Latviešu Nacionālisti

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Latviešu Nacionālisti
Vadītājs Andris Rubins
Dibināta 2018. gadā
Likvidēta 2020. gadā
Veidojusies no Latvijas Atdzimšanas partija
Tēvzemes mantojums
Galvenā mītne Valsts karogs: Latvija Pērses iela 14-2, Rīga, Latvija
Ideoloģija Nacionālisms, konservatīvisms, populisms
Oficiālās krāsas      Tumši sarkans, balts
13. Saeima
0 / 100
Eiroparlaments
0 / 8
Valdība
0 / 14
Rīgas dome
0 / 60
Mājaslapa
latviesu-nacionalisti.lv

Politiskā partiju apvienība "Latviešu Nacionālisti" bija 2018. gada 27. jūlijā[1] izveidota politisko partiju apvienība, kas radās, apvienojoties "Latvijas Atdzimšanas partijai", partijai "Tēvzemes mantojums"[2], "Māras zemei" un vairākām sabiedriskām organizācijām.[1] Apvienība noteica, kas tās mērķis ir "Latviešu tautas nacionālo, ekonomisko, sociālo, kultūras un citu vitālo interešu aizstāvība."[2]

"Latviešu Nacionālistu" valdē bija Alfrēds Buls, Kārlis Krūmiņš, Roberts Purnis, Andris Rubins un Silvestrs Rubins.[2]

2020. gada janvārī apvienības vadītājs Andris Rubins paziņoja, ka apvienība tiks likvidēta, lai nākotnē "veidotu lielāku partiju apvienību".[3] Paziņojums par likvidācijas procesa uzsākšanu tika publicēts Latvijas Vēstnesī 6. janvārī.[4]

Programma[5][6] (2019. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās)[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

LATVIEŠU NACIONĀLISTU MĒRĶI:

 • vērtēt Latvijas valsts nacionālās intereses augstāk par Eiropas Savienības;
 • kontrolēt Latvijas valdības, Eiropas Komisijas, Eiropadomes un Padomes darbu vēlētāju interesēs;
 • panākt Latvijas prioritātēm atbilstošu finansējumu Eiropas Savienības budžetā.

Eiropas Savienības (ES) sludinātās “četras brīvības” (preču, pakalpojuma, darbaspēka, kapitāla) nav nesušas labklājību, bet nabadzību un emigrāciju. Ar progresīviem nodokļiem un nelietderīgiem tēriņiem liberāļu, konservatīvo un sociālistu valdības ir iznīcinājušas miljoniem darbavietu Eiropā un ir līdzatbildīgas par globālo finanšu un migrācijas krīzi.

Latvijas dalība ES un mūsu Eiroparlamenta deputāti nav attaisnojuši iedzīvotāju cerības – sasniegt ES valstu vidējo dzīves līmeni. Pēc Eurostat datiem Latvija ir viena no nabadzīgākajām valstīm ES; iedzīvotāju kredītu slogs ir neatbilstošs dzīves līmenim, nav iespējams atļauties pēkšņus finansiālus izdevumus. Latvija ir vienā no pirmajām vietām pēc aukstuma dzīvokļos valstīs ar mērenu klimatu, bet pēdējā vietā ES pēc autokravu pārvadājumiem un automašīnu skaitu uz vienu iedzīvotāju; Latvija ir pirmajās vietās ES pēc mirstības negadījumos, no onkoloģiskajām, sirds un asinsvadu slimībām; Latvijas augstais izgudrojumu potenciāls mijas ar vienu no zemākajiem valdības finansējumiem zinātnei Eiropā.

Nacionālisms ir dzimis un atdzimst Eiropā. Itālijā, Francijā, Austrijā, Nīderlandē, Vācijā, Polijā, Ungārijā, Zviedrijā, Igaunijā nacionālisti iegūst arvien labākās pozīcijas, veido valdības, ir pārstāvēti lēmējvarās. Nākamajā Eiropas Parlamentā nacionālisti būs viena no lielākajām frakcijām.

 • LATVIEŠU NACIONĀLISTI kā augošs spēks Eiropā redz risinājumu finanšu un migrācijas krīzē – stingrā, principiālā un mērķtiecīgā politikā, veidojot Eiropu kā “nāciju ģimeni”, kur visas tautas, ieskaitot etniskās minoritātes, ir brīvas un vienlīdzīgas.
 • EIROPAS POLITIKA Atbalstīt ES funkcionēšanas modeļa reformu. Ievērojot katras ES valsts nacionālās pašnoteikšanās tiesības, kā arī “Brexit” precedentu, rosināt uzticības balsojumu visās dalībvalstīs par to turpmāko dalību ES. Jāpārtrauc nelikumīgo imigrantu legalizāciju ES valstīs. Nacionalitāte, ģimene, ticība jāiekļauj kā Eiropas pamatvērtības Lisabonas līgumā. Atbalstīt “viena valsts – viena balss” principa ieviešana ES Padomē. Nacionāliem parlamentiem, līdztekus Eiropas Parlamentam un Padomei, ir jākļūst par ES likumdevējiem.
 • EKONOMIKA Veicināt ES valstu līdzīgu budžeta struktūrsadalījumu, nodokļu, darba samaksas, kā arī sociālās apdrošināšanas standarta un sistēmas izstrādāšanu un ieviešanu. ES daudzgadu budžetā prioritāri atbalstīsim: ģimenes, veselību, zinātni, dabas aizsardzību, militāro drošību, reģionālo kohēziju. ES dalībvalstīs ir jābūt maksimālai brīvībai nodokļu un monetārajā politikā. ES no saviem fondiem jāizmaksā Latvijai par katru cilvēku, kurš izceļoja strādāt uz ES zaudētā darba spēka aprēķināto kompensāciju. Palielināt ES finansējumu Latvijas ceļu infrastruktūras kvalitātes paaugstināšanai. Panākt vienlīdzīgus lauksaimniecības maksājumus visās ES dalībvalstīs.
 • IZGLĪTĪBA, ZINĀTNE Līdzvērtīgs izglītības standarts ES, respektējot katru skolu un augstskolu. Latvijas zinātnes finansējums attīstīto Eiropas valstu līmenī.
 • VESELĪBA Visiem pieejama veselības aprūpe. Ieviest līdzvērtīgu medicīniskās palīdzības un ārstu-rezidentu izglītības standartu ES. Nodibināt Eiropas Medicīnas fondu, kas līdzfinansētu medicīnisko palīdzību un zinātni dalībvalstīs.
 • ĢIMENE, SOCIĀLĀ AIZSARDZĪBA, MILITĀRĀ DROŠĪBA Noteikt visām ES valstīm vienotu minimālo pensiju, bērnu pabalstu, algu. ES no sava budžeta-fondiem sedzot starpību, ko nevar nodrošināt Latvijas budžets. Veicināt būtisku dzimstības palielināšanos un ģimeņu atbalstu Latvijā. Stiprināt Eiropas kolektīvās drošības sistēmu ar kopēju militāro līgumu.
 • KLIMATS Noteikt Baltijas jūras attīrīšanu kā ES ekoloģisko prioritāti. Palielināt alternatīvo energoresursu, tajā skaitā saules enerģijas, izmantošanu. Rūpēties par ekoloģiskā siltumnīcas efekta draudu samazināšanu, visaugstāko uzmanību pievēršot izmešu gaisā kontrolei. Pastiprināt savvaļas dzīvnieku aizsardzību. Ierobežot lāču, lūšu un vilku medības. Noteikt akcīzes nodokli plastmasai, sadzīves un lauksaimniecības ķīmijai.
 • KULTŪRA UN SPORTS Ikvienam bērnam un jaunietim nodrošināt bezmaksas iespēju nodarboties ar izvēlēto mākslas vai sporta veidu. Sporta, kultūras, konferenču centru būvniecība par ES līdzekļiem. Pilna programma: www.latviesu-nacionalisti.lv

Vērtības un programma (13.Saeimas vēlēšanās)[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

 • ĢIMENES UN JAUNIEŠI Ģimeņu atbalstam novirzīt 2% no IKP. Bērnu pabalsts 110 € mēnesī par katru. Visas jaunās ģimenes nodrošināt ar dzīvojamo platību. Bezmaksas internets. Padarīt negrozāmu Satversmes 110. pantu (laulība starp vīrieti un sievieti)
 • PENSIJAS UN VESELĪBA Minimālā pensija 400 €, kas nav apliekama ar nodokli. Pensiju pārmantošana dzīves biedram (pirmajā gadā 100 %, turpmāk 50 % visu mūžu). Eiropas Sociālās Hartas ratifikācija pilnā apmērā. Veselības aprūpei 5% no IKP. Divreiz lētāki medikamenti un laboratoriskie izmeklējumi. Medmāsu algu palielināšana vidēji līdz 1200 € mēnesī, ārstiem vidēji līdz 2500 €. 100 miljonu € liels valsts garants gadā onkoloģiskiem slimniekiem, transplantācijām un citiem smagi slimiem cilvēkiem.
 • IZGLĪTĪBA, ZINĀTNE, KULTŪRA Pārskatīt neizdevušos izglītības reformu. Mazo lauku skolu saglabāšana. Pāreja uz 5 ballu vērtēšanas skalu. Reģionālo augstskolu attīstība. Pilnveidot arodizglītību. Bezmaksas maģistrantūra un rezidentūra. Studiju kredītu dzēšana Latvijas pilsoņiem strādājošiem Latvijā. Valsts finansējums zinātnei 2% no IKP. Jaunu laboratoriju izveide. Kultūras, mākslas un sporta pieejamība ikvienam.
 • ĀRPOLITIKA UN DIASPORA Latviešu diasporas bērniem bezmaksas vasaras nometnes Latvijā un latviešu valodas kursi. Visu Latvijas noslēgto starptautisko līgumu pārskatīšana (lai tie atbilstu Latvijas nacionālām un ekonomiskām interesēm). Ārlietu ministrijas un vēstniecību darbības izvērtēšana. Tautas pašnoteikšanās tiesību cienīšana un atzīšana. NATO — Latvijas drošības garants.
 • EKONOMIKA, FINANSES, ZEMKOPĪBA Ekonomiskais nacionālisms — Latvijas interešu aizstāvība. Iedzīvotāju ienākuma nodoklis (IIN) no 7% līdz 15% atkarībā no ienākumiem. Diferencēts PVN. Vienīgo īpašumu atbrīvot no nekustamā īpašuma nodokļa (NIN). 101 kilometra statuss — iedzīvotājiem, dzīvojošiem 101 un vairāk km attālumā no Rīgas, atcelt sociālo nodokli, PVN pārtikai un apģērbam. Atbalstīt Latviešu komercbanku un krājsabiedrību izveidi. Zemnieku un zvejnieku interešu aizstāvēšana Eiropā un starptautiski. Piena iepirkuma cena, gaļas un dārzeņu tirgus, nozvejas kvotas. Izveidot latviešiem piederošas pārstrādes rūpnīcas. Izvērtēt Zemkopības ministrijas lietderību.
 • REĢIONĀLĀ POLITIKA, SATIKSME, BŪVNIECĪBA UN VIDE 119 vāju novadu vietā izveidot 20 spēcīgus. Betona ceļi, elektrotransports un jaunas elektrouzlādes stacijas. Reģionālie dzelzceļa tīkli, starptautiskās lidostas, ūdens satiksme. Vienkāršot mazstāvu apbūves saskaņošanu ar diviem parakstiem — arhitekta un būvinženiera. Dabas resursu aizsardzība. Neļausim pārvērst Latviju par atkritumu izgāztuvi!
 • VALSTS IEKĀRTAS REFORMA Jauna Satversme no 2022.gada. Ministriju un iestāžu pārvietošana uz reģioniem. Divpartiju parlaments pašreizējās nelietderīgās daudzpartiju Saeimas vietā. Optimizēt valsts pārvaldi, ierobežot tēriņus. Ministriju un iestāžu pārvietošana uz reģioniem. Budžeta iestādēs un valsts kapitālsabiedrībās alga nedrīkst būt lielāka kā Valsts prezidentam.
 • TIESLIETAS, DROŠĪBA Čekas maisu atvēršana. Privatizācijas atslepenošana. Cīņa pret visa veida korupciju. Tautas armija, rezervisti. Policistu, ugunsdzēsēju, ieslodzījuma vietu darbinieku un ieslodzīto dzīves apstākļu uzlabošana Valdības starptautisko aizņēmumu likumības izvērtēšana.

Dalība Saeimas vēlēšanās[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Gads Vēlēšanas Rezultāti (%) Deputāti (no 100) Piezīmes
2018. 13. Saeimas vēlēšanas 0,5
0 / 100
-

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

 1. 1,0 1,1 ««Latviešu nacionālisti» vēlas vairākus Satversmes grozījumus». Rīta intervija. Latvijas Radio 1. Lsm.lv. 2018. gada 31. augusts. Skatīts: 2018. gada 30. decembrī.
 2. 2,0 2,1 2,2 Katrīna Žukova. «13. Saeimas vēlēšanām sevi piesaka nule dibinātie 'Latviešu Nacionālisti'». Delfi, 2018. gada 6. augusts. Skatīts: 2018. gada 30. decembrī.
 3. «Likvidēs partiju «Latviešu nacionālisti», lai veidotu plašāku apvienību». www.lsm.lv (latviešu). 2020. gada 7. janvārī. Skatīts: 2020-08-28.
 4. vestnesis.lv. «Politisko partiju reģistra ziņa, 06.01.2020. - Latvijas Vēstnesis». www.vestnesis.lv (latviešu). Skatīts: 2020-08-28.
 5. epv2019.cvk.lv https://epv2019.cvk.lv/pub/kandidatu-saraksti/latviesu-nacionalisti. Skatīts: 2019-03-20. Tukšs vai neesošs |title=
 6. «PPA “Latviešu Nacionālisti” EP vēlēšanu programma 2019». Latviešu Nacionālisti (lv-LV). 2019-03-18. Arhivēts no oriģināla, laiks: 2019-03-20. Skatīts: 2019-03-20.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]