Pāriet uz saturu

Kungu iela (Rīga)

Vikipēdijas lapa
Kungu iela
Kungu iela
Karte
Pamatinformācija
Pilsēta Rīga
Priekšpilsēta Centra rajons
Apkaime Vecrīga
Garums 420 m
Atklāta 15. gs
Vēsturiskie
nosaukumi
  • Brdebekas ceļš
  • Siļķu iela
  • Daugavas iela
Joslu skaits 1
Segums bruģis
Sabiedriskais transports
Cits Ekskursiju autobusi
Kungu iela Vikikrātuvē

Kungu iela ir iela Rīgā, Centra rajonā, Vecrīgā. Grēcinieku iela sākas krustojumā ar Kaļķu ielu un beidzas pie 13. janvāra ielas. Ielas garums ir 420 metri.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

1439. gadā minēta Rīgas rātskunga vārdā sauktā Bredebeka iela (lejasvācu vadodā: Bredbekische strate). 1550. gadā iela nosaukta par Siļķu ielu (Heringstrate), jo tur pārdeva siļķes, ar kurām nedrīkstēja tirgoties tirgus laukumā. Ielas galā cauri Rīgas nocietinājumu veda Kārļa vārti. 1802. gadā to pārdēvēja par Kungu ielu (vācu: Herrenstraße). Pēc nocietinājumu nojaukšanas Kungu ielas nozīme pieauga, 1872. gadā tās galā pie dzelzceļa uzbēruma iekārtoja staciju Rīga IIdzelzceļa līnijas Rīga—Bolderāja galastaciju.

Pēc Latvijas padomju okupācijas 1941. gadā to pārdēvēja par Daugavas ielu (krievu: Даугавская улица), tās apbūve cieta Vērmahta uzbrukumā Rīgai 1941. gadā. Vācu okupācijas laikā 1942.—1944. gadā tā atguva Kungu ielas nosaukumu, bet 1944. gadā — par Daugavas ielas nosaukumu. Kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas tā atkal ir Kungu iela.

Ielu savienojumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Kungu iela ir savienota ar šādām ielām: