Krīdenera dambis

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Koordinātas: 56°55′46″N 24°09′46″E / 56.92944°N 24.16278°E / 56.92944; 24.16278

Krīdenera dambis
Krīdenera dambis
Pamatinformācija
Pilsēta Flag of Riga.svg Rīga
Priekšpilsēta Latgales priekšpilsēta
Apkaime Maskavas forštate
Garums 175 m[1]
Vēsturiskie
nosaukumi
Stadiona dambis
Joslu skaits 2
Segums asfalts

Krīdenera dambis ir vēsturiska hidrotehniska būve un mūsdienu iela Rīgā, Latgales priekšpilsētā Maskavas forštatē. Iela sastāv no 2 braukšanas joslām. Iela sākas pie krustojuma ar Maskavas ielu un beidzas pie krustojuma ar Krasta ielu, kur uzcelts atpūtas centrs "Lido" (Krasta iela 76). Kopējais ielas garums ir 175 metri.[1] Dambis turpinās aiz Krasta ielas līdz pat Daugavas krastam.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Senais Krīdenera dambis uzbūvēts 1768. gadā pēc inženiera Gustava fon Veismaņa projekta. Tas atrodas Kojusalas veco dambju vietā, lai aizsargātu Maskavas priekšpilsētu no plūdiem un novirzītu Daugavas straumes asi uz Zaķusalas pusi. Tas savienoja krastu ar Lībiešu salu, uz kuras atradās G. fon Veismanim piederošā muiža. Pie dambja paliekām 19. gadsimtā atradās liela kokzāģētava, kas piederēja Augusta Dombrovska tēvocim Jēkabam Dombrovskim.

Krīdenera dambis ir neskaitāmas reizes pārbūvēts un labots, jo tā kā tas bija orientēts pret straumi, tad bieži cieta Daugavas ledus sastrēgumos. 1950. gadā tas tika pārdēvēts par Stadiona dambi. Savu vēsturisko nosaukumu tas atguva 1990. gadā. [2]

Ielu savienojumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Krīdenera dambis krustojas ar šādām ielām:

Skatīt arī[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]