrovska valdības presē izplatījās informācija, ka no partijas izstājās visa tās Līvānu nodaļa, kuras biedrs bija arī J. Klaužs,[1] tomēr politiķis Saeimā turpināja darboties Tautas partijas frakcijā, lai arī atsevišķos balosjumos balsoja atšķirīgi. Tautas partijas Saeimas frakciju oficiāli J. Klaužs pameta tikai jūlijā.[2]

2010. gada oktobrī ievēlēts 10. Saeimā no Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS), nebūdams tajā ietilpstošo partiju biedrs. 11. Saeimas ārkārtas vēlēšanās kandidēja ar trešo numuru no ZZS saraksta Latgales vēlēšanu apgabalā un tika ievēlēts 11. Saeimā, savācot lielāko punktu skaitu.[3] Tāpat ievēlēts 12. Saeimā no ZZS saraksta.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]