Portāls:Mūzika

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Eighth notes and rest.svg
Laipni lūdzam mūzikas portālā,

kuru arī Tu vari papildināt!

Šajā portālā var atrast informāciju par mūziku.
izmainīt  

Mūzikas portāls

Mūzika ir fizikāla realitāte. Pirmkārt, tā ir ar ausi uztvertas gaisa svārstības, ko izraisījuši īpaši izveidoti vai nejauši radušies priekšmeti. Otrkārt, tā ir mākslas veids, ar kuras palīdzību ierosināt cilvēkam domas, emocijas, iedarbojoties uz cilvēka psihi ar asociāciju, analoģiju un sinestēziju palīdzību. Mūzikas pamatelementi un izteiksmes līdzekļi ir skaņkārta, ritms, metrs, temps, dinamika, tembrs, melodija, harmonija, instrumentācija. Mūzika tiek fiksēta ar nošu raksta palīdzību. Tā var būt diferencēta pēc dažādiem principiem: pēc autorības (tautas un profesionālā mūzika), skaņdarba rakstura, atskaņojuma veida, atskaņotāju sastāva, sintēzes ar literatūru un citiem mākslas veidiem, lietojuma funkcijas, skaņkārtu sistēmas, stiliem un žanriem.

izmainīt  

Izmeklēts raksts

Nin-the fragile.jpg

The Fragile ir industriālā roka projekta Nine Inch Nails 1999. gada konceptuāls dubultalbums. Albums turpina The Downward Spiral sižetu, neskatoties uz pilnīgām pārmaiņām stilā un skanējumā. Smagi distorsētu instrumentu un spalgu industriālu skaņu vietā, albums sastāv no skaņu ainavām, elektroniskiem bītiem, klavieru instrumentācijām, ambientiem trokšņiem un smagā metāla pārbagātām ģitāru skaņām. Trents Reznors ir izteicies, ka albums ir drūmāks un atklātāks nekā The Downward Spiral, par spīti The Downward Spiral daudz vairāk agresīvajam un depresīvajam tonim. Liriski albums ir daudz introspektīvāks un personīgāks kā Nine Inch Nails iepriekšējie albumi.

Albuma izdošanas nedēļā The Fragile ieņēma 1. vietu Billboard 200 topā, pēc tam tas ātri atkrita uz 16. vietu. Albums bija komerciāli veiksmīgs, pārdodot 1 miljonu albuma kopiju jau pirmajā mēnesī pēc tā izdošanas. Neskatoties uz nenoteikto kritiku par albuma garumu un lirisko saturu, albums saņēma galvenokārt pozitīvu vērtējumu no mūzikas kritiķiem. Tas saņēma izcilus vērtējumus publikācijās USA Today, Kerrang!, un Alternative Press. The Fragile tika iekļauts vairākos "gada noslēguma" albumu sarakstos, piemēram, The Village Voice (14. vieta), Rolling Stone (4. vieta), and Spin (1. vieta). 2000. gada 4. janvārī albums tika sertificēts pēc RIAA sistēmas kā "dubultais platīns" (double platinum), ņemot vērā to, ka albuma pārdošanas rādītāji ASV pārsniedz 2 miljonus eksemplārus.

izmainīt  

Kategorijas un galvenie temati

izmainīt  

Izmeklēts attēls

The Fabs.JPG
The Beatles Grupas dalībnieki

1964. gadā, augšā: Džons Lenons, Pols Makartnijs,

apakšā: Džordžs Harisons, Ringo Stārs
izmainīt  

Saistītie portāli

Ar portālu Mūzika ir saistīti šādi portāli:

Crystal Clear app krita.png Māksla
izmainīt  

Jaunākās ziņas

izmainīt  

Izmeklēta biogrāfija

Madonna 3 by David Shankbone-2.jpg

Madonna Luīze 'Veronika' Čikone Ričija (angļu: Madonna Louise Ciccone, dzimusi 1958. gada 16. augustā), plašākai publikai zināma kā Madonna, ir amerikāņu dziedātāja, dziesmu tekstu autore, dziesmu un mākslas filmu producente, dejotāja, aktrise, modes pasaules ikona. Pazīstama ar saviem ambiciozajiem un pārdrošajiem mūzikas videoklipiem, kuros bieži tiek aizskartas seksuālas un reliģiozas tēmas, kā arī protests pret politisko situāciju pasaulē. Madonna aktīvi iestājas pret nabadzību, globālo sasilšanu un atbalsta cilvēku reliģiozo, humanitāro un etnisko vienlīdzību.

Mūziķe ir dzimusi Mičiganas štata pilsētā Beisitijā, uzaugusi Ročesterhilā, bet uz dzīvi Ņujorkā pārvācās 1977. gadā, lai uzsāktu dejotājas karjeru. Pēc neilgas koncertēšanas kopā ar popmūzikas grupām "Breakfast Club" un "Emmy", 1983. gadā Madonna ierakstu kompānijas Sire Records paspārnē izdeva savu pirmo solo albumu Madonna. Pasaules slavu dziedātāja ieguva pēc vairāku komerciāli veiksmīgu albumu, tādu kā Like A Virgin (1984) un True Blue (1986), izdošanas, kas Madonnu padarīja par tā brīža popmūzikas un modes ikonu. Popularitāti veicināja arī mūziķes piedalīšanās filmā "Izmisīgi meklējot Sūzenu" (1985).

izmainīt  

Vai tu zināji...

izmainīt  

Lietas, ko tu varētu darīt

  • Rakstīt jaunus rakstus, kas saistīti ar mūziku, un papildināt esošos.