Portāls:Vēsture

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
P history.svg
Laipni lūdzam vēstures portālā,

kuru arī Tu vari papildināt!

Šajā portālā var atrast informāciju par vēsturi, vēsturiskiem notikumiem.
izmainīt  

Vēstures portāls

Vēsture ir zinātne, kas pēta cilvēku sabiedrības pagātni. Tā atklāj un apraksta pagātnes notikumus, un noskaidro arī kopsakaru pagātnes norisēm.

Rādīt jaunas sadaļas
izmainīt  

Izmeklēts raksts

Gate of Salutation Topkapi Istanbul 2007 Pano.jpg

Topkapi pils (turku: Topkapı Sarayı, طوپقپو سرايى — ‘Lielgabalu vārtu pils’ — pils tā nosaukta tādēļ, ka blakus atradās lielgabalu vārti) atrodas Sirkedži mikrorajonā (Eminēnī rajons, Stambula, Turcija) un no 1465. līdz 1853. gadam bija Osmaņu impērijas administratīvais centrs. Pili 1459. gadā pavēlēja uzcelt sultāns Mehmeds II Iekarotājs un tās celtniecību pabeidza 1465. gadā. Pils atrodas uz raga, kur savienojas Zelta rags ar Marmora jūru un no paugura, uz kura pils uzcelta, paveras brīnišķīgs skats uz Bosfora jūras šaurumu. Pils sastāv no vairākām mazākām ēkām, kas sagrupētas atsevišķos pagalmos.

izmainīt  

Kategorijas un galvenie temati

izmainīt  

Izmeklēts attēls

Gizas piramīdas.
Autors: Ricardo Liberato

Gizas piramīdas ir senās Ēģiptes simbols.

izmainīt  

Vai tu zināji...

Mauritius Kopf.jpg
izmainīt  

Jaunākās ziņas

2017. gada aprīlis.

Brjanskas venera.jpg
  • Krievijā Brjanskas apgabalā akmens laikmeta apmetnes Hotiļeva – 2 izrakumos tika atrasta tā saucamā „Paleolīta Venēra” (skat. attēlā). Tā ir no mamuta kaula izgriezta apaļīgas sievietes figūriņa. Atraduma aptuvenais vecums ir ap 23 tūkstoši gadu. Šis retais atradums norāda uz seno paleolītā radušos pirmmātes kultu Krievijas teritorijā.
  • Augšēģiptē netālu no Asuānas pilsētas tika atklātas vēl neizlaupītas kapenes. To vecums tiek lēsts ap 3800 gadiem. Kapa kamerā bija apglabāts Elefantīnas salas-pilsētas valdnieka brālis, kas valdīja XII faraonu dinastijas laikā. Tur tika atrasti divi ciedra koka sarkofāgi, daudz keramikas izstrādājumu, seno apbedījuma kugu modeļi u.c. Sarkofāgā atrastā mūmija bija ietīta vairākos auduma un papirusa slāņos. Tā bija rotāta ar krellēm. Bija labi saglabājusies arī koši izkrāsota apbedījuma maska. Materiāls, no kā ir pagatavota maska, pagaidām vēl nav izpētīts.
  • 11. aprīlī Latvijas Nacionālā vēstures muzeja izstāžu zālē tika atklāta un prezentēta LNVM Arheoloģijas departamenta pētnieces Iritas Žeieres grāmata “Arheoloģiskais tērps, tā darināšana, valkāšana un komplektēšana mūsdienu Latvijā”. Grāmatā ir apkopota informācija, kā arī plašs ilustrāciju klāsts par nozīmīgākajiem arheoloģiskajiem tekstilatradumiem Latvijā. Tajā ir sniegtas norādes par Latvijas teritorijā dzīvojošo etnisko grupu apģērba kopīgajām un atšķirīgajām iezīmēm, kā arī par iespējām mūsdienās veidot vēsturiski precīzas arheoloģisko apģērbu rekonstrukcijas.
izmainīt  

Izmeklēta biogrāfija

ZA-Meierovics.jpg

Zigfrīds Anna Meierovics (1887. gada 5. februāris — 1925. gada 22. augusts) bija Latvijas sabiedriskais un politiskais darbinieks. Viņš bija pirmais Latvijas ārlietu ministrs un otrais Latvijas Republikas Ministru prezidents. Ārlietu ministra amatā Meierovics bija no Latvijas Pagaidu valdības izveides 1918. gada 19. novembrī līdz savai nāvei 1925. gada 22. augustā, ar 11 mēnešu pārtraukumu 1924. gadā.

Z. A. Meierovics bija viens no Latviešu zemnieku savienības dibinātājiem. Kā šīs partijas pārstāvis ievēlēts Satversmes sapulcē un 1. Saeimā. Būdams ārlietu ministrs, Meierovics veicināja Latvijas Republikas de facto un de iure atzīšanu, kā arī uzņemšanu Tautu Savienībā. Meierovicam esot Ministru prezidenta amatā, tika ieviests Latvijas lats, panākta vienošanās ar Padomju Krieviju par pilsonības optācijas kārtību, ieviesta latīņu druka un pieņemti vairāku valsts iestāžu statūti.

izmainīt  

Lietas, ko tu varētu darīt

Nuvola apps korganizer.png
izmainīt  

Saistītie portāli

Ar portālu Vēsture ir saistīti šādi portāli:

Gnome-security-medium.svg Otrais pasaules karš
Science-symbol-2.svg Zinātne

Kas ir portāls? | Portālu saraksts

Latviešu Vikipēdijas portāli:

P vip.svg Cilvēki  · Terrestrial globe.svg Ģeogrāfija  · Crystal Clear app krita.png Māksla  · Sports and games.png Sports  · P history.svg Vēsture  · Science-symbol-2.svg Zinātne
Flag-map of Latvia.svg Latvija  · Flag of Turkey.svg Turcija  · Eighth notes and rest.svg Mūzika  · Basketball.png Basketbols  · WPF1logo.png Formula 1  · Soccer ball.svg Futbols  · Hockey puck 2.jpg Hokejs  · Gnome-security-medium.svg Otrais pasaules karš  · RocketSunIcon.svg Astronomija  · Celestia.png Kosmonautika