Kandavas iela (Rīga)

Vikipēdijas lapa
Šis raksts ir par ielu Rīgā. Par citām jēdziena Kandavas iela nozīmēm skatīt nozīmju atdalīšanas lapu.
Kandavas iela
Kandavas iela
Pamatinformācija
Pilsēta Flag of Riga.gif Rīga
Priekšpilsēta Kurzemes rajons
Apkaime Āgenskalns, Zasulauks
Garums 1400 m
Vēsturiskie
nosaukumi
Aleksandra iela, Lielā Kandavas iela
Joslu skaits 1—2
Segums asfalts
Sabiedriskais transports
Cits nav

Kandavas iela ir iela Rīgā, Pārdaugavā, Kurzemes rajonā, Āgenskalnā un Zasulaukā. Kopējais ielas garums ir aptuveni 1400 metri, taču mūsdienās tā sastāv no vairākiem posmiem, kas autotransportam nav savstarpēji savienoti; esošā situācija izveidojusies līdz ar Jūrmalas gatves izbūvi. Kandavas iela sākas krustojumā ar Slokas ielu un beidzas kā strupceļš bijušās Rīgas apgaismes tehnikas rūpnīcas teritorijā pie Zasulauka dzelzceļa depo un siltumcentrāles "Zasulauks".

Kandavas ielas sākumposmā vēsturiskās ielas atlikusī daļa iet gar Latvijas Universitātes Botāniskā dārza teritoriju. Posmā starp Dzirciema ielu un Tapešu ielu ir vairākas izglītības un kultūras iestādes: Rīgas 34. vidusskola, Āgenskalna sākumskola, Kultūras centrs "Rītausma". Vietām saglabājusies vēsturiskā apbūve, taču ir arī padomju laika daudzstāvu dzīvojamie nami. Kandavas iela šķērso dzelzceļa līniju Rīga—Bolderāja (savienojums nav pieejams autotransportam) un otrpus dzelzceļam gar ielas malām pārsvarā ir rūpnieciska rakstura apbūve, iela noslēdzas ar posmu slēgtā teritorijā (bijusī Rīgas apgaismes tehnikas rūpnīca) pie Zasulauka dzelzceļa depo.

Iela nosaukta Kandavas — pilsētas Kurzemē — vārdā.

Vēture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Rīgas kartēs Kandavas iela pirmo reizi atrodama 1867. gadā ar nosaukumu Aleksandra iela. 1885. gadā pārdēvēta par Kandavas ielu, kādu laiku bijusi arī Lielā Kandavas iela.[1]

Vēsturiski Kandavas iela ir turpinājusies arī otrpus Rīgas—Tukuma dzelzceļa līnijai, Šampēterī, Zolitūdē un Pleskodālē, taču pēc tam, kad pārbruktuve satiksmei slēgta, šo Kandavas ielas daļu pārdēvēja par Jūrkalnes ielu.

Ielu savienojumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Kandavas iela ir savienota ar šādām ielām:

Skatīt arī[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. Cita Rīga http://www.citariga.lv. «Āgenskalna ielu katalogs (K – Ķ)». Cita Rīga (latviešu). Skatīts: 2023-02-18.


Koordinātas: 56°57′00″N 24°02′59″E / 56.9499°N 24.0496°E / 56.9499; 24.0496