Kalpaka bulvāris

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Kalpaka bulvāris
Kalpaka bulvāris
Ielas novietojums Rīgā
Riga Kalpaka bulvaris karte.png
Pamatinformācija
Pilsēta Flag of Riga.gif Rīga
Priekšpilsēta Centra rajons
Apkaime Centrs
Garums 870 m
Joslu skaits 3—4
Segums asfalts
Sabiedriskais transports
Autobuss 2. 11. 13. 20. 24. 30. 37. 41. 57.
Trolejbuss 1. 3. 19. 24.
Kalpaka bulvāris Vikikrātuvē

Kalpaka bulvāris ir Rīgas maģistrālā iela, Centra administratīvajā rajonā, Centra apkaimē. Kalpaka bulvāris sākas krustojumā ar Elizabetes, Pulkveža Brieža un Strēlnieku ielām un beidzas krustojumā ar Brīvības bulvāri, Tērbatas un Merķeļa ielām. Bulvāra kopējais garums ir 870 metri un tas sastāv no 3—4 braukšanas joslām. Posmā no Brīvības bulvāra līdz Krišjāņa Valdemāra ielai Kalpaka bulvāris ir vienvirziena iela, pa to var braukt virzienā uz Krišjāņa Valdemāra

Vēsturiskie nosaukumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Iela izveidojās līdz ar pilsētas aizsargmūru nojaukšanu 1860. un tika nosaukta pār Esplanādes ielu. 1885. gadā ielu pārsauca Jelgavā dzimušā un iepriekšējā gadā mirušā vācbaltiešu izcelsmes Krievijas impērijas armijas ģenerāļa Totlēbena vārdā (krievu: бульвар Тотлебена). Pēc Latvijas Republikas nodibināšanas to pārdēvēja 1919. vācu komunistes R. Luksemburgas godā, 1923. gadā - par Kalpaka bulvāri. Pēc Latvijas okupācijas to pārsauca par Komunāru bulvāri, vācu okupācijas laikā no 1941. g. - pār Bismarka gatvi (vācu: Bismarckring), no 1942. gadā - par Kalpaka ielu (vācu: Kalpakstrasse).[1][2] 1991. gadā Komunāru bulvāris atkal atguva Kalpaka bulvāra nosaukumu.

Ielas raksturojums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Kalpaka bulvāris ir 870 metrus garš asfaltēts bulvāris Rīgas centrā. Tas sākas krustojumā ar Elizabetes, Pulkveža Brieža un Strēlnieku ielām un iet dienvidaustrumu virzienā. Kalpaka bulvāra posmā no Elizabetes ielas līdz Krišjāņa Valdemāra ielai pārnumuru pusē atrodas Kronvalda parks. Bulvārim ir savienojumi ar Antonijas un Jura Alunāna ielām. Savukārt, netālu no Latvijas Mākslas akadēmijas un Rīgas Valda Zālīša pamatskolas bulvāris krustojas ar Krišjāņa Valdemāra ielu. Posmā no Krišjāņa Valdemāra ielas līdz Brīvības bulvārim bulvāra nepārnumuru pusē atrodas Vērmaņdārzs. Viesnīcas "Radisson Blu Ridzene Hotel" tuvumā bulvāris savienojas ar Reimersa ielu. Kalpaka bulvāris beidzas krustojumā ar Brīvības bulvāri, Tērbatas un Merķeļa ielām. Posmā no Brīvības bulvāra līdz Krišjāņa Valdemāra ielai Kalpaka bulvāris ir vienvirziena iela, pa to var braukt virzienā uz Krišjāņa Valdemāra ielu.

Ielu savienojumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Kalpaka bulvāris ir savienots ar šādām ielām:

Objekti[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Sabiedriskais transports[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Kalpaka bulvārī kursē vairāki autobusu un trolejbusu maršruti.

  • 2. un 24. maršruta autobusi kursē visa Kalpaka bulvāra garumā (no Brīvības bulvāra līdz Elizabetes ielai). Posmā no Brīvības bulvāra līdz Krišjāņa Valdemāra ielai autobusi kursē vienā virzienā, proti, uz Krišjāņa Valdemāra ielu.
  • 11., 13., 30., 37. 41. un 57. autobusu maršruti kursē Kalpaka bulvāra posmā no Brīvības bulvāra līdz Krišjāņa Valdemāra ielai (tikai vienā virzienā — uz Krišjāņa Valdemāra ielu).
  • 20. maršruta autobusi kursē Kalpaka bulvāra posmā no Krišjāņa Valdemāra ielas līdz Elizabetes ielai. Autobusi kursē tikai viena virzienā, proti, uz Pētersalas ielu.
  • 1., 19. un 24. maršruta trolejbusi kursē visa Kalpaka bulvāra garumā (no Brīvības bulvāra līdz Elizabetes ielai). Posmā no Brīvības bulvāra līdz Krišjāņa Valdemāra ielai trolejbusi kursē vienā virzienā, proti, uz Krišjāņa Valdemāra ielu.
  • 3. maršruta trolejbusi kursē ielas posmā no Brīvības bulvāra līdz Krišjāņa Valdemāra ielai. Trolejbusi kursē tikai vienā virzienā — uz Sarkandaugavu.

Seno attēlu galerija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Skatīt arī[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]