Metoksetamīns

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Metoksetamīns
Methoxetamine.png
Metoksetamīna struktūrformula
CAS numurs 1239943-76-0
Ķīmiskā formula C15H21NO2
Molmasa 247,33 g/mol
Viršanas temperatūra 389,084 °C (pie 760 mmHg)

Metoksetamīns (MXE) jeb 3-MeO-2-Oxo-PCE ir no ketamīna atvasināta arilcikloheksilamīnu grupas viela. Tiek uzskatīts, ka metoksetamīns darbojas kā NMDA receptoru antagonists un dopamīna atpakaļsatveršanas inhibitors, lai gan tas farmaceitiski nav pierādīts.[1] Metoksetamīns atšķiras no citām disociatīvajām anestēzijas vielām ar to, ka tas ir radīts speciāli pelēkajam tirgum.[2]

Lietošana un iedarbība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Metoksetamīna pulveris

Pirmie dati par metoksetamīna lietošanu parādījās 2010. gadā. Metoksetamīns tiek lietots, izšķīdinot zem mēles, šņaucot, ievadot anāli vai injicējot intramuskulāri. Vielai ir halucinogēna un antidepresanta īpašības. Iedarbība uz cilvēka organismu ir līdzīga ketamīnam, bet ilgāka un ir nepieciešamākas mazākas devas, lai sasniegtu vēlamo efektu. Vidējā metoksetamīna deva šņaucot ir 20—50 mg.

Metoksetamīna radītāji uzsver, ka metoksetamīns, atšķirībā no ketamīna, ir urīnpūslim draudzīgs un, ilgstoši lietojot, nerada tā bojājumus vai veiktspējas samazināšanos. Tomēr tā kā metoksetamīns ir ļoti jauna viela, tās ilgstošas lietošanas sekas vēl ir neapzinātas.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. Ward, J.; Rhyee, S.; Plansky, J. (2011). "Methoxetamine: A novel ketamine analog and growing health-care concern". Clinical Toxicology: 1. (angliski)
  2. Morris, H., Interview with a ketamine chemist: or to be more precise, an arylcyclohexylamine chemist (2011. gada 11. februāris). Vice Magazine. Atjaunots: 2011. gada 11. februārī. (angliski)

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]