Andrejostas iela

Vikipēdijas lapa
Andrejostas iela
Andrejostas iela
Karte
Pamatinformācija
Pilsēta Rīga
Priekšpilsēta Kurzemes rajons
Apkaime Pētersala-Andrejsala
Garums 1550 m
Segums asfalts
Andrejostas iela Vikikrātuvē

Andrejostas iela ir iela Rīgā, Ziemeļu rajonā, Andrejsalā. Andrejostas iela sākas un beidzas krustojumā ar Eksporta ielu un, nekrustojot citas ielas, ved cauri visai Andrejsalai. Ielas garums ir 1550 metri, tā ir klāta ar asfalta segumu visā garumā. Andrejostas ielā pārsvarā ir saimnieciska rakstura apbūve, kā arī brīvi gruntsgabali, saistīti ar kādreizējām industriālām, ostas un dzelzceļa teritorijām.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Tāpat kā daudzas citas Rīgas salas, arī Andrejsala veidojusies Daugavas padziļināšanas darbu ietekmē. 19. gadsimta sākumā tā bija sēklis, kas pakāpeniski audzis un pacēlies virs ūdens kā sala. Jau 19. gadsimta beigās Andrejsala bija tikai pussala, kas tika aktīvi izmantota ostas un dzelzceļa infrastruktūrai. 1893. gadā uz Andrejsalu pārcēla lielo siļķu brāķi un ostas elevatoru.[1] Andrejsalas industrializācija turpinājās arī 20. gadsimtā.

Mūsdienās Andrejostas ielā esošā saimnieciskā apbūve lielākoties nepilda savu sākotnējo funkciju. Šeit atrodas vairākas tirdzniecības, ēdināšanas un izklaides iestādes, laikrakstu "Dienas Žurnāli" un "Diena" biroji (Andrejostas ielā 17 un 23).[2] Andrejostas ielā 27 atrodas vēsturiskā dzelzceļa stacijas Rīga Krasta administratīvā ēka. 2020. gada 28. jūlijā tika nojaukts savienojošais sliežu ceļš, kas atradās starp Andrejsalas un Eksporta ielām.[3]

Andrejsalas ielas nepāra numuru pusē atrodas arī Eksportostas akvatorija.

Stacijas Rīga Krasta administratīvā ēka Andrejostas ielā 27

Ielu savienojumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Andrejsalas iela ir savienota ar šādām ielām:

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Skatīt arī[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]


Koordinātas: 56°58′02″N 24°05′46″E / 56.9673°N 24.0962°E / 56.9673; 24.0962