Portāls:Basketbols

Vikipēdijas lapa

 Sports    Basketbols    Formula 1    Futbols    Hokejs  

Laipni lūdzam basketbola portālā,

kuru arī Tu vari papildināt!

Šajā portālā var atrast informāciju par basketbolu.
izmainīt  

Basketbola portāls

Basketbols ir sporta veids, kurā divas komandas ar pieciem spēlētājiem katrā cenšas gūt punktus, izmetot bumbu cauri stīpai (grozam), ievērojot īpašus noteikumus. Kopš tā izgudrošanas Springfīldā, Masačūsetsā 1891. gadā, tas ir attīstījies, lai kļūtu par patiesi starptautisku sporta veidu. Organizēta spēle līgās radās Jauno vīriešu kristīgajā apvienībā (YMCA); pirmās līgas tika veidotas augstskolās. Ar laiku basketbols kļuva par profesionālu sporta veidu. Lai gan tā bija amerikāņu sporta spēle, basketbols strauji izplatījās starptautiski un mūsdienās izcili spēlētāji un komandas ir visā pasaulē.

izmainīt  

Izmeklēts raksts

Milvoki "Bucks" (Milwaukee Bucks) ir profesionāls ASV basketbola klubs, kas ir bāzēts Milvoki, Viskonsinas štatā, ASV. Klubs ir dibināts 1968. gadā. Klubs kopš tā dibināšanas brīža spēlē Nacionālajā Basketbola asociācijā (NBA). Klubs startē Austrumu konferences Centrālajā divīzijā. "Bucks" ir 1970./1971. gada NBA sezonas čempionvienība. Tāpat klubs ir izcīnījis 2 savas konferences čempiontitulus (1971, 1974) un tas ir trīspadsmitkārtējs savas divižijas čempions (1971, 1972, 1973, 1974, 1976, 1980, 1981, 1982, 1983, 1984, 1985, 1986, 2001).Vienības īpašnieks ir ASV senators Herbs Kols. Klubs savas mājasspēles aizvada Bradley Center arēnā. Vieni no slavenākajiem Milvoki "Bucks" spēlētājiem ir Oskars Robertsons un Karīms Abduldžabārs (attēlā).

izmainīt  

Kategorijas un galvenie temati

izmainīt  

Izmeklēts attēls

Korača kauss
Korača kauss
Autors:

Korača kauss, ko pasniedza Korača kausa izcīņas ieguvējiem.

izmainīt  

Saistītie portāli

Ar portālu Basketbols ir saistīti šādi portāli:

Sports
izmainīt  

Tuvākie turnīri

Pasaules čempionāts
Spānija — vīrieši
Notiek
2014
Turcija — sievietes
Notiek
2014


Eiropas čempionāts
Slovēnija — vīrieši
Beidzies
2013
Francija — sievietes
Beidzies
2013
izmainīt  

Izmeklēta biogrāfija

Maikls Džordans
Maikls Džefrijs Džordans (angļu: Michael Jeffrey Jordan, dzimis 1963. gada 17. februārī Bruklinā, Ņujorkā) ir bijušais amerikāņu profesionāls basketbolists un aktīvs uzņēmējs. Viņa biogrāfija Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mājaslapā vēsta: "Pieņemts, Maikls Džordans ir visu laiku izcilākais basketbolists. Džordans bija viens no visefektīvāk pārdotajiem atlētiem savā paaudzē un bija ierīce NBA popularizēšanā visā pasaulē 1980. un 1990. gados.

Pēc izcilas karjeras Čeipelhilas Ziemeļkarolīnas Universitātē 1984. gadā Džordans pievienojās NBA klubam Čikāgas "Bulls". Viņš ātri sevi parādīja kā vienu no līgas zvaigznēm, izklaidējot pūli ar saviem ražīgajiem punktu guvumiem. Viņa lekšanas spēja, ilustrēta izpildot slam dunk no brīvmetiena līnijas Slam Dunk konkursā, nopelnot sev iesaukas Air Jordan un His Airness. Viņš arī izpelnījās reputāciju kā viens no labākajiem aizsardzības spēlētājiem basketbolā. 1991. gadā viņš ieguva savu pirmo NBA čempionu titulu kopā ar "Bulls", un turpmākos titulus 1992. un 1993. gada, nodrošinot "three-peat". Lai gan Džordans pēkšņi aizgāja no basketbola 1993./94. gada NBA sezonas sākumā, lai turpinātu karjeru beisbolā, viņš atgriezās "Bulls" komandā 1995. gadā un palīdzēja viņiem iegūt vēl trīs papildus čempionu titulus (1996., 1997. un 1998. gadā), kā arī NBA rekordu par 72 regulārās sezonas uzvarām 1995./96. gada sezonā. Džordans aizgāja otro reizi 1999. gadā, bet viņš atgriezās uz divām NBA sezonām 2001. gadā kā Vašingtonas "Wizards" spēlētājs.

izmainīt  

Vai tu zināji...

izmainīt  

Lietas, ko Tu varētu darīt...

  • Rakstīt jaunus rakstus, kas saistīti ar basketbolu, un papildināt esošos.
  • Atjaunot sen neatjaunotas biogrāfijas, atjaunot informāciju par basketbolistu pašreizējo klubu vai pēdējiem sasniegumiem, kā arī, protams, atjaunot dažādu basketbola klubu sastāvus.
  • Trūkst arī daudz izsmeļošu rakstu par dažādiem basketbolistiem, basketbola klubiem un līgām.
  • Trūkst rakstu par kontinentālajiem un pasaules čempionātiem.
  • Trūkst kvalitatīvu, labu un vērtīgu rakstu.