Sabiedrība citai politikai

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Sabiedrība citai politikai
Vadītājs Aigars Štokenbergs
Dibināta 2008.g
Likvidēta 2011. gada 6. augustā
Ideoloģija sociālais liberālisms
Eiroparlamentā nav
Saeimā 3 deputāti (no 100)
Ministri nav
Mājaslapa www.scp.lv
Skatīt arī Latvijas politika

Partijas Latvijā

"Sabiedrība citai politikai" (SCP) bija politiska partija Latvijā, kas tika dibināta 2008. gada 6. septembrī, turpinot sabiedriskas organizācijas "Sabiedrība citai politikai un tiesiskai valstij" darbību (šobrīd organizācija piedzīvo atdzimšanu un nosaukums ir mainīts uz "Sabiedrība Centriskai politikai").

Biedri[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Biedru skaits:
820 biedri (2009. gada martā).[1]

Vadība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Partiju vada valdes priekšsēdētājs Aigars Štokenbergs un vēlēta valde: Egons Liepiņš (pašlaik auditorfirmas BDO Latvia vadītājs), Aleksejs Loskutovs, Artis Pabriks, Edvards Smiltēns, Edgars Štelmahers, Karina Korna, Gundega Rancāne un Inese Vasiļjeva.

Reģionālās nodaļas un darba grupas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Partija darbojas reģionos, nodibinot šādas nodaļas[2]:

Nodaļa Vadītājs
Rīgas nodaļa Ainars Lodziņš
Jelgavas nodaļa Velga Sutena
Liepājas nodaļa Edgars Krūmiņš
Rēzeknes nodaļa Gundega Rancāne
Valmieras nodaļa Andris Aizsilnieks
Ogres nodaļa Viktors Margevičus
Jūrmalas nodaļa Juris Iļjenkovs
Garkalnes nodaļa Anna Brudne
Saulkrastu nodaļa Baiba Meldere
Kuldīgas nodaļa Guntis Būmeisters
Kandavas nodaļa Edvīns Čākurs
Daugavpils nodaļa Aldis Cimoška
Ropažu nodaļa Ivo Skudiķis
Alūksnes nodaļa Sanita Adlere
Tukuma nodaļa Vilnis Pinka
Talsu nodaļa Uldis Grantiņš
Jēkabpils nodaļa Viktors Vilkaušs
Limbažu nodaļa Jānis Uzulēns
Kokneses nodaļa Maruta Lāce-Stalidzāne
Cēsu nodaļa Raimonds Caune
Gulbenes nodaļa Intars Liepinš

Darbība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Partija organizē darba grupas, kurās iesaista nozaru profesionāļus un ekspertus. Aktīvākās ir šādas darba grupas, ietverot svarīgākās un aktuālākās nozares: ārlietu, ekonomikas un finanšu, iekšlietu, izglītības, kultūras, labas pārvaldības, labklājības un veselības aprūpes, vides, transporta un sakaru, tieslietu, lauksaimniecības, aizsardzības, Eiropas lietu. (https://web.archive.org/web/20090428232552/http://www.sacipo.lv/lv/803/804/)

Partijas misija un vīzija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

SCP misija ir "mainīt piecpadsmit gadus ilgušo ultralabējo un bieži vien negodīgo politiku. Mēs vēlamies Latvijā veidot sociālliberālu politiku, kuras centrā ir cilvēks un viņa vajadzības." (https://web.archive.org/web/20090423093839/http://www.scp.lv/lv/par-mums/490/)

Vīzija: "Mēs redzam Latviju kā labklājības valsti ar augstu iedzīvotāju apmierinātības līmeni, uzticību valsts pārvaldei un izcilu ekonomikas konkurētspēju, kas ir sasniegta caur tiesiskumu, izglītību kā prioritāti, elastīgu ekonomisko politiku un taisnīgu nodokļu sistēmu. Latvija ir valsts, kur liela sabiedrības daļa ir iesaistīta politikā, valsts pārvaldē un tautsaimniecībā. Latvija ir valsts ar mazu sabiedrības noslāņošanos un spēcīgu vidusšķiru." (https://web.archive.org/web/20090423093839/http://www.scp.lv/lv/par-mums/490/)

Partijas reģionu un Eiropas programmas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

SCP uzskata, ka "reģioni ir atbalstāmi un attīstāmi, nododot vairāk funkciju pašvaldībām un paredzot lielākus nodokļu ieņēmumus. Tas dos lielāku pašvaldību neatkarību un patiesu iespēju stimulēt reģionu attīstību. Tas neļaus centrālajai valdībai manipulēt ar reģionu lojalitāti valdošajai koalīcijai, tādejādi nodrošinot vairāk demokrātijas". (https://web.archive.org/web/20090423093839/http://www.scp.lv/lv/par-mums/490/)

2009. gada pašvaldību vēlēšanās SCP saraksti iesniegti 35 novados un 9 pilsētās. SCP kandidēs Rīgā, Daugavpilī, Jelgavā, Jēkabpilī, Jūrmalā, Liepājā, Rēzeknē, Valmierā un Ventspilī. SCP kandidēs Alūksnes, Amatas, Auces, Burtnieku, Cēsu, Dagdas, Daugavpils, Dobeles, Durbes, Engures, Garkalnes, Grobiņas, Gulbenes, Iecavas, Ikšķiles, Inčukalna, Jelgavas, Kandavas, Kokneses, Krustpils, Kuldīgas, Ķekavas, Limbažu, Madonas, Ogres, Olaines, Ozolnieku, Pārgaujas, Pļaviņu, Rēzeknes, Ropažu, Saldus, Saulkrastu, Talsu un Tukuma novados.

SCP iestājas par "demokrātiskāku un caurskatāmāku Eiropu, kurā Latvijas vēlētāja balss tiks sadzirdēta. Tāpēc viens no partijas stratēģiskajiem mērķiem ir nodrošināt SCP Eiropas Parlamentā ievēlēto deputātu pārstāvniecību Latvijā, kas būs atvērta ikvienam Latvijas iedzīvotājam un uzklausīs viņa rūpes un priekšlikumus. SCP deputāti sadarbosies ar Latvijas nevalstiskajām organizācijām, uzņēmējiem un sociālajiem partneriem, arī pašvaldību līmenī. Spēcīga saikne ar Latvijas iedzīvotājiem ir atslēga citai — labākai — Eiropas politikai, tādai politikai, kas aktīvi aizstāv cilvēku intereses un tiesības". (https://web.archive.org/web/20090515021433/http://www.ep2009.lv/lat/programma/)

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. Zvirbulis Ģ. Biedru skaitu audzē lēnām. // Latvijas Avīze. 28.03.2009.[novecojusi saite]
  2. «SCP». Arhivēts no oriģināla, laiks: 2010. gada 17. februārī. Skatīts: 2010. gada 6. martā.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]