Portāls:Medicīna

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
P medicine1.png
Laipni lūdzam medicīnas portālā,

kuru arī Tu vari papildināt!

Šajā portālā var atrast informāciju par medicīnu, tās aktualitātēm, ievērojamām personībām.
izmainīt  

Medicīnas portāls

Medicīna (latīņu: medicina — ‘ārstniecība’, ‘dziedniecība’) ir zinātnisku atziņu sistēma un praktiska darbība cilvēka veselības saglabāšanai. Pēc būtības medicīna ir veselības zinātnes nozare. Tajā tiek pētīts cilvēka organisms, tā uzbūve, funkcijas, bet visvairāk slimības un to ārstēšanas iespējas. Medicīnas mērķi: noteikt slimību izcelsmi, norisi, diagnostika, ārstēšana un profilakse.

izmainīt  

Izmeklēts raksts

Diagramma, kurā tievā zarna ir apzīmēta ar anglisko nosaukumu small intestine.

Tievā zarna (latīņu: intestinum tenue) ir gremošanas orgānu sistēmas daļa starp kuņģi un resno zarnu. Tievā zarna ir tikai mugurkaulniekiem. Tā sīkāk tiek iedalīta divpadsmitpirkstu zarnā, tukšajā zarnā un līkumainajā zarnā. Pieaugušam cilvēkam tievās zarnas kopējais garums var sasniegt 6—7 metrus. Nozīmīgākās tievās zarnas funkcijas ir uzņemto barības vielu šķelšana, ogļhidrātu un tauku skaldproduktu uzsūkšana asinīs un limfā, kā arī zarnu satura pārvietošana.

izmainīt  

Izmeklēta biogrāfija

Pastmarka ar attēlotu Paulu Stradiņu

Pauls Stradiņš (dzimis 1896. gada 17. janvārī Viesītē, miris 1958. gada 14. augustā Rīgā) bija latviešu ķirurgs un veselības aprūpes organizētājs, Latvijas Universitātes un Rīgas Medicīnas institūta profesors. Ilgstoši vadījis Rīgas 2. pilsētas slimnīcu, pakāpeniski pārveidojis to par modernu ārstniecības un izglītības iestādi (tagad - Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca) Netālu no slimnīcas dibinājis un vadījis Bioloģijas un eksperimentālās medicīnas zinātniski pētniecisko institūtu. Izveidojis privātu medicīnas vēstures materiālu kolekciju, kas kļuvusi par pamatu Medicīnas vēstures muzeja izveidošanai (tagad - Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs).

Lasīt vairāk...

izmainīt  

Izmeklēts attēls

Dzirdes aparāts
Autors: Udo Schröter

Dzirdes aparāts.

izmainīt  

Saistītie portāli

Ar portālu Medicīna ir saistīti šādi portāli:

DNA icon.svg Bioloģija
Science-symbol-2.svg Zinātne
izmainīt  

Vai Tu zināji, ka...

Littmann markas stetoskops
izmainīt  

Jaunākie raksti

Nuvola apps kthememgr.png Jaunākie raksti

2017. gada 4. jūnijs

2017. gada 28. maijs

2017. gada 19. marts

2017. gada 17. marts

2017. gada 16. marts

2017. gada 14. marts

2017. gada 15. marts

2017. gada 10. marts

2017. gada 7. marts

2017. gada 1. marts

2017. gada 24. februāris

2017. gada 23. februāris

2017. gada 19. februāris

2017. gada 22. janvāris

2017. gada 21. janvāris

izmainīt  

Kategorijas un galvenie temati

izmainīt  

Lietas, ko tu varētu darīt

Kas ir portāls? | Portālu saraksts

Latviešu Vikipēdijas portāli:

Science-symbol-2.svg Zinātne  · DNA icon.svg Bioloģija  · Redcross.png Medicīna  · Terrestrial globe.svg Ģeogrāfija  · P history.svg Vēsture  · Gnome-security-medium.svg Otrais pasaules karš  · Celestia.png Astronomija  · RocketSunIcon.svg Kosmonautika
P vip.svg Cilvēki  · Flag-map of Latvia.svg Latvija  · Flag of Turkey.svg Turcija  · Eighth notes and rest.svg Mūzika  · Crystal Clear app krita.png Māksla  · Sports and games.png Sports  · Basketball.png Basketbols  · WPF1logo.png Formula 1  · Soccer ball.svg Futbols  · Hockey puck 2.jpg Hokejs  ·