Pāriet uz saturu

Mārtiņa iela (Rīga)

Vikipēdijas lapa
Šis raksts ir par ielu Rīgā. Par citām jēdziena Mārtiņa iela nozīmēm skatīt nozīmju atdalīšanas lapu.
Mārtiņa iela
Mārtiņa iela
Karte
Pamatinformācija
Pilsēta Rīga
Priekšpilsēta Kurzemes rajons
Apkaime Āgenskalns
Garums 537 m
Vēsturiskie
nosaukumi
Baznīcas iela
Joslu skaits 2
Segums asfalts un bruģis
Sabiedriskais transports
Cits nav
Mārtiņa iela Vikikrātuvē

Mārtiņa iela ir iela Rīgā, Kurzemes rajonā, Āgenskalnā. Mārtiņa iela sākas krustojumā ar Daugavgrīvas ielu un beidzas krustojumā ar Alīses ielu. Ielas garums ir 537 metri. No krustojuma ar Baložu ielu līdz krustojumam ar Slokas ielu ielu sedz akmens bruģis, bet pārējos ielas posmus sedz asfalts.

Mārtiņa ielā ir dažāda veida dzīvojamās un sabiedriskās ēkas. Ievērojamākās: Latvijas Bankas naudas glabātuve (Bezdelīgu iela 3), Rīgas Mārtiņa luterāņu draudzes nams (Mārtiņa iela 3), 1908. gadā pēc arhitekta Konstantīna Pēkšēna projekta celtais dzīvojamais nams (valsts aizsargājamais kultūras piemineklis, Slokas iela 31), Rīgas namu pārvaldnieka klientu apkalpošanas centrs (Mārtiņa iela 7), Pāvula Jurjāna mūzikas skola (Baložu iela 27), 62. pirmsskolas izglītības iestāde (Alīses iela 19).

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Iela nosaukumu guvusi no netālās Sv. Mārtiņa luterāņu baznīcas. Sākotnēji saukta par Baznīcas ielu, 1882. gadā piešķirts nosaukums Mārtiņa iela.[1] Ielas pagarinājums līdz Baložu ielai izveidots 1897. gadā, pēc tam pagarināta līdz Margrietas ielai. Vēlāk šis ielas posms zudis: tālākā daļa pievienota Valentīna ielai, bet daļa apbūvēta, izveidojot Āgenskalna Priežu dzīvojamo namu rajonu.

Ielu savienojumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Mārtiņa iela ir savienota ar šādām ielām:

Skatīt arī[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Koordinātas: 56°56′54″N 24°04′18″E / 56.9482°N 24.0717°E / 56.9482; 24.0717