Pāriet uz saturu

Sabiedrība citai politikai

Vikipēdijas lapa
Sabiedrība citai politikai
Vadītājs Aigars Štokenbergs
Dibināta 2008. gada 6. septembris
Likvidēta 2011. gada 6. augusts
Pēctecis Vienotība
Ideoloģija sociālais liberālisms
Oficiālās krāsas Sarkans

"Sabiedrība citai politikai" (SCP) bija politiskā partija Latvijā, kas tika dibināta 2008. gada 6. septembrī, turpinot sabiedriskas organizācijas "Sabiedrība citai politikai un tiesiskai valstij" darbību. Partija pastāvēja līdz 2011. gada 6. augustā, kad tā apvienojās ar Jaunais laiks un Pilsoniskā savienība, izveidojot partiju Vienotība.

Biedru skaits:
820 biedri (2009. gada martā).[1]

Partijas valdes priekšsēdētājs bija Aigars Štokenbergs un vēlēta valde: Egons Liepiņš, Aleksejs Loskutovs, Artis Pabriks, Edvards Smiltēns, Edgars Štelmahers, Karina Korna, Gundega Rancāne un Inese Vasiļjeva.

Reģionālās nodaļas un darba grupas

[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Partija darbojās reģionos, nodibinot šādas nodaļas[2]:

Nodaļa Vadītājs
Rīgas nodaļa Ainars Lodziņš
Jelgavas nodaļa Velga Sutena
Liepājas nodaļa Edgars Krūmiņš
Rēzeknes nodaļa Gundega Rancāne
Valmieras nodaļa Andris Aizsilnieks
Ogres nodaļa Viktors Margevičus
Jūrmalas nodaļa Juris Iļjenkovs
Garkalnes nodaļa Anna Brudne
Saulkrastu nodaļa Baiba Meldere
Kuldīgas nodaļa Guntis Būmeisters
Kandavas nodaļa Edvīns Čākurs
Daugavpils nodaļa Aldis Cimoška
Ropažu nodaļa Ivo Skudiķis
Alūksnes nodaļa Sanita Adlere
Tukuma nodaļa Vilnis Pinka
Talsu nodaļa Uldis Grantiņš
Jēkabpils nodaļa Viktors Vilkaušs
Limbažu nodaļa Jānis Uzulēns
Kokneses nodaļa Maruta Lāce-Stalidzāne
Cēsu nodaļa Raimonds Caune
Gulbenes nodaļa Intars Liepinš

Partija organizēja darba grupas, kurās iesaistīja nozaru profesionāļus un ekspertus. Aktīvākās bija šādas darba grupas, ietverot svarīgākās un aktuālākās nozares: ārlietu, ekonomikas un finanšu, iekšlietu, izglītības, kultūras, labas pārvaldības, labklājības un veselības aprūpes, vides, transporta un sakaru, tieslietu, lauksaimniecības, aizsardzības, Eiropas lietu.[3]

Partijas reģionu un Eiropas programmas

[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

SCP uzskatīja, ka "reģioni ir atbalstāmi un attīstāmi, nododot vairāk funkciju pašvaldībām un paredzot lielākus nodokļu ieņēmumus. Tas dos lielāku pašvaldību neatkarību un patiesu iespēju stimulēt reģionu attīstību. Tas neļaus centrālajai valdībai manipulēt ar reģionu lojalitāti valdošajai koalīcijai, tādejādi nodrošinot vairāk demokrātijas".[4]

Dalība vēlēšanās

[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2009. gada pašvaldību vēlēšanās SCP saraksti tika iesniegti 35 novados un 9 pilsētās. SCP kandidēja Rīgā, Daugavpilī, Jelgavā, Jēkabpilī, Jūrmalā, Liepājā, Rēzeknē, Valmierā un Ventspilī. SCP kandidēja arī Alūksnes, Amatas, Auces, Burtnieku, Cēsu, Dagdas, Daugavpils, Dobeles, Durbes, Engures, Garkalnes, Grobiņas, Gulbenes, Iecavas, Ikšķiles, Inčukalna, Jelgavas, Kandavas, Kokneses, Krustpils, Kuldīgas, Ķekavas, Limbažu, Madonas, Ogres, Olaines, Ozolnieku, Pārgaujas, Pļaviņu, Rēzeknes, Ropažu, Saldus, Saulkrastu, Talsu un Tukuma novados. Vēlēšanās SCP ieguva mandātus Jūrmalas un Liepājas pilsētas domēs, kā arī Alūksnes, Auces, Burtnieku, Cēsu, Dagdas, Daugavpils, Dobeles, Durbes, Engures, Garkalnes, Grobiņas, Gulbenes, Iecavas, Ikšķiles, Inčukalna, Kandavas, Kokneses, Krustpils, Ķekavas, Limbažu, Madonas, Olaines, Ropažu, Saulkrastu, Talsu un Tukuma novados.

2009. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās SCP ieguva 3,85% vēlētāju atbalstu, kas nebija pietiekams, lai iegūtu mandātu Eiropas Parlamentā.

11. Saeimas vēlēšanās SCP kandīdēja no Vienotības saraksta kopā ar Jauno laiku un Pilsonisko savienību. Vēlēšanās saraksts uzvarēja, iegūstot 33 mandātu vietas.

  1. Zvirbulis Ģ. Biedru skaitu audzē lēnām. // Latvijas Avīze. 28.03.2009.[novecojusi saite]
  2. «SCP». Arhivēts no oriģināla, laiks: 2010. gada 17. februārī. Skatīts: 2010. gada 6. martā.
  3. [1]
  4. [2]

Ārējās saites

[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]