Kronvalda bulvāris

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Kronvalda bulvāris
Kronvalda bulvāris
Ielas novietojums Rīgā
Riga Kronvalda bulvaris karte.png
Pamatinformācija
Pilsēta Flag of Riga.gif Rīga
Priekšpilsēta Ziemeļu rajons
Apkaime Centrs
Garums 730 m
Segums asfalts
Sabiedriskais transports
Tramvajs 5. 7. 9. 11.
Kronvalda bulvāris Vikikrātuvē

Kronvalda bulvāris ir Rīgas iela, kas atrodas Ziemeļu rajonā, Centra apkaimē.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Izveidojās kā Lielās Jēkaba ielas (vācu: Grosse Jakobs Strasse) turpinājums Rīgas citadelē. To pagarināja pēc Rīgas Citadeles aizsargvaļņu norakšanas 1875. gadā un 19. gadsimta beigās pārdēvēja par Puškina bulvāri (krievu: Пушкинский бульвар), bet 1923. gadā par Kronvalda bulvāri. Latvijas vācu okupācijas laikā 1942. gadā nosaukumu vāciskoja par Kronvalda loku (Kronwaldsring), 1944. gadā iela atguva Kronvalda bulvāra nosaukumu.

Ielas raksturojums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Kronvalda bulvāris ir 730 metru garš bulvāris Rīgas centrā. Tas sākas krustojumā ar Krišjāņa Valdemāra ielu (iepretim Jēkaba ielai) un iet ziemeļu—ziemeļrietumu virzienā. Īsi pirms Kronvalda bulvāra beigām atrodas arī 7. un 11. tramvaju maršruta galapunkts "Ausekļa iela", kā arī Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skola. Kronvalda bulvāris beidzas krustojumā ar Elizabetes un Ausekļa ielām. Transporta līdzekļiem Kronvalda bulvārī satiksme atļauta tikai vienā virzienā - no Ausekļa ielas uz Krišjāņa Valdemāra ielu, pretējā virzienā drīkst braukt tikai tramvajs.

Ielu savienojumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Kronvalda bulvāris ir savienots ar šādām ielām:

Ēkas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Sabiedriskais transports[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Gandrīz visa Kronvalda bulvāra garumā (posmā no Krišjāņa Valdemāra ielas līdz Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolai) kursē 5., 7., 9. un 11. maršruta tramvaji. Kronvalda bulvārī atrodas arī 7. un 11. tramvaju maršruta galapunkts "Ausekļa iela".

Skatīt arī[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]