Portāls:Mūzika

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Eighth notes and rest.svg
Laipni lūdzam mūzikas portālā,

kuru arī Tu vari papildināt!

Šajā portālā var atrast informāciju par mūziku.
izmainīt  

Mūzikas portāls

Mūzika ir fizikāla realitāte. Pirmkārt, tā ir ar ausi uztvertas gaisa svārstības, ko izraisījuši īpaši izveidoti vai nejauši radušies priekšmeti. Otrkārt, tā ir mākslas veids, ar kuras palīdzību ierosināt cilvēkam domas, emocijas, iedarbojoties uz cilvēka psihi ar asociāciju, analoģiju un sinestēziju palīdzību. Mūzikas pamatelementi un izteiksmes līdzekļi ir skaņkārta, ritms, metrs, temps, dinamika, tembrs, melodija, harmonija, instrumentācija. Mūzika tiek fiksēta ar nošu raksta palīdzību. Tā var būt diferencēta pēc dažādiem principiem: pēc autorības (tautas un profesionālā mūzika), skaņdarba rakstura, atskaņojuma veida, atskaņotāju sastāva, sintēzes ar literatūru un citiem mākslas veidiem, lietojuma funkcijas, skaņkārtu sistēmas, stiliem un žanriem.

izmainīt  

Izmeklēts raksts

Nin-the fragile.jpg

The Fragile ir industriālā roka projekta Nine Inch Nails 1999. gada konceptuāls dubultalbums. Albums turpina The Downward Spiral sižetu, neskatoties uz pilnīgām pārmaiņām stilā un skanējumā. Smagi distorsētu instrumentu un spalgu industriālu skaņu vietā, albums sastāv no skaņu ainavām, elektroniskiem bītiem, klavieru instrumentācijām, ambientiem trokšņiem un smagā metāla pārbagātām ģitāru skaņām. Trents Reznors ir izteicies, ka albums ir drūmāks un atklātāks nekā The Downward Spiral, par spīti The Downward Spiral daudz vairāk agresīvajam un depresīvajam tonim. Liriski albums ir daudz introspektīvāks un personīgāks kā Nine Inch Nails iepriekšējie albumi.

Albuma izdošanas nedēļā The Fragile ieņēma 1. vietu Billboard 200 topā, pēc tam tas ātri atkrita uz 16. vietu. Albums bija komerciāli veiksmīgs, pārdodot 1 miljonu albuma kopiju jau pirmajā mēnesī pēc tā izdošanas. Neskatoties uz nenoteikto kritiku par albuma garumu un lirisko saturu, albums saņēma galvenokārt pozitīvu vērtējumu no mūzikas kritiķiem. Tas saņēma izcilus vērtējumus publikācijās USA Today, Kerrang!, un Alternative Press. The Fragile tika iekļauts vairākos "gada noslēguma" albumu sarakstos, piemēram, The Village Voice (14. vieta), Rolling Stone (4. vieta), and Spin (1. vieta). 2000. gada 4. janvārī albums tika sertificēts pēc RIAA sistēmas kā "dubultais platīns" (double platinum), ņemot vērā to, ka albuma pārdošanas rādītāji ASV pārsniedz 2 miljonus eksemplārus.

izmainīt  

Kategorijas un galvenie temati

izmainīt  

Izmeklēts attēls

The Fabs.JPG
The Beatles Grupas dalībnieki

1964. gadā, augšā: Džons Lenons, Pols Makartnijs,

apakšā: Džordžs Harisons, Ringo Stārs
izmainīt  

Saistītie portāli

Ar portālu Mūzika ir saistīti šādi portāli:

Crystal Clear app krita.png Māksla
izmainīt  

Jaunākās ziņas

izmainīt  

Izmeklēta biogrāfija

Michael Jackson 1984.jpg

Maikls Džozefs Džeksons (angļu: Michael Joseph Jackson; 1958. gada 29. augusts2009. gada 25. jūnijs) bija amerikāņu mūziķis, izklaides industrijas darbonis, biznesmenis un popkultūras ikona.

Maikls Džeksons piedzima 1958. gada 29. augustā Gerijā Indiānas štatā un bija septītais bērns deviņu bērnu ģimenē. 1968. gadā pieci brāļi Džeksoni, kas vēlāk kļuva par grupu The Jackson 5, parakstīja pirmo ierakstu līgumu. Savu solokarjeru Džeksons sāka trīs gadus vēlāk, 1971. gadā, lai gan joprojām bija grupas dalībnieks. Drīz vien viņš kļuva par vienu no veiksmīgākajiem darboņiem mūzikas industrijā, un Džeksons tika nodēvēts par "Popmūzikas karali". Pieci no viņa soloalbumiem ir iekļuvuši visvairāk pārdoto albumu sarakstā. Tie ir "Off the Wall" (1979), "Thriller" (1982), "Bad" (1987), "Dangerous" (1991) un "HIStory" (1995).

1980. gadu sākumā viņš kļuva par dominējošo figūru popmūzikā un par pirmo afroamerikāņu izklaides mākslinieku televīzijas kanālā MTV. Viņš savos videoklipos, piemēram, "Beat It", "Billie Jean" un "Thriller", izmantoja dažādus mākslinieciskus paņēmienus, kas piesaistīja skatītāju uzmanību.


izmainīt  

Vai tu zināji...

izmainīt  

Lietas, ko tu varētu darīt

  • Rakstīt jaunus rakstus, kas saistīti ar mūziku, un papildināt esošos.