Portāls:Hokejs

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Sports and games.png Sports   Basketball.png Basketbols   WPF1logo.png Formula 1   Soccer ball.svg Futbols   Hockey puck 2.jpg Hokejs  

Hockey puck 2.jpg
Laipni lūdzam Hokeja portālā,

kuru arī Tu vari papildināt!

Šajā portālā var atrast informāciju par hokeju.
izmainīt  

Hokeja portāls

Hokejs ir komandu sporta veids, kuru spēlē uz ledus. Tas ir ātrākais komandu sporta veids pasaulē — spēlētāji uz slidām ir spējīgi sasniegt ļoti lielus ātrumus, bet ripas lidojuma ātrums var pārsniegt pat 160 km/h. Saskaņā ar Starptautiskās hokeja federācijas reitingu, pašlaik spēcīgākas valstis šajā sporta veidā ir Kanāda, Zviedrija, Somija, Krievija un Čehija. Hokejs ir kļuvis īpaši populārs valstīs, kurās ir vēss klimats, lai gan mūsdienās tam nav īpaši lielas nozīmes, jo lielākoties tas tiek spēlēts slēgtās hallēs nevis laukumos zem klajas debess.

Es esmu dzīvojis 33 gadus šai saulē. Es dzīvoju visus šos 33 gadus šai dienai, šai spēlei. Un es būtu gatavs atdot vienkārši pus dzīvi... Vienkārši, vienam šādam hokeja mačam. Tur vairāk man liekas nav ko piebilst. Paldies visiem, kuri ticēja.

Artūrs Irbe, pēcspēles komentārs pēc leģendārās 3:2 uzvaras pār Krievijas izlasi 2000. gada Pasaules čempionātā

izmainīt  

Izmeklēts raksts

Latvia Team Logo.gif

Latvijas hokeja izlase ir komanda, kas pārstāv Latviju starptautiskajās hokeja spēlēs. Šobrīd tā atrodas 12. vietā Starptautiskās hokeja federācijas vīriešu hokeja izlašu rangā.

Izlase piedalījusies četros Olimpisko spēļu turnīros 1936., 2002., 2006. un 2010. gadā. Latvijas hokeja izlases labākais sasniegums Pasaules čempionātos ir 1997., 2004. un 2009. gadā izcīnītā septītā vieta.

2006. gadā Pasaules čempionāts notika Latvijā.

izmainīt  

Kategorijas un galvenie temati

izmainīt  

Izmeklēts attēls

Wgretz edit2.jpg
Autors: CillanXC

Veins Greckis tiek uzskatīts par visu laiku labāko hokejistu. Savas karjeras laikā Greckis ir labojis 61 NHL rekordu, kā arī ieguvis virkni līgas apbalvojumu.

izmainīt  

Saistītie portāli

Ar portālu Hokejs ir saistīti šādi portāli:

Sports and games.png Sports
izmainīt  

Jaunākās ziņas

izmainīt  

Izmeklēta biogrāfija

Vasiljevs kev 08.JPG

Herberts Vasiļjevs ir latviešu hokejists, kreisās malas uzbrucējs, kurš Latvijas hokeja izlases rindās nereti spēlēja arī centra pozīcijā. Vasiļjevs ir Vācijas pilsonis. Vasiļjevs spēlē Vācijas hokeja līgas klubā Krēfeldes "Pinguine", pēdējos četrus gadus pildot arī komandas kapteiņa funkcijas.

izmainīt  

Vai tu zināji...

Alex Morozov Dec 2010.jpg
izmainīt  

Lietas, ko tu varētu darīt

  • Tu vari atjaunot sen neatjaunotas biogrāfijas, atjaunot informāciju par hokejistu pašreizējo komandu vai pēdējiem sasniegumiem, kā arī, protams, atjaunot dažādu hokeja komandu/klubu sastāvus.
  • Liels skaits spēlētāju biogrāfiju ir aizmetņi, kurus derētu ievērojami papildināt.
  • Latvijas vikipēdijā vēl joprojām pietrūkst rakstu arī par daudzām nozīmīgām hokeja līgām/spēlētājiem, kurus vajadzētu izveidot. (Veidojot jaunus rakstus, lūgums ievērot spēlētāju nozīmīguma kritērijus)