Pāriet uz saturu

Airītes iela (Rīga)

Vikipēdijas lapa
Šis raksts ir par ielu Rīgā. Par citām jēdziena Airītes iela nozīmēm skatīt nozīmju atdalīšanas lapu.
Airītes iela
Airītes iela
Ielas novietojums Rīgā
Pamatinformācija
Pilsēta Rīga
Priekšpilsēta Kurzemes rajons
Apkaime Imanta
Garums 511 m[1]
Joslu skaits 1—2
Segums asfalts, grants
Sabiedriskais transports
Autobuss 21. 36. 37. 41.
Airītes iela Vikikrātuvē

Airītes iela ir iela Rīgā, Kurzemes rajonā, Imantā. Airītes iela sākas krustojumā ar Kurzemes prospektu un beidzas krustojumā ar Beberbeķu ielu iepretī Nordeķu—Kalnciema kāpu grēdas meža masīvam. Kopējais ielas garums ir 511 metri[1] un tā sastāv no 1—2 braukšanas joslām. Ielā pārsvarā savrupmāju apbūve.

Iela nosaukta Airītes — apdzīvotas vietas un dzelzceļa stacijas Saldus novada Zirņu pagastā — vārdā.

Sākotnēji ielai, kas sniedzās no Beberbeķu ielas līdz Zolitūdes ielai (tagadējam Kurzemes prospektam), nebija nosaukuma. 1935. gada 16. aprīlī iela tika nosaukta par Airītes ielu. Vācu okupācijas laikā ielas nosaukums bija Airitestraße.

Daļa vēsturiskās apbūves ielas nepārnumuru pusē nav saglabājusies, tur tagad atrodas lielveikals "Maxima" (Kurzemes prospektā 141) un satiksmes autobusu galapunkts "Imanta".[2]

Ielas raksturojums

[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Airītes iela ir 510 metrus gara iela Imantas rietumu daļā, ārpus Kurzemes prospekta loka. Tā sākas krustojumā ar Kurzemes prospektu blakus Imantas autobusu galapunktam un dispečeru punktam un virzās ziemeļrietumu virzienā kā vienas joslas grants seguma iela (īsā posmā līdz Imantas autobusu dispečeru punkta teritorijai iela ir divu joslu asfaltēta iela un tika izveidota autobusu kustības nodrošināšanai). Pie Kurzemes prospekta iela savienojas ar Rāvas ielu. Virzoties dziļāk savrupmāju apbūves teritorijā iela savienojas ar Dunalkas ielu, krustojas ar Ziedoņa ielu. Airītes iela beidzas krustojumā ar Beberbeķu ielu iepretī Nordeķu—Kalnciema kāpu grēdas meža masīvam.

Ielu savienojumi

[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Airītes iela ir savienota ar šādām ielām:

Sabiedriskais transports

[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]
Airītes iela 2011. gada 6. februārī

Airītes ielas sākumposmā (aptuveni 130 m, gandrīz līdz Dunalkas ielai) kursē 21., 36., 37. un 41. maršruta autobusi. Visu maršrutu autobusi Airītes ielā kursē tikai vienā virzienā, iela tiek izmantota kā autobusu apgriešanās aplis.

  1. 1,0 1,1 «Rīgas ielu pamatlielumi» (XLS). Atvērtie dati. Rīgas dome. 2016. gada 1. janvārī. Skatīts: 2016. gada 14. augustā.
  2. Rīgas ielas. Enciklopēdija. 1. sējums. Apgāds "Priedaines", 2001, 72. lpp.

Koordinātas: 56°57′36″N 23°59′38″E / 56.96°N 23.994°E / 56.96; 23.994