Kaiju iela (Rīga)

Vikipēdijas lapa
Šis raksts ir par ielu Rīgā. Par citām jēdziena Kaiju iela nozīmēm skatīt nozīmju atdalīšanas lapu.
Kaiju iela
Kaiju iela
Kaiju iela krustojumā ar Ogļu ielu.
Skats Balasta dambja virzienā.
Ielas novietojums Rīgā
Pamatinformācija
Pilsēta Rīga
Priekšpilsēta Kurzemes rajons
Apkaime Ķīpsala
Garums 290 m
Joslu skaits 2
Segums asfalts
Kaiju iela Vikikrātuvē

Kaiju iela ir vietējas nozīmes iela Rīgā, Kurzemes rajonā, Ķīpsalā. Tā sākas krustojumā ar Ķīpsalas un Zvejnieku ielu, virzās Ķīpsalas austrumu virzienā, iela beidzas krustojumā ar Balasta dambi, iepretīm Daugavai. Kopējais ielas garums - 290 metri, visā garumā klāta ar asfalta segumu un sastāv no divām braukšanas joslām (atsevišķās vietās brauktuve ir šaurāka). Gājēju ietve ielā izbūvēta tika dažus metrus garā posmā pie ēkas ar adresi Ogļu iela 8. Ielā savrupmāju apbūve, taču Kaiju ielā reģistrētas vien divas adreses - Kaiju iela 2 un Kaiju iela 3.

Ielas raksturojums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Kaiju iela ir 290 metrus gara vietējas nozīmes iela Ķīpsalas centrālajā daļā. Tā sākas krustojumā ar Zvejnieku ielu nepāra numuru pusē un Ķīpsalas ielu pāra numuru pusē un virzās austrumu virzienā kā samērā šaurs asfaltēts ceļš. Aiz Kaiju ielas 2. nama nepāra numuru pusē seko savienojums ar Mazo Kaiju ielu, dažus desmitus metru tālāk - arī ar Ogļu ielu, pēc kura tā mazliet pagriežas dienvidaustrumu virzienā un ir izbūvēta ar nelielu kāpumu. Kaiju iela beidzas krustojumā ar Balasta dambi, iepretīm Daugavai.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Iela iezīmēta Rīgas plānā 1876. gadā kā iela bez nosaukuma, 1881. gadā piešķirts nosaukums Kaiju iela (Möwen Strasse). Līdz 20. gadiem apbūve un oficiāla numerācija divos gruntsgabalos, 30. gados Rīgas gruntsgabalu un ielu sarakstos uzrādīta kā iela bez oficiālas numerācijas. Vācu okupācijas laikā nosaukums Möwenstrasse (Kaiju iela).

Ielu savienojumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Kaiju iela ir savienota ar šādām ielām:

Skatīt arī[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]