Galda hokejs

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Galda hokejs
Eiropas čempionāts, Skalicā, Slovākijā

Galda hokejs ir galda spēle, kas cēlusies no hokeja. Spēle norisinās uz miniatūra hokeja laukuma ar kustīgām hokejistu figūriņām, kuras vada divi spēlētāji, tādējādi cenšoties gūt vairāk vārtu kā pretinieks.

Šai galda spēlei ir daudzi paveidi. Oficiālām sacensībām standarta galda hokeja inventāru izgatavo zviedru uzņēmums Stiga. Reizi divos gados notiek arī galda hokeja pasaules čempionāts, ko organizē Starptautiskā Galda hokeja federācija.

Pēdējais no līdz šim notikušajiem pasaules čempionātiem risinājās Rīgā, Latvijā. Turnīrā uzvarēja zviedrs Hanss Estermans. Sacensībās piedalījās spēlētāji no 22 valstīm. Patlaban vadošās valstis šajā sporta veidā ir Zviedrija, Somija, Čehija, Krievija un Norvēģija, Latvijas izlase ieguva 6. vietu. Nākamais pasaules čempionāts notiks 2007. gadā Maskavā.

Latvijā galda hokeju organizē Latvijas Galda Hokeja Federācija un vairāki klubi Rīgā, Inčukalnā, Jēkabpilī un Ventspilī. Lielākais turnīrs ir starptautiskais Rīgas kauss, kurš ik gadus notiek gada beigās.

Skatīt arī[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]