Pāriet uz saturu

Portāls:Futbols

Vikipēdijas lapa

 Sports    Basketbols    Formula 1    Futbols    Hokejs  

Laipni lūdzam Futbola portālā,

kuru arī Tu vari papildināt!

Šajā portālā var atrast informāciju par futbolu.
izmainīt  

Futbola portāls

Futbols jeb kājbumba ir komandu sporta spēle, kura tiek spēlēta starp divām komandām no vienpadsmit spēlētājiem katras komandas sastāvā, izmantojot lodveida bumbu. Futbols ir vispopulārākais sporta veids visā pasaulē un bieži tiek dēvēts par vispopulārāko sporta veidu pasaulē.

Tā ir spēle, kuru spēlē uz taisnstūrveida zālāja vai mākslīgā zāliena laukuma ar vārtiem katrā laukuma galā. Spēles mērķis ir gūt vārtus, raidot bumbu pretinieku komandas vārtos. Parasti spēlē vārtsargi ir vienīgie spēlētāji, kuriem ir atļauts piekarties bumbai ar plaukstām vai rokām, lai mestu bumbu uz priekšu; pārējie komandas locekļi parasti izmanto savas pēdas, lai sistu bumbu uz kādu pozīciju, palaikam izmantojot savu rumpi vai galvu, lai apturētu bumbu gaisā. Uzvar tā komanda, kura spēles beigās ir guvusi visvairāk vārtu. Ja rezultāts spēles beigās ir vienāds tiek paziņots neizšķirts vai seko pagarinājums un/vai 11 metru soda sitieni, kas ir atkarīgs no turnīra reglamenta.

izmainīt  

Izmeklēts raksts

2004. gada Eiropas čempionāts futbolā notika Portugālē no 12. jūnija līdz 4. jūlijam. Tas bija pēc skaita 12. Eiropas čempionāts futbolā, ko rīkoja UEFA. Par Eiropas čempioniem negaidīti kļuva Grieķijas izlase, kas finālā ar 1-0 pārspēja laukuma saimniekus Portugāli. Šis bija pirmais un pagaidām vienīgais Eiropas čempionāta finālturnīrs, kurā piedalījās arī Latvijas izlase.

izmainīt  

Kategorijas un galvenie temati

izmainīt  

Izmeklēts attēls

Raiena Valentaina soda sitiens
Raiena Valentaina soda sitiens
Autors: Markbarnes

Raiena Valentaina soda sitiens, kas ļāva Wrexham F.C. komandai palikt Anglijas Premjerlīgā.

izmainīt  

Saistītie portāli

Ar portālu Futbols ir saistīti šādi portāli:

Sports
izmainīt  

Jaunākās ziņas

izmainīt  

Izmeklēta biogrāfija

Fernando Hosē Torress Sanss (spāņu: Fernando José Torres Sanz;dzimis 1984. gada 20. martā Madridē, Spānijā) ir profesionāls spāņu futbolists, spēlē uzbrucēja pozīcijā, Spānijas futbola izlases dalībnieks. Pašlaik (2011) pārstāv Anglijas Premjerlīgas klubu Londonas "Chelsea".

Savu karjeru viņš sāka Madrides "Atletico" klubā, kura sastāvā viņš bija viens no labākajiem jaunatnes komandā. Viņa profesionālā debija notika 2001. gadā un beidzot karjeru klubā bija pamanījies gūt 75 vārtus 174 "La Liga" spēlēs, nopelnot šajā laikā "La Liga" sev iesauku El Niño ("Bērns"). Pirms tam Torress nospēlēja divas sezonas Otrajā divīzijā, kur 40 spēlēs guva 7 vārtus. "Liverpool" klubam viņš pievienojās 2007. gadā pēc tam, kad klubs par viņu samaksāja rekordlielu pārejas samaksu, un jau pirmajā sezonā viņš bija pirmais kluba spēlētājs, kuram izdevies gūt vairāk par 20 vārtiem līgas sezonā kopš Robija Faulera 1995./96. gada sezonā.

Viņš arī spēlē Spānijas futbola izlasē un savu debijas spēli tās sastāvā aizvadīja pret Portugāli 2003. gadā. Pagaidām viņš ir piedalījies trīs nozīmīgos turnīros: 2004. gada Eiropas čempionātā, 2006. gada FIFA Pasaules kausā un 2008. gada Eiropas čempionātā. Viņam neizdevās gūt vārtus 2004. gada Eiropas čempionātā, bet 2006. gada Pasaules kausā viņš guva trīs vārtus. Torress guva uzvaras vārtus 2008. gada Eiropas čempionāta finālā spēlē pret Vāciju, kurā Spānija uzvarēja ar rezultātu 1:0.

izmainīt  

Vai tu zināji...

Petrovska stadions
Petrovska stadions
izmainīt  

Lietas, ko tu varētu darīt

Tu vari atjaunot sen neatjaunotas biogrāfijas, atjaunot informāciju par futbolistu pašreizējo komandu vai pēdējiem sasniegumiem, kā arī, protams, atjaunot dažādu futbola komandu/klubu sastāvus.