Ķengaraga iela (Rīga)

Vikipēdijas lapa
Ķengaraga iela
Ķengaraga iela
Karte
Pamatinformācija
Pilsēta Rīga
Priekšpilsēta Latgales priekšpilsēta
Apkaime Ķengarags
Vēsturiskie
nosaukumi
Kišiņevas iela
Joslu skaits 2
Segums asfalts
Ķengaraga iela Vikikrātuvē

Ķengaraga iela ir iela Rīgā, Latgales priekšpilsētā, Ķengaragā. Ķengaraga iela ir viena no Ķengaraga mikrorajona raksturīgākajām ielām un robežojas ar Latgales, Austuves, Kaņiera ielu un Ķengaraga promenādi. Ķengaraga un Latgales ielas stūrī atrodas Ķengaraga tirgus.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ķengaraga iela pirmo reizi Rīgas kartēs parādījās 19. gadsimta beigās ar nosaukumu Kišiņevas iela. 1923. gadā tā pārdēvēta par Ķengaraga ielu.[1]

Pie Ķengaraga ielas atradās 1817. gadā dibinātā A/S "Baltijas Linu manufaktūra" (A/G Baltische Leinenmanufactur). Tās mūra korpusi Ķengaragā atklāti 1860. gadā, manufaktūras produkcija saņēma apbalvojumus 1867. gadā Parīzē, 1870. Pēterburgā un 1883. Rīgā. Ap rūpnīcu izveidojās Kišiņevas (vēlāk Ķengaraga), Voroņežas (vēlāk Mazā Ķengaraga), Donas (vēlāk Glūdas), Baltijas (vēlāk Austuves) ielas. 1928. gadā tā pārdēvēta par Baltijas linu manufaktūru A/S "Ķengerags", kas ražoja linu audumu, diegus, bet pēc 1935. gada zvejas tīklus, sporta tīklus, tamzu un lāpāmos diegus. 1939. gadā uz uzņēmuma bāzes izveidoja Rīgas tīklu aušanas fabriku "Ķengarags", ko 1960. gadā pārdēvēja par Rīgas zvejas rīku fabriku, 1969. gadā par Rīgas eksperimentālo zvejas rīku un plastmasas izstrādājumu rūpnīcu. 1993. gadā tā pārtrauca darbību.

Skatīt arī[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]