Pilsoniskā savienība

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Pilsoniskā savienība
Ps logo.png
Vadītājs Ģirts Valdis Kristovskis
Dibināta 2008. gada 26. aprīlī
Likvidēta 2011. gada 6. augustā
Ideoloģija mērens nacionālisms
Eiroparlamentā 2 deputāti
Saeimā 15 deputāti
Ministri Ārlietu, Finanšu, Kultūras
Pašvaldībās vada:
Strenči
Saldus
Limbaži
Skatīt arī Latvijas politika

Partijas Latvijā

Pilsoniskā savienība bija politiska partija Latvijas Republikā, kas dibināta 2008. gada 26. aprīlī.

Biedri[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Biedru skaits:
570 biedri (2009. gada martā).[1] Sākotnēji partiju veidoja bijušie "Jaunā laika" un TB/LNNK biedri.

Vadība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Partiju vada priekšsēdētājs Ģirts Valdis Kristovskis un vēlēta valde: Arvils Ašeradens, Ina Druviete, Ilma Čepāne, Rolands Irklis, Sandra Kalniete, Kārlis Kamradzis, Didzis Konuševskis, Janīna Kursīte-Pakule, Līvija Plavinska, Anna Seile, Kārlis Šadurskis, Astrīda Vītola, Ilze Vergina un Ilze Viņķele.

Partijas pārstāvība vēlētajās varas iestādēs[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Saeimā[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Saeimā Pilsonisko savienību pārstāv savas partijas pametušu deputātu grupa (Saeimā ievēlēti, pārstāvot citas partijas), kas darbojas pozīcijā un sastāv no 6 deputātiem: Annas Seiles (frakcijas vadītāja), Ilmas Čepānes (frakcijas vadītājas vietniece), Gunāra Laicāna, Inas Druvietes, Janīnas Kursītes un Kārļa Šadurska. Tiek deklarēts, ka atšķirībā no citām partijām, Pilsoniskajā savienībā deputāti neveido kopēju pozīciju, bet gan patur tiesības balsot individuāli, tādējādi atbildot savu vēlētāju priekšā.[nepieciešama atsauce] Pieci Pilsoniskās savienības deputāti atbalstīja Latvijas ekonomikas glābšanas plānus 2008. gada 11. decembra sēdē.

Eiropas parlamentā[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pilsoniskā savienība Eiropas parlamentā ir pārstāvēta ar 2 deputātiem - Sandru Kalnieti un Inesi Vaideri, kuras abas strādā Eiropas Tautas partijas grupā. S. Kalniete strādā Iekšējā tirgus un Patērētāju aizsardzības komitejā, Lauksaimniecības komitejā un Sieviešu tiesību un dzimuma vienlīdzības komitejā. I. Vaidere strādā Ārlietu komitejā un Starptautiskās tirdzniecības komitejā. Pēc Lisabonas līguma ratificēšanas mandātu darbam EP iegūs arī Kārlis Šadurskis.

Valdībā[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Darbam Latvijas valdībā 2010. gada novembrī PS izvirzīja partijas priekšsēdētāju Ģirts Valdis Kristovskis, kurš kļuva par Ārlietu ministru. PS biedrs Andris Vilks pilda finanšu ministra pienākumus, kamēr PS biedre un Lietussargu grupas vadītāja Sarmīte Ēlerte kļuva par kultūras ministri.

Pašvaldībās[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2009. gada jūnijā Rīgas Domes vēlēšanās par Pilsonisko savienību nobalsoja 18,9%, kas bija otrs labākais rezultāts. No PS Rīgas Domē tika ievēlēti Ģirts Valdis Kristovskis, Mārtiņš Šics, Juris Vinķelis, Mārtiņš Zandbergs, Antra Sakne, Dāvis Stalts, Dainis Stalts, Jānis Atis Krūmiņš, Jānis Šiliņš, Jānis Mārtiņš Skuja, Māris Puriņš un Tālis Veismanis. PS Rīgas Domē strādā opozīcijā.

Darbība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Partiju izveidoja 2008. gadā grupa sabiedrībā zināmu personu un citu partiju deputātu. 2008. gada 31. janvārī Sandra Kalniete, Ilma Čepāne, Kārlis Šadurskis un Ina Druviete paziņoja par izstāšanos no "Jaunā laika" Saeimas frakcijas. Nākamās nedēļas laikā Sandra Kalniete un no TB/LNNK ievēlētais Eiropas Parlamenta deputāts Ģirts Valdis Kristovskis paziņoja par biedrības dibināšanu, uz kuras pamata vēlāk tiks veidota jauna partija. Politiskā partija Pilsoniskā savienība tika dibināta 2008. gada 26. aprīlī. Uz dibināšanas sapulci bija pulcējušies vairāk kā 250 cilvēku, kuri pieņēma partijas programmu. Par partijas valdes priekšsēdētāju tika ievēlēta Sandra Kalniete. Par viņas vietnieku tika ievēlēts Ģirts Valdis Kristovskis. Vēl partijas valdē darbojās Ilze Viņķele, Jānis Bakmanis, Ina Druviete, Andris Grīnis, Rolands Irklis, Kārlis Kamradzis, Didzis Konuševskis, Līvija Plavinska, Linards Počs, Anna Seile, Raitis Sijāts, Kārlis Šadurskis un Ilze Vergina.

2009. gada 20. aprīlī par Pilsoniskās Savienības jauno vadītāju tika ievēlēts Ģ. V. Kristovskis. Jaunievēlētajā valdē strādā Sandra Kalniete, Ilma Čepāne, Anna Seile, Janīna Kursīte-Pakule, Kārlis Šadurskis, Didzis Konuševskis, Rolands Irklis, Inese Vaidere, Kārlis Kamradzis, Andris Grīnis, Līvija Plavinska, Ina Druviete, Ilze Vergina un Ilze Vinķele.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]