Portāls:Medicīna

Vikipēdijas lapa
P medicine1.png
Laipni lūdzam medicīnas portālā,

kuru arī Tu vari papildināt!

Šajā portālā var atrast informāciju par medicīnu, tās aktualitātēm, ievērojamām personībām.
izmainīt  

Medicīnas portāls

Medicīna (latīņu: medicina — ‘ārstniecība’, ‘dziedniecība’) ir zinātnisku atziņu sistēma un praktiska darbība cilvēka veselības saglabāšanai. Pēc būtības medicīna ir veselības zinātnes nozare. Tajā tiek pētīts cilvēka organisms, tā uzbūve, funkcijas, bet visvairāk slimības un to ārstēšanas iespējas. Medicīnas mērķi: noteikt slimību izcelsmi, norisi, diagnostika, ārstēšana un profilakse.

izmainīt  

Izmeklēts raksts

Latvijas medicīnas vēsture izsekojama līdz Livonijas konfederācijas laikiem viduslaiku Latvijā. Veselības aprūpi tolaik veica bārddziņi, pirtnieki un mācītie ārsti, līdztekus pastāvēja labi attīstīta tautas medicīna. Viduslaikos un jaunajos laikos Latviju skāra vairākas lielas epidēmijas, gan mēris, gan dizentērija, gan melnās bakas. Jāņa sētā darbojās Nikolaja patversme. 18. gadsimta sākumā Rīgā bija 6 ārsti, 1736. gadā dibināts Rīgas Anatomiskais teātris. 1803. gadā kādreizējā Botāniskā dārza teritorijā Bruņinieku ielā izveidojās Rīgas pilsētas slimnīca, saukta arī par Nabagu slimnīcu. 1899. gadā ar mecenāta Džeimsa Armitsteda ziedojumu izveidoja Rīgas pirmo bērnu slimnīcu.

izmainīt  

Izmeklēta biogrāfija

Pastmarka ar attēlotu Paulu Stradiņu

Pauls Stradiņš (dzimis 1896. gada 17. janvārī Viesītē, miris 1958. gada 14. augustā Rīgā) bija latviešu ķirurgs un veselības aprūpes organizētājs, Latvijas Universitātes un Rīgas Medicīnas institūta profesors. Ilgstoši vadījis Rīgas 2. pilsētas slimnīcu, pakāpeniski pārveidojis to par modernu ārstniecības un izglītības iestādi (tagad - Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca) Netālu no slimnīcas dibinājis un vadījis Bioloģijas un eksperimentālās medicīnas zinātniski pētniecisko institūtu. Izveidojis privātu medicīnas vēstures materiālu kolekciju, kas kļuvusi par pamatu Medicīnas vēstures muzeja izveidošanai (tagad - Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs).

Lasīt vairāk...

izmainīt  

Izmeklēts attēls

Piparmētra
Autors: L.m.k.

Piparmētra (Mentha x piperita) ir daudzgadīgs, kultivēts lūpziežu dzimtas mētru ģints ārstniecības augs, kas jau kopš senseniem laikiem plaši pazīstams visā pasaulē.

izmainīt  

Saistītie portāli

Ar portālu Medicīna ir saistīti šādi portāli:

DNA icon.svg Bioloģija
Science-symbol-2.svg Zinātne
izmainīt  

Vai Tu zināji, ka...

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas traumpunkts un uzņemšanas nodaļa.
izmainīt  

Jaunākie raksti

izmainīt  

Kategorijas un galvenie temati

izmainīt  

Lietas, ko tu varētu darīt