Krustpils iela (Rīga)

Vikipēdijas lapa
Krustpils iela
Krustpils iela
Karte
Pamatinformācija
Pilsēta Rīga
Priekšpilsēta Latgales priekšpilsēta
Apkaime Šķirotava, Rumbula
Atklāta 1932. g.
Joslu skaits 2
Segums asfalts
Sabiedriskais transports
Autobuss 47., 50.

Krustpils iela ir iela Rīgā, Latgales priekšpilsētā, Šķirotavas un Rumbulas apkaimē. Krustpils iela krustojas ar Piedrujas, Katlakalna, Mazo Rencēnu, Jāņavārtu, Granīta, Sila, Šķirotavas un Maskavas ielu. Krustpils ielas apbūvi pamatā veido mazstāvu privātās un dzīvokļu mājas, kā arī vairāki rūpnieciski objekti un noliktavas.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Krustpils ielu izveidoja 1932. gadā ar savu tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā vairāk nav mainījies. [1]

Ielu izveidoja no Lubānas ielas cauri Dreiliņu muižas teritorijai paralēli Rīgas-Daugavpils dzelzceļam līdz Šķirotavas stacijai, kas tolaik atradās pie Rīgas robežas. Ielu pagarināja 1968. gadā, paplašinot Rīgas pilsētas teritoriju.[2]

Pēc Gulaga nometņu pārveides 1963. gadā Krustpils ielā 63 izveidoja labošanas darbu koloniju, ko vēlāk pārveidoja par Šķirotavas cietumu. 2014. gada 1. novembrī cietumu slēdza un tā ēkas pārdeva izsolē 2018. gadā.[3] Cietuma teritoriju ar ēkām iegādājās uzņēmums "Grindeks", kura galvenā ēka atrodas Krustpils ielā 53.

1961. gadā Krustpils ielā 119 elektromateriālu un iekārtu rūpnīcu, kuru pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas pārdēvēja par energofirmu "JAUDA".

Skatīt arī[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «Rumbulas ielu katalogs». www.citariga.lv. Skatīts: 2022-08-20.
  2. «Apkaimes vēsturiskais apraksts. Šķirotava.». Arhivēts no oriģināla, laiks: 2017. gada 12. jūnijā. Skatīts: 2018. gada 8. aprīlī.
  3. Par nepilnu miljonu pārdots Šķirotavas cietums LETA 2018. gada 18. jūlijā