Meža iela (Rīga)

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Šis raksts ir par ielu Rīgā. Par citām jēdziena Meža iela nozīmēm skatīt nozīmju atdalīšanas lapu.
Meža iela
Meža iela
Meža iela pie Nometņu ielas
Pamatinformācija
Pilsēta Flag of Riga.svg Rīga
Priekšpilsēta Zemgales priekšpilsēta
Apkaime Āgenskalns
Garums 450 m
Joslu skaits 1-2
Segums asfalts

Meža iela ir iela Rīgā, Zemgales priekšpilsētā, Āgenskalnā. Meža iela sākas krustojumā ar Daugavgrīvas ielu un Balasta dambi un beidzas krustojumā ar Slokas ielu. Kopējais ielas garums ir 450 metri, tā ir klāta ar asfalta segumu. Meža ielā ir pārsvarā īres namu apbūve, arī vairākas sabiedriskas celtnes. Ielas daļa pēc krustojuma ar Nometņu ielu izbūvēta vien daļēji un funkcionē tikai kā brauktuve.

Meža ielā atrodas izglītības iestāžu komplekss, kurā ietilpst Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskola (Meža ielā 3) un Rīgas Tehniskās universitātes Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte (Daugavgrīvas ielā 2). Šeit ir arī divi dievnami: Rīgas Svētās Trīsvienības pareizticīgo baznīca (Meža ielā 2) un Latvijas Apvienotā metodistu baznīca (Meža ielā 14).

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Meža iela ir viena no vecākajām ielām Āgenskalnā, veidojusies kā paralēls ceļš Kalnciema ielai no Daugavas pārceltuvēm. Senāk saukta par Āgenskalna Augsto dambi (ap 1764. gadu). Tagadējo nosaukumu ieguvusi 1861. gadā.[1]

Ielu savienojumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Meža iela ir savienota ar šādām ielām:

Skatīt arī[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]


Koordinātas: 56°56′40″N 24°04′43″E / 56.9445°N 24.0787°E / 56.9445; 24.0787