Saskaņa

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Saskaņa
Vadītājs Nils Ušakovs
Dibināta 2010. gadā
Veidojusies no TSP, Jaunais Centrs, SDP, Daugavpils pilsētas partija
Galvenā mītne Valsts karogs: Latvija Rīga, Latvija
Ideoloģija Sociāldemokrātija
Eiropas filiāles Eiropas Sociāldemokrātiskā partija (biedrs)
Eiropas Parlamenta grupa Sociālistu un demokrātu progresīvā alianse
Oficiālās krāsas Sarkans, balts
12. Saeima
24 / 100
Eiroparlaments
1 / 8
Mājaslapa
www.saskana.info

Saskaņa ir sociāldemokrātiska Latvijas politiskā partija, kas tika izveidota 2010. gadā, apvienojoties Tautas saskaņas partijai, partijai "Jaunais Centrs" un Sociāldemokrātiskajai partijai. 2011. gada janvārī tika apstiprināts lēmums par Daugavpils pilsētas partijas saplūšanu ar partiju "Saskaņa".[1] Partija ietilpst apvienībā "Saskaņas Centrs".

Partijas līderi ir pašreizējais Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un apvienības "Saskaņas Centrs" Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs, kas ir arī partijas Ministru prezidenta amata kandidāts.

2009. gada 21. novembrī partija tās priekšsēdētāja Jāņa Urbanoviča personā parakstīja sadarbības līgumu ar Krievijas politisko partiju "Vienotā Krievija" (krievu: Единая Россия), kura veidota Krievijas Federācijas valdības atbalstam. Līgumā paredzēta galvenokārt pieredzes apmaiņa par partiju uzbūvi, organizatoriskā darba, kontroles un revīzijas darbību, mācību un kadru sagatavošanu utt.[2] 2017. gadā šī sadarbības līgums tika pārtraukts, nosūtot vēstuli partijai Vienotā Krievija.[3] To Nils Ušakovs apstiprināja Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāmā", reaģējot uz žurnālistu jautājumu par to, ka šāda informācija esot nonākusi viņu rīcībā. Saskaņā ar viņa teikto, līgums esot zaudējis aktualitāti, jo Eiropas Sociāldemokrātiskajā partijā ārpolitiskie jautājumi tiekot organizēti centralizēti. Nils Ušakovs apstiprināja, ka partijas institūcijas šo jautājumu nav skatījušas, bet viņš par savu vēstuli (vēstule nav tikusi publiskota) esot informējis valdi.[4]

2014. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās un 12. Saeimas vēlēšanās partija "Saskaņa" piedalījās atsevišķi no apvienības "Saskaņas Centrs".

2017. gada 24. novembrī partija ir uzņemta par pilntiesīgu Eiropas Sociāldemokrātiskās partijas locekli.

Dalība Saeimas vēlēšanās[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Gads Vēlēšanas Rezultāti (%) Deputāti (no 100) Piezīmes
2010. 10. Saeimas vēlēšanas 26,04
24 / 100
Saskaņas Centra saraksts ieguva 29 vietas, no kurām 4 ieguva LSP un 1 — DPP
2011. 11. Saeimas vēlēšanas 28,37
28 / 100
Saskaņas Centra saraksts ieguva 31 vietu, no kurām 3 ieguva LSP
2014. 12. Saeimas vēlēšanas 23
21 / 100
Saskaņas saraksts ieguva 24 vietas, no kurām 2 ieguva LSP pārstāvji un vienu GKR pārstāvis

"Saskaņai" 12. Saeimā ir vislielākā frakcija ar 24 deputātiem. Deputāti pārstāv Saeimas Ārlietu komisiju, Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisiju, Nacionālās drošības komisiju, Juridisko komisiju un citas. "Saskaņu" Saeimā pārstāv Jānis Urbanovičs (Saeimas frakcijas priekšsēdētājs), Valērijs Agešins (frakcijas priekšsēdētāja biedrs), Artūrs Rubiks (frakcijas priekšsēdētāja biedrs), Andrejs Klementjevs, Zenta Tretjaka[5], Vitālijs Orlovs, Sergejs Dolgopolovs, Andrejs Elksniņš, Marjana Ivanova-Jevsejeva, Ņikita Ņikiforovs, Ivars Zariņš, Jānis Tutins, Mihails Zemļinskis, Boriss Cilevičs, Ivans Klementjevs, Igors Zujevs (ieņēma Regīnas Ločmeles-Luņovas, kas nolika mandātu, vietu), Jūlija Stepaņenko, Sergejs Mirskis, Sergejs Potapkins, Igors Pimenovs, Ivans Ribakovs, Jānis Ādamsons, Vladimirs Nikonovs, Raimonds Rubiks.

Pārstāvniecība Latvijas pilsētās un reģionos[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

"Saskaņai" ir teritoriālās nodaļas 57 Latvijas pašvaldībās. Teritoriālās nodaļas strādā pie jaunu partijas biedru piesaistes un tajās var pieteikties dalībai partijā. Kopumā 64 deputāti ir ievēlēti 44 pašvaldībās. Partijas deputāti ir koalīcijā 13 Latvijas novados - Aglonas, Balvu, Dagdas, Rēzeknes, Viļakas, Viļānu, Babītes, Garkalnes, Ogres, Olaines, Iecavas, Krustpils un Ozolnieku novados, bet vēl 26 novados deputāti ir opozīcijā. Četrās no lielākajām Latvijas pilsētām - Rīgā, Jūrmalā, Rēzeknē un Jēkabpilī - "Saskaņas" deputāti ir koalīcijā, bet vēl trijās pilsētās - Daugavpilī, Liepājā un Jelgavā - opozīcijā.

Rīgas domē "Saskaņu" pārstāv 22 deputāti[6]: Nils Ušakovs (Rīgas mērs), Anna Vladova (frakcijas priekšsēdētāja), Mihails Kameņeckis (frakcijas priekšsēdētājas vietnieks), Andrejs Kozlovs, Andrejs Kameņeckis, Aleksejs Roslikovs, Baiba Rozentāle, Maksims Tolstojs, Jefimijs Klementjevs, Jānis Ločmelis, Igors Kuzmuks, Igors Solovjovs, Olga Veidiņa, Regīna Ločmele-Luņova, Genādijs Sevastjanovs, Sandris Bergmanis, Vitālijs Dubovs, Vadims Baraņņiks, Vadims Faļkovs, Valērijs Petrovs, Viktors Paškovs un Vladimirs Frolovs.

Rēzeknes domē partiju pārstāv 7 deputāti[7]: Aleksandrs Bartaševičs (Rēzeknes mērs), Andrejs Rešetņikovs, Aleksejs Stecs, Vladimirs Bogdanovs, Aleksandrs Irišins, Jānis Krišāns un Lidija Ostapceva.

Daugavpils domē ir 4 "Saskaņas" deputāti[8]: Dmitrijs Rodionovs, Anatolijs Gržibovskis, Aleksandrs Samarins un Aleksejs Nikolajevs.

Liepājas domē partiju pārstāv 3 deputāti[9]: Jurijs Hadarovičs, Romāns Miloslavskis un Naums Vorobeičiks.

Jūrmalas domē ir 3 "Saskaņas" pārstāvji[10]: Boriss Doņņikovs, Karina Siņkeviča un Larisa Loskutova.

Jelgavas domē partiju pārstāv 3 deputāti[11]: Ivars Jakovels, Valentīns Grigorjevs un Sergejs Stoļarovs.

Jēkabpils domē "Saskaņu" pārstāv Andris Rutko un Broņislavs Ivanovskis.

Ventspils domē no "Saskaņas" strādā Vitālijs Trusevičs.

Sadarbība ar nevalstiskajām organizācijām[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Partija "Saskaņa" laika gaitā ir parakstījusi vairākas vienošanās ar dažādu nozaru asociācijām un arodbiedrībām, lai pilnvērtīgi pārstāvētu nozaru darbinieku intereses. Vienošanās par sadarbību ir noslēgtas ar:

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]