Dalībnieks:Laurijs/Sākumlapa

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Īsā pamācība Bullet red.png Pamācība Bullet red.png Stila rokasgrāmata Bullet red.png Uzvedības noteikumi Bullet red.png Kas Vikipēdija nav Bullet red.png Balsošana Bullet red.png Ziedojumi

brīvajā enciklopēdijā, kuru var papildināt jebkurš!

Vērtīgs raksts

Vācijas ģerbonis


Vācijas Federatīvā Republika ir valsts Centrāleiropā. To ziemeļos apskalo Ziemeļjūra un Baltijas jūra, kā arī tā robežojas ar Dāniju; austrumos tā robežojas ar Poliju un Čehiju; dienvidos ar Austriju un Šveici; rietumos ar Franciju, Beļģiju, Nīderlandi un Luksemburgu. Vācijas platība ir 357 021 km² un to ietekmē mērenās joslas klimats. Vācija ar 82 miljoniem iedzīvotāju ir lielākā Eiropas Savienības dalībvalsts, kā arī trešā lielākā valsts pasaulē pēc imigrantu skaita tajā.

Pirms 100. gada mūsdienu Vācijas reģions bija zināms un dokumentētsĢermānija, jo to apdzīvoja dažādas ģermāņu ciltis. 10. gadsimta sākumā līdz 1806. gadam no vācu teritorijām tika izveidota centrālā Svētās Romas impērijas daļa. 16. gadsimta laikā Vācijas ziemeļi kļuva par Protestantu reformācijas centru. Kā mūsdienu nacionāla valsts Vācija pirmoreiz tika apvienota Francijas-Prūsijas kara laikā 1871. gadā. 1949. gadā pēc Otrā pasaules kara Vācija tika sadalīta divās atsevišķās valstīs - Austrumvācijā un Rietumvācijā - starp sabiedroto okupētajām teritorijām. 1990. gadā abas valstis tika apvienotas. Rietumvācija 1957. gadā kļuva par Eiropas Kopienas (EC) dibinātājvalsti. Eiropas Kopiena 1993. gadā kļuva par Eiropas Savienību. Vācija ir daļa no Šengenas zonas, un 1999. gadā tajā tika ieviesta Eiropas valūta eiro.

Šis ir viens no vērtīgajiem rakstiem. Plašāku informāciju par konkrētu tēmu meklē portālos un kategoriju sarakstā.

Vai Tu zināji...

No Vikipēdijas latviešu valodā jaunākajiem rakstiem:
13.Saeimas deputātu svinīgais solījums (45056774714).jpg

Šī diena vēsturē

Jagailis

Vairāk notikumu: 14. jūlijā15. jūlijā16. jūlijā

Šobrīd ir 2020. gada 15. jūlijs (UTC) – Atjaunināt lapu

Izveido rakstu


Vikikrātuves dienas attēls

Fuente Wittelsbacher, Plaza Lenbach, Múnich, Alemania, 2015-07-04, DD 07-09 HDR.JPG
Vikipēdija ir pieejama arī citās valodās, to skaitā:
Eesti Lietuvių Latgaļu Līvõ Võro Žemaitiu Русский Français Deutsch English

Vikipēdija ir bezpeļņas organizācijas Wikimedia Foundation projekts, kas saistīts arī ar vairākiem citiem brīvi pieejama satura projektiem: