Aglonas iela (Rīga)

Vikipēdijas lapa
Šis raksts ir par ielu Rīgā. Par citām jēdziena Aglonas iela nozīmēm skatīt nozīmju atdalīšanas lapu.
Aglonas iela
Aglonas iela
Ielas novietojums Rīgā
Pamatinformācija
Pilsēta Rīga
Priekšpilsēta Latgales priekšpilsēta
Apkaime Ķengarags
Garums 1499 m[1]
Joslu skaits 1—2
Segums asfalts
Aglonas iela Vikikrātuvē

Aglonas iela ir iela Rīgā, Latgales priekšpilsētā, Ķengaragā. Aglonas iela sākas krustojumā ar Prūšu ielu un ar vairākiem pārrāvumiem beidzas, tālāk turpinoties kā Aviācijas iela. Ielas garums ir 1499 metri,[1] tā klāta ar asfalta segumu. Apbūvē dominē daudzstāvu dzīvojamās ēkas, kā arī atsevišķas sabiedriskās ēkas, tostarp Daugavas pamatskola (Aglonas ielā 57) un Bērnu un jauniešu centrs "Daugmale" (Aglonas ielā 39), tāpat atsevišķi neapbūvēti gruntsgabali un saimnieciskas teritorijas.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Iela ir nosaukta Aglonas — Aglonas pagasta centra Preiļu novadā — vārdā. Aglonas iela ir izveidota 1936. gadā ar tagadējo nosaukumu.[2] Padomju gados izbūvējot daudzstāvu dzīvojamās ēkas, tā nav izveidota kā autotransportam nozīmīga iela, vairākās vietās pārrauta, savienota tikai gājējiem.

Ielas raksturojums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Iela sākas krustojumā ar Prūšu ielu un turpinās dienvidaustrumu virzienā. Tad seko pārrāvums pie krustojuma ar Izvaltas ielu. Pēc pārrāvuma iela turpinās tai pašā virzienā cauri daudzdzīvokļu māju rajonam līdz pārrāvumam krustojumā ar Bultu ielu. Pēc pārrāvuma tā turpinās un beidzas, tālāk turpinoties kā Aviācijas iela.

Ielas novietojums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Aglonas iela krustojas ar:

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Skatīt arī[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]Koordinātas: 56°54′38″N 24°11′17″E / 56.9105°N 24.1881°E / 56.9105; 24.1881