Klīveru iela

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Klīveru iela
Klīveru iela
Klīveru ielas sākums.
Skats Staraja Rusas ielas virzienā.
Pamatinformācija
Pilsēta Flag of Riga.svg Rīga
Priekšpilsēta Kurzemes rajons
Apkaime Āgenskalns
Garums 90 m
Atklāta 1880. līdz 1883. gadā
Joslu skaits 2
Segums asfalts
Klīveru iela Vikikrātuvē

Klīveru iela ir vietējas nozīmes iela Rīgā, Kurzemes rajona Āgenskalna apkaimē. Tā sākas krustojumā ar Valguma ielu, virzās ziemeļaustrumu virzienā, beidzas krustojumā ar Staraja Rusas ielu. Kopējais ielas garums — 90 metri,[1] visā garumā klāta ar asfalta segumu. Autotransporta satiksmei atvēlētas divas braukšanas joslas, pa vienai katrā virzienā.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Klīveru iela Rīgas pilsētas ielu sarakstos pirmoreiz atrodama ap 1880. gadu (pēc citiem avotiem ap 1883. gadu) ar savu tagadējo nosaukumu Klīveru iela, kas tā arī palicis nemainīgs līdz mūsdienām.[2]

Ielas raksturojums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Klīveru iela sākas T veida krustojumā ar Valguma ielu iepretī tās 22. namam. Visā garumā virzās taisni, ziemeļaustrumu virzienā. Apbūvēta ir tikai ielas nepāra numuru puse, pāra numuru pusē — zaļā zona ar kokiem un redzams Staraja Rusas ielas 12. nama pagalms. Iela beidzas T veida krustojumā ar Staraja Rusas ielu iepretim tās 7. namam, aiz kura atrodas viesnīcas Radisson Blu Daugava komplekss.

Ielu savienojumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Klīveru iela ir savienota ar šādām ielām:

Infrastruktūra[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Klīveru ielā šobrīd apbūvēti zemesgabali divās adresēs: 1 un 3, pamatā mazstāvu dzīvojamo ēku apbūve (vidēji divu līdz četru stāvu augstumā). Ielas adresēm piešķirts pasta indekss LV—1048.

Sabiedriskais transports[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Tā kā Klīveru iela atrodas nosacītās Klīversalas apkaimes ziemeļu daļas (starp Trijādības ielu un Uzvaras bulvāri) vidū, ielā sabiedriskā transporta satiksme netiek nodrošināta. Tuvākie sabiedriskā transporta maršruti kursē pa Uzvaras bulvāri un atrodas aptuveni 250 līdz 400 metru gājiena attālumā no Klīveru ielas (atkarībā no transporta veida un pieturvietas izvietojuma). Ar sabiedrisko transportu ir iespējams nokļūt ne tikai pilsētas centrā, bet arī virknē labā krasta un Pārdaugavas apkaimju.

Skatīt arī[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]