Dalībnieka diskusija:ScAvenger/Arhīvs1

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Par attēlu autortiesībām![labot pirmkodu]

Sveiks, ņemšu vērā tavu ieteikumu par autortiesību norādīšanu. Paldies par padomu!

Paldies par informāciju, ScAvenger. -- Knesiz

Ķīmijas dārziņš[labot pirmkodu]

Sveiks! Paldies par lielo ieguldījumu Vikipēdijā. Ir viena piebilde - vai nebūtu lietderīgi izmantot sagatavi rakstiem par ķīmiju, tā vietā, lai tekstā ievietotu tabulas? Diezgan labi tas sanāca rakatu sērijā par minerāliem, piemērma Ģipsis. --Papuass 20:03, 10 aprīlī, 2007 (UTC)

Nebūtu vispār slikti, kamēr vēl to ķīmijas rakstu nav sevišķi daudz. Ja atradīsies laiks, pamēģināšu. Galu galā, tās ķīmiskās vielas būtu neslikts substrāts, lai tiktu pie 10 000 rakstiem :-) --ScAvenger 20:20, 10 aprīlī, 2007 (UTC)

Atvainojos! Es lietoju Wikipēdiju jau kādus pāris gadus, bet kaut ko ievietoju šeit pirmo reiz. Lieta tāda, ka es esmu Kārļa Krauzes radinieks, viņa māsas mazdēls, tāpēc arī gribēju šeit ievietot rakstu par viņu. Un Ogres lapā atradu kaut ko sakarīgu, tā lūk. Mans īstais vārds ir Aldis Alks un mans tēvs - Aivars Alks ir Kārļa Krauzes krustdēls.

Pārnests uz lietotāja Lietotājs:Magistrus diskusiju. --ScAvenger 16:26, 19 augustā, 2007 (UTC)

Piebilde par attēliem[labot pirmkodu]

Attēli, kuriem ir tikai atļauja, bet nav brīvas licenzes, nav savietojami ar Vikipēdiju. Vienīgais izņēmums būtu fair use, bet tam nav nepieciešama atļauja. Tā kā, pat ja tu esi devis atļauju, tos failus nav iespējams izmantot Vikipēdijā, ja tiem nav brīvas licenzes kā GFDL, CC-BY utml. Reinis Ivanovs 13:46, 9 septembrī, 2007 (UTC)

Droši vien jāformulē precīzāk - "dota atļauja izmantot Vikipēdjā zem licences GFDL u.t.t...". Jo teksti tiešām automātiski iet zem GFDL, bet ar attēliem ir sarežģītāk. --ScAvenger 19:03, 9 septembrī, 2007 (UTC)
Nē, ar tādu ierobežojumu, ka var tikai Vikipēdijā, tie attēli nav savietojami ar Vikipēdiju. Vienkārši vajag būt zem GFDL savietojamas licenzes, jo Vikipēdijas saturu izmanto arī, piemēram, spoguļi kā About.com, un tas tiek izplatīts arī drukātā u.c. veidos. Reinis Ivanovs 18:25, 10 septembrī, 2007 (UTC)
Tādā gadījumā labāk vienkārši "dota atļauja izmantot zem GFDL vai citas brīvas licences". Liekas, problēma ir tur, ka Vikipēdija kopumā ir licencēta ar GFDL, bet tajā esošajiem attēliem var būt cits statuss. Tā pati "godīgā lietošana" jeb "fair use" - kas var garantēt, ko ar šiem attēliem dara Vikipēdijas satura izplatītāji? Nevar jau gribēt, lai visi lietotāji orientētos juridiskās niansēs. --ScAvenger 19:01, 10 septembrī, 2007 (UTC)
Nē, attēliem nevar būt ar GFDL nesavietojams statuss. Katrā gadījumā, es tikai gribēju piezīmēt, ka atļaujas lietot Vikipēdijā neko nedod un ir jābūt brīvai licenzei (un CC-BY-NC, teiksim, arī neder; tikai -BY vai -BY-SA). Reinis Ivanovs 07:43, 13 septembrī, 2007 (UTC)

Žemaišu Kalvārija[labot pirmkodu]

Broli latvi! Thank you for editing aricle Žemaišu Kalvārija. Great job! Thank you very much! But could you, please, expand it a little bit more? Pleckaitis 11:13, 6 oktobrī, 2007 (UTC)

Разрешение на использование в ru:Обсуждение участника:Vladimir-sergin[labot pirmkodu]

Данное разрешение - никак не PD, даже не Attribution. Данного разрешения недостаточно - должно быть дано явноразрешение на свободное коммерческое использование и изменение.

Проблемные изображения[labot pirmkodu]

ru:User:Alex Spade 15:24, 7 oktobrī, 2007 (UTC)

Разрешаю использовать фотографии от своего сайта Музей НЕбытовой электроники на условиях лицензии Creative Commons Attribution ShareAlike 2.5 (CC-BY-SA) (распространение без ограничений , изменение и использование в любых (в том числе коммерческих) целях при условии указания оригинального авторства и сохранения данной лицензии в производных работах). Кстати, фотографии ru:Изображение:Rv 3m small.jpg и ru:Изображение:Testeris.jpg - не мои, они только отсканированы мною из технических описаний времени СССР. Я не разбираюсь в тонкостях лицензирования - возможно, такие автоматически являются PD или fair use. --ScAvenger 17:26, 7 oktobrī, 2007 (UTC)
Izskatās, tur cilvēki nesalīdzināmi nopietnāk izturas pret attēlu licencēm, nekā pie mums! --ScAvenger 17:36, 7 oktobrī, 2007 (UTC)

Bareters[labot pirmkodu]

Can you upload the three photos to Commons? Would be useful for en-wiki and pl-wiki. You can talk to me here [1] Zureks, 14-10-2007

Vispār iesaku savas bildētās bildes uzreiz likt iekš Commons. Slavens vēl kļūsi :) Papuass 17:18, 14 oktobrī, 2007 (UTC)

Taisnību sakot, man ir slinkums rakāties vēl pa Commons drazainajiem katalogiem un meklēt, kur tās bildes labāk likt un kā parakstīt. Bet nu mēģināšu :) --ScAvenger 17:53, 14 oktobrī, 2007 (UTC)

Administratora statuss[labot pirmkodu]

[2]! --Tail 21:49, 2 novembrī, 2007 (UTC)

Tagad arī oficiāli esi administrators, laipni lūdzam! :) --Tail 19:44, 6 novembrī, 2007 (UTC)
Paldies, ceru jaunajā statusā būt noderīgāks :) --ScAvenger 19:57, 6 novembrī, 2007 (UTC)
Bet Tu bez visa administrātora statusa jau biji ļoti noderīgs. :) Apsveicu. --Feens 21:02, 6 novembrī, 2007 (UTC)

par komentāru[labot pirmkodu]

Nerakstu par sevi, neesmu Dainis Kārkluvalks, bet pazīstu šo cilvēku, tāpēc sākumā ieliku minimālu info un, kad būs laiks, tad papildināšu. Bildei viss ok, es tik nezinu kaa notiek tā iespēja pateikt, ka nav autortiesiibu.

Analizējot devumu, man tā likās; tādā gadījumā atvainojos par kļūdu! Jebkurā gadījumā atstāt tādu minimālu rakstu nav īsti labi. Attēlu autortiesības norāda ar speciālu veidni - tās var apskatīties šeit. Ja attēlu nodod sabiedrības brīvai lietošanai bez jebkādiem noteikumiem, attēla lapā raksta vienkārši {{Self}}; ja, teiksim, grib, lai izmantojot norāda autoru - {{CC-BY-SA-2.5}}. Jā, un vikipēdijas diskusijās pieņemts parakstīties ar attiecīgo augšējās rīkjoslas pogu (desmito no kreisās) vai vienkārši 4 tildēm (~~~~~). Pārnesīšu šo uz attiecīgo diskusiju. --ScAvenger 21:34, 22 novembrī, 2007 (UTC)

Veidnes[labot pirmkodu]

Sveiks, scAvenger! Es ilgi mēģināju saprast veidņu izveidošanas un lietošanas sistēmu, bet man tas neizdevās. Varbūt vari man palīdzēt? Esmu nolēmis veidot rakstu sēriju par Urāliešu valodām un vēlējos veidni ar klasifikāciju (jaukā, zilā tabuliņa raksta apakšā ar visiem rakstiem klasifikācijas sistēmā). Kā piemēram, angļu valodā visam ir, latviešu Vikipēdijā "Eiropas Savienība" un veidnē visas valstis. Ziņu par klasifikācijas sistēmu varu iedot (kā attēlā pie raksta Urāliešu valodas. Es labprāt te daru, ko varu, bet formatēšanu vēl nepārvaldu. Šoreiz ceru uz lielāku speciālistu atbalstu. Jauku Tev dienu! Roalds 20:49, 2 decembrī, 2007 (UTC)

Atbildēju attiecīgajā diskusijā. --ScAvenger 21:23, 2 decembrī, 2007 (UTC)

Sirsnīgs paldies Tev par padomiem! Roalds 22:13, 2 decembrī, 2007 (UTC)

Par fotogrāfiju autortiesībām[labot pirmkodu]

Ja esmu pareizi sapratis, tad, rupji runājot, es drīkstu izmantot tikai sevis paša fotogrāfētās vai citu valodu vikipēdijās jau esošās fotogrāfijas, jo citur ar GFDL licenzētas fotogrāfijas es nemaz neesmu redzējis. Tas tomēr būtiski ierobežo iespējas uzrakstīt ilustrētu rakstu, kurš būtu atšķirīgs no tā, kas ir angļu vikipēdijā.

Ja divās ar autortiesībām aizsargātās grāmatās ir vienādas shēmas un es pats uzzīmēju tādu, kas būtiski neatšķiras no šīm abām un ievietoju vikipēdijā, vai tad es būšu pārkāpis kāda autortiesības? --T3 21:14, 6 decembrī, 2007 (UTC)

Protams, ideāls gadījums ir paša fotografēti vai zīmēti attēli (taisnību sakot, es brīnos, ka mēs tik maz tādus lietojam, ņemot vērā, ka digitālie fotoaparāti tagad ir gandrīz vai katram). Fotogrāfijām nav obligāti jābūt licenzētām ar GFDL, der arī citas brīvās licences, kas atļauj gan nekomerciālu, gan komerciālu izmantošanu, piemēram, CC-BY-SA. Var lietot publiski pieejamus attēlus, teiksim, tādus, kas ir publiski saskaņā ar pastāvošo likumdošanu (valstu karogi, ģerboņi u.tml.) vai pietiekami vecus attēlus, kam autortiesību termiņš ir notecējis. Pastāv arī jau minētais fair use princips, kas atļauj izmantot aizsargātu darbu zemas kvalitātes kopijas attiecīgā raksta ilustrēšanai, ja nav citas iespējas un šāda izmantošana nesamazina darba komerciālo vērtību. Jā, tas viss ierobežo rakstu kvalitāti, bet mums nākas pakļauties pastāvošajiem likumiem. Par shēmu pārzīmēšanu - te grūti sniegt viennozīmīgu atbildi; viss atkarīgs no konkrētā gadījuma. Ja tas ir kaut kas pavisam triviāls - teiksim, vienkārša ķīmiska struktūrformula, kur nav "mākslinieciskā" elementa - var pārzīmēt bez problēmām. Var shēmu skenēt, pārnest vektorformātā, pārveidot, pievienot kaut ko no sevis - tad tas būs jau cits darbs. Cita lieta, ja tas ir kāds mākslas darbs (arī fotogrāfija), tad kopēt un mainīt nevar. Jebkurā gadījumā jācenšas ieguldīt pēc iespējas vairāk sava darba, citu darbus izmantojot kā avotus (un iespēju robežās neaizmirst norādīt tos), nevis tikai kopēt. Angliski par to visu var palasīt šeit. Veiksmi darbā! --ScAvenger 22:24, 6 decembrī, 2007 (UTC)
Šeit ir attēla NMML_Slava.jpg atrašanās vieta ASV Nacionālās okeāna un atmosfēras pārvaldes mājas lapā http://www.afsc.noaa.gov/quarterly/jas2006/divrptsNMML1.htm Saskaņā ar ASV likumdošanu attēls nodots sabiedrības lietošanā. Tas laikam tad derēs. --T3 22:55, 6 decembrī, 2007 (UTC)
Jā, NOAA attēlus drīkst izmantot. Šādos gadījumos attēla lapā liekam veidni {{NOAA}} un norādām saiti uz avotu. --ScAvenger 06:25, 7 decembrī, 2007 (UTC)

Jauna raksta pribambasi[labot pirmkodu]

Sveiks! Esmu pabeidzis rakstu par IPA (varbūt atceries maniakālo veidņu ražotāju :-), bet neesmu pietiekoši spēcīgs, lai visu izdarītu līdz galam. Valodu listes sākumā ir vairākas "drazu" norādes, kuras nemāku likvidēt; kā arī pie Kategorijām ir Function template, kas arī nav likvidējama. Palīdzēsi? Kikos 10:05, 7 decembrī, 2007 (UTC)

Tavs raksts mierīgi varētu pretendēt uz vērtīga raksta statusu, ja vien nebūtu tik daudz sarkano saišu (tās var pamazām likvidēt vismaz aizmetņu līmenī). Kas ir domāts ar "valodu listi"? Ja starpviki saraksts, tad tur viss izskatās esam kārtībā. To function template automātiski taisa kāda no pārkopētajām angļu veidnēm - nāksies tās caurskatīt un izmest attiecīgo veidnes koda daļu. --ScAvenger 10:36, 7 decembrī, 2007 (UTC)
Šķiet, atradu "vainīgo" (par starpviki arī beidzot pieleca :). Problēmu rada Veidne:Spaces, kuru savukārt izmanto Veidne:Infobox WS. --ScAvenger 10:54, 7 decembrī, 2007 (UTC)
Liekas, tagad viss kārtībā. --ScAvenger 10:58, 7 decembrī, 2007 (UTC)
Tencinu, viss kārtībā. Sarkano saišu likvidēšanai paies pāris mēnešu, bet gan jau.Kikos 12:14, 7 decembrī, 2007 (UTC)
A vikiatkarībā paŗis mēneši t;ads štrunts vien ir. :) --Feens 22:07, 7 decembrī, 2007 (UTC)

Par augšuplādi[labot pirmkodu]

ScAvenger, šķiet, ka šis ir vienīgais *.ogg fails iekš lv.wikipedia. 3. reizi augšuplādēju, jo precizēju dziesmas nosaukumu. Nav datu par to, ka šis fails būtu LAMPA aizsargāts. Vai latviešu wikipēdijā ir veidne, ka *.ogg fails tiek atskaņots no apskatāmās lapas, nevis redirected uz atsevišķu lapu, kur fails atrodas (pozitīvais piemērs --> http://en.wikipedia.org/wiki/Moonlight_sonata

Faila nosaukumam nav lielas nozīmes, dziesmas nosaukumu jau tā vai tā norāda raksta tekstā. Jā, šie skaņas faili varētu būt pirmie latviešu Vikipēdijā :) Runa nav par LAMPA, runa ir par autortiesībām kā tādām - vai izpildītāji piekrīt dziesmas brīvai izplatīšanai? Ja šādas atļaujas nav un dziesmas ievietotājs nav tās autors, to šeit nedrīkst augšuplādēt - tas attiecas arī uz attēliem un tekstiem. Par veidni nezinu, būs jāapskatās. --ScAvenger 15:22, 30 decembrī, 2007 (UTC)

Par attēliem[labot pirmkodu]

Vai drīkst likt wikipēdijā "Lielās Padomju Enciklopēdijas" rakstus, ar atsauci uz to? Kā ir ar attēliem, kas ir tanī enciklopēdijā?

Tā kā autortiesības Latvijā ir spēkā 70 gadus pēc autora nāves, tad tieši kopēt nedrīkst. Bet var izmantot to kā avotu. Attēlus kopēt arī vispār nedrīkst, bet atsevišķos konkrētos gadījumos var būt iespējama godprātīga izmantošana (fair use). Sk. arī batālijas par šo tēmu krievu vikipēdijā: ru:Обсуждение шаблона:PD-Russia#Очень плохие новости в отношении БСЭ. Viņi daudz ko bija sakopējuši no turienes un tagad steidzīgi visu pārstrādā. --ScAvenger 16:19, 30 decembrī, 2007 (UTC)


Par kategorijām[labot pirmkodu]

Vainīgs - nemāku vēl īsti ar kategorijām un apakškategorijām operēt, kur nu vēl jaunas pareizi uztaisīt. Tāpēc šajā ziņā paļaujos uz vikipēdijas iedzimtajiem, kuri gan paburkšķēs, taču saliks pareizi pa plauktiņiem. Ja pirksti nebūs aplam līki, gan ar laiku iemācīšos un kreņķus nesagādāšu. :) --anonīms 10:25, 4 janvārī, 2008 (UTC)

Tie nu nav nekādi kreņķi un burkšķēšana, parastais sakārtošanas darbs :) Neko taču te sabojāt nevar! Jo vairāk jaunu sakarīgu rakstu, jo labāk. Kategoriju, ja tā ir sarkana, uztaisīt ir ļoti vienkārši - nospiest sarkano saiti un parastajā rediģēšanas logā pievienot vēlamās augstākās pakāpes kategorijas. --ScAvenger 10:57, 4 janvārī, 2008 (UTC)

Par kategorijām[labot pirmkodu]

Kā ir iespējams izmainīt kategoriju Latvijas Mūzikas Grupas? Jo vēlos izdarīt izmaiņas, pirms tā kategorija tiek sabojāta pavisam (ieviest loģsisku struktūru).deathruler 16:53, 6 janvārī, 2008 (UTC)

Kategoriju kā tādu nevar rediģēt (var vienīgi pievienot kādu nelielu paskaidrojošu tekstu). Ir jāmaina visi raksti, kas atsaucas uz to, ierakstot tajos vēlamās kategorijas vai nomainot tās. Jaunas apakškategorijas taisa tāpat kā rakstus - ieraksta meklēšanas logā Kategorija:Kategorijas nosaukums, pēc tam spiež "Aiziet" un "izveidot" (vai arī spiež uz sarkano kategoriju saitēm rakstos). Logā raksta augstāko kategoriju, kurā jaunā kategorija būs kā apakškategorija. --ScAvenger 17:00, 6 janvārī, 2008 (UTC)

Par uztveri.[labot pirmkodu]

Attēls netika zagts, tika ievietots, izmantojot atsauci uz saiti, no kuras ņemts. Labāk izskatās, nekā kapakmeņi un piemiņas plāksnes.

To saiti arī ieliku rakstā par Tālu. Attēlus nevar ņemt, kā pagadās, tikai tāpēc, ka labāk izskatās - ir jāievēro autortiesības (tā nav piekasīšanās, mūsu projekts ir nopietns un tam ir jāievēro pastāvošie likumi). Ievēro, ka nevienā citā Vikipēdijā šis "labākais" attēls neparādās. --ScAvenger 18:05, 6 janvārī, 2008 (UTC)

Par kategoriju[labot pirmkodu]

Vai ir iespējams izmainīt kategorijas nosaukumā mazo burtu uz lielo, ja zem tās kategorijas jau ir citas kategorijas? Vai arī viss pa ķēdi jādzēš ārā līdz tai kategorijai, kurai burts jānomaina?

Jā, ir "pa ķēdi" jāmaina visās apakškategorijās un rakstos un jātaisa jauna kategorija ar vajadzīgo nosaukumu (tādēļ kategoriju struktūra iepriekš rūpīgi jāapdomā, jo pārdēvēt var tikai rakstus, nevis kategorijas). --ScAvenger 21:33, 6 janvārī, 2008 (UTC)

Par nosaukumiem[labot pirmkodu]

Pamatžanrus es latviskoju, bet sīkākus žanrus nav jēgas latviskot, jo bieži vien tas ir neiepējami vai arī muļķīgi.deathruler 22:58, 6 janvārī, 2008 (UTC)

Vispār jau hārdroks vai smagais roks ir vispārpieņemti latviešu valodas termini, nevis muļķīgi pašizdomāti latviskojumi. --ScAvenger 05:16, 7 janvārī, 2008 (UTC)

Par aizmetņiem[labot pirmkodu]

Es tos aizmentņus utml nelieku, kur šie ir iemesti, es nemainu, es tikai laboju un pilnveidoju info.

Runa bija vienkārši par aizmetņa veidnes atrašanās vietu - tai pieņemts būt raksta beigās (tieši pirms kategoriju rindiņām). Ja raksts ir jau pietiekami informatīvs, aizmetņa veidni vispār var ņemt nost. --ScAvenger 19:14, 7 janvārī, 2008 (UTC)

Fair Use[labot pirmkodu]

Kā pievienot mūzikas attēliem fair use?deathruler 11:16, 9 janvārī, 2008 (UTC)

Uztaisīju speciālu veidni šim nolūkam. Attiecīgajās lapās jāieraksta {{Fairuse-audio}}. --ScAvenger 11:42, 9 janvārī, 2008 (UTC)

Nesapratu pēdējo ziņu par komentāriem, vari paskaidrot?deathruler 21:26, 23 martā, 2008 (UTC)

Tas bija Papuasam domāts :) --ScAvenger 21:42, 23 martā, 2008 (UTC)
Atvainojos par sacelto troksni. Tagad konkrētus neatradīšu (aizņemts nedaudz vairāk kā parasti), bet atceros vienu kur tieši tika norādīts uz ilgi nenovērstu pārkāpumu un vairāku, kur tika uzdots jautājums pat to, kā tiek pamatota šī attēla atrašanās Vikipēdijā. --Papuass 23:06, 23 martā, 2008 (UTC)
Par konkrētiem attēliem neizpratne tiešām mēdz būt regulāri. --ScAvenger 06:15, 24 martā, 2008 (UTC)

Par NURBS[labot pirmkodu]

Sveicināti! Piekrītu, ka pārveidošana ievērojami pasliktina attēla kvalitāti. Nācās tā darīt, jo neizdevās ievietot png formāta attēlu. Ceru, ka izdosies saprast kādēļ tā un tomēr ievietot labākus grafikus.--Laumasan 19:43, 13 janvārī, 2008 (UTC)

Nevajadzētu ar to būt nekādām problēmām. Vai bija kādi kļūdu paziņojumi? Man ielādējās bez nekādas vainas: Attēls:Motoryacht design i.png. --ScAvenger 19:58, 13 janvārī, 2008 (UTC)

Tieši ar šo attēlu problēmu īsti nebija, bet ielādējot līkņu grafikus, tie pirmskatā parādījās kā teksts, nevis attēls--Laumasan 20:09, 13 janvārī, 2008 (UTC)

Liels paldies! Pieļauju, ka kļūda tiešām radās paplašinājumu dēļ. Tomēr man nav īsti skaidrs, kādēļ izvēloties parādīt pirmskatu daļa attēlu tik tiešām parādās kā attēli, bet daļa nē. Bet kā jau minējāt, iespējams pie vainas bija paplašinājumi.--Laumasan 09:10, 14 janvārī, 2008 (UTC)

Par attēlu latviskošanu[labot pirmkodu]

Paldies par Attēls:Digestive system diagram edit lv.svg latviskošanu! Gribēju jautāt kā to īsti dara? Esmu ielādējusi Inkscape, taču vēl neprotu ar to rīkoties. Varbūt kaut kur ir pieejams manual iesācējiem? --Pumba 11:57, 3 februārī, 2008 (UTC)

Inkscapes manuālis ir šeit. Lai latviskotu, vajadzīgo SVG failu vispirms lejuplādē savā datorā, tad atver ar Inkscape un nomaina visus tekstus (principā vajag tikai pogu ar burtu A, kas paredzēta darbam teksta režīmā). Ar latviešu burtiem mēdz būt problēmas. Vismaz man Tilde kategoriski atsakās sadarboties ar Inkscape. Nākas rakstīt tos tekstus Wordā un tad kopēt caur buferi uz Inkscape. Labāk lietot fontu Times New Roman. Kad visi teksti nomainīti, saglabā failu ar citu nosaukumu un ielādē atpakaļ (vislabāk Commons). --ScAvenger 12:44, 3 februārī, 2008 (UTC)

Diablo II infokaste[labot pirmkodu]

Čau es nesen mēģināju pārtaisīt infokasti uz kautko modernāku, bet nez kāpēc nekas nesanāca rekur paraugs {{Datorspēle |bilde=[[Image:Diablo2.jpg|260 px]]

|developer = Blizzard North

|publisher = Blizzard Entertainment, Sierra Entertainment,
Hanbitsoft

|release = 2000. gada vasara

|genre = Hack and Slash |modes = Daudzspēlētāju, vienspēlētāja

|platforms = Mac OS, Mac OS X, Windows

|media = 3 Diski

|requirements = Mac OS: G3 procesors vai līdzīgs,
Sistēma 8.1 vai labāka,
64MB RAM
+ Virtuālā Atmiņa,
650MB brīvā vieta,
4X CD-ROM dzinis,
256 krāsu displejs
800x600 rezolūcijā.

Windows: 233 MHz Pentiums
vai labāks,
32MB RAM,
650MB brīvā vieta,
4X CD-ROM dzinis,
DirectX derīga video karte.
|input = Pele, klaviatūra

Lūdzu pasaki/pielabo, kas nav pareizi. Kristaps513 14:28, 25 februārī, 2008 (UTC)

Paldies! Kristaps513 14:55, 25 februārī, 2008 (UTC)

Hm, tā arī īsti netiku pie skaidrības, kas bija par vainu - viss darbojas. Bija tās divas figūriekavas beigās aizmirsušās? --ScAvenger 14:58, 25 februārī, 2008 (UTC)

Brīvības piemineklis[labot pirmkodu]

Hmm, man .pdf kurā šo faktu ņēmu neveras vaļā, bet laikam vajadzētu izdomāt kādus bojājumus var radīt sāļu izkristalizēšanās, ja to piemin rakstot par kultūrvēsturisku objektu saglabāšanu un tad uzrakstīt, ka šī procesa rezultātā notiek tas un tas (patiesībā vajadzētu, lai tajā sadaļā populārzinātniski būtu paskaidrots, kas notiek, kāpēc un kādas ir sekas) ~~Xil...sist! 22:50, 17 martā, 2008 (UTC)

Tur vēl būs jāpapēta literatūra, bet man liekas, ka runa ir par tumšajiem notecējumiem obeliska augšdaļā (vara sāļi).--ScAvenger 07:24, 18 martā, 2008 (UTC)

Diskusijas sadaļa turpināta šeit.

Žemaišu valoda[labot pirmkodu]

Brother Latvian, I would like to ask you. Mabye you could expand this section [3] in English wiki, concerning Baltic languages? Latvian section is needed. Pleckaitis 06:43, 21 aprīlī, 2008 (UTC) (From Samogitian wiki)

Lapa[labot pirmkodu]

Kas atkal nav labi - raksti ,diskutē - neraksti, nediskutē - atkal slikti? --Krishjaanis 20:17, 28 aprīlī, 2008 (UTC)

Lūdzu, neizliecies, ka nesaprati, par ko bija runa :) --ScAvenger 05:37, 29 aprīlī, 2008 (UTC)

Gallijs[labot pirmkodu]

Paskaties rakstu par ķīmisko elementu galliju. Tur izmantoju tevis veidoto Veidne:Elements. Apskaties, vai pareizi esmu to izmantojis.--Treisijs 05:30, 16 maijā, 2008 (UTC)

Ir OK, tikai bija jānorāda, ka tas ir amfotērais metāls, tad rūtiņa automātiski nokrāsojas pareizā krāsā. --ScAvenger 05:54, 16 maijā, 2008 (UTC)
Nākošreiz būt zināt. Es jau domāju, kāpēc nekrāsojas, bet nevarēju saprast. Sākumā uzrakstīju vienkārši metāls, pēc tam amfotērs metāls, beigās izādījās ka vajadzēja amfotērais metāls. Nu būt tam skaidram. Sapratu. Paldiesiņš! --Treisijs 05:58, 16 maijā, 2008 (UTC)
Veidnes lapā es apakšā sarakstīju, precīzi kādi elementu tipi ir lietojami (iespējams, tos vajadzēs vēl pārveidot, sk. diskusiju). --ScAvenger 06:03, 16 maijā, 2008 (UTC)

Help[labot pirmkodu]

Please, could you make a stub of this article, please? Mormona grāmata [4]

Tell me an article you want to translate onto Spanish, Catalonian, Galician or Aragonese and I'll make it. Chabi)
OK. --ScAvenger 08:35, 1 jūnijā, 2008 (UTC)

Var dzēst 2 attēlus[labot pirmkodu]

- Attēls:Pase nepils vaks.gif un Attēls:Pase nepils 01.gif. Esmu augšuplādējis pašdarītas fotogrāfijas un aizstāju ar tām apšaubītās datnes rakstā "Nepilsoņi". Aleksandrs Kuzmins 12:33, 3 jūnijā, 2008 (UTC)

Darīts. --ScAvenger 12:42, 3 jūnijā, 2008 (UTC)

Kas šis ir par lopu?[labot pirmkodu]

Atkal nevaru atrast latviskoto nosaukumu šim lopam: en:Orca. Varbūt vari izlīdzēt. Gribu uzrakstīt par viņu. Pašlaik man ir variants - zobenvalis, bet google dod tikai 9 rezultātus un es neticu, ka par tik skaistu dzīvnieku ir tik maz. :) --Treisijs 06:21, 24 jūlijā, 2008 (UTC)

Atradu, ka varētu būt "plēsoņdelfīns", bet google dod tikai 7 rezultātus --Treisijs 06:28, 24 jūlijā, 2008 (UTC)
"Zvaigznes" enciklopēdijā ir zobenvalis. 1990. gadā izdotajā mācību grāmatā "Mugurkaulnieku zooloģija" Orcinus orca nosaukts par nažspuras delfīnu (tādu nosaukumu nemaz nebiju manījis). Domāju, ka pamatnosaukumam jābūt "zobenvalis" (plēsoņdelfīns arī ir dzirdēts, bet zinātniski laikam tā nesauc). --ScAvenger 06:46, 24 jūlijā, 2008 (UTC)

Chalcogen vs Halogen[labot pirmkodu]

Cik noprotu, tad Tu vairāk sajēdz no ķīmijas, tādēļ gribu pajautāt, kāda ir atšķirība starp en:Chalcogen un en:Halogen? --Treisijs 06:52, 1 augustā, 2008 (UTC)

Halkogēni ir samērā reti izmantots apzīmējums VI grupas galvenās apakšgrupas (jeb, pa jaunam, 16. grupas) elementiem - skābeklim, sēram, selēnam u.t.t. Nedrīkst sajaukt ar halogēniem, tas nav viens un tas pats. Starp citu, reti kurš zina, ka 15. grupas elementus (slāpekli un tos, kas apakšā) sauc par pniktogēniem jeb pnikogēniem :) --ScAvenger 09:12, 1 augustā, 2008 (UTC)
Šādu jautājienu uzdevu, jo pēc manām domām veidnē, kura norādīta zemāk, jābūt "halkogēniem" nevis "halogēniem". Vai tu tam piekrīti? --Treisijs 10:17, 1 augustā, 2008 (UTC)
Tie dzeltenie te ir halogēni, šajā veidnē halkogēni nemaz nav atsevišķi izdalīti. -Yyy 10:28, 1 augustā, 2008 (UTC)
Noteikti nevajag mainīt - halogēni ir VIIA grupas elementi (fluors un zemākie). Šo periodiskās sistēmas grupu, tāpat kā sārmu metālus un sārmzemju metālus, mēdz izdalīt atsevišķi, jo grupas robežās elementu ķīmiskās īpašības ir pietiekami vienādas. Savukārt halkogēnu grupa vairs nav tik viendabīga, jo skābeklis ir izteikts nemetāls, bet polonijs jau vairāk velk uz metālu. Protams, visi halogēni ir arī nemetāli (daļēji atskaitot astatu), tāpēc veidne sanāk zināmā mērā nekorekta (es pamatojos uz vācu variantu kā, manuprāt, vislabāko, jo tur uzsvērtas dažu elementu divējādās īpašības). --ScAvenger 10:30, 1 augustā, 2008 (UTC)

Mazs jautājums - kādēļ vispār tiek veidotas tādas apakšgrupas, kuras reti kur sastopamas vai pat nezināmas (kā tie pniktogēni) Visu laiku esmu uzskatījis ka elementu tabula ir pietiekoši labs veids kā attēlot elementus un dalījums pa klasēm rulz. --Krishjaanis 10:37, 1 augustā, 2008 (UTC)

Tie ir vairāk vēsturiski termini (it sevišķi jau pniktogēni). Savulaik zinātnieki mēdza iedalīt elementus pa savam prātam :) --ScAvenger 10:40, 1 augustā, 2008 (UTC)
Nu vismaz es iebraucu visā šitajā štellē (vismaz es tā domāju) --Treisijs 11:53, 1 augustā, 2008 (UTC)

Feens lūdz konsultēt[labot pirmkodu]

Kā latviski sauc šādu uzparikti - en:Kelvin water dropper? --Feens 23:10, 7 augustā, 2008 (UTC)

Es to ieteiktu dēvēt par Kelvina elektrostatisko ģeneratoru (latviski pagaidām nekā par šo neatrodu). --ScAvenger 08:37, 8 augustā, 2008 (UTC)
Tā arī darīšu. Bet asprātīga ierīce. :) --Feens 08:46, 8 augustā, 2008 (UTC)

Šahs (nozīmju atdalīšana)[labot pirmkodu]

Šahs (nozīmju atdalīšana) talk about game and Persian title; I think that you add wrong interwiki - which is about word chess. --Andrejj 14:02, 20 augustā, 2008 (UTC)

Par InterWiki[labot pirmkodu]

Tikai lai pārliecinātos: vai pietiek ar to, ka lv lapā ieliek saiti uz en vikipēdiju? Vai nav vajadzīga saite tur (en) pretī? Cik noprotu, tad uz šo brīdi mums sava bota nav un kā savādāk sveši boti aizķers to rakstu, ja nekur uz to (ārpus lv) saišu nav? A varbūt es vienkārši nezinu 8-P --Kikos 19:46, 15 septembrī, 2008 (UTC)

Teorētiski vajadzētu pietikt, bet praktiski es cenšos likt arī to "pretsaiti" (esmu novērojis, ka citādi boti slikti reaģē). Dainis gan savu saišu licēju botu DaBot bieži te mēdz darbināt. --ScAvenger 19:50, 15 septembrī, 2008 (UTC)
Ja tā tad ok, es tikai kaut ko atceros, ka DaBotam bija kaut kādas problēmas. --Kikos 19:52, 15 septembrī, 2008 (UTC)

Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs (LR UR)[labot pirmkodu]

Lūdzu noņem tās bultiņas ko tur pieliki. Tas ka runa ir par Latvijas uzņēmumu reģistru nenozīmē, ka neviens nevar pielikt tekstu par citiem uzņēmumu reģistriem citās zemēs, kaut es garantēju, ka citās valstīs to nesauc par uzņēmumu reģistru. Pat līdzības nebūs, tādēl mēs nonāksim līdz absurdam - ir atsauces vikipēdijā uz uzņēmumu reģistru, ir raksts par tēmu, bet neiet kopā, jo tev ienāca prātā ka uzņēmumu reģistrs citās valstīs arī sauksies uzņēmumu reģistrs!! lūdzu likvidē savas bultiņas! tiešām sadusmojos. --Agneska 22:02, 17 septembrī, 2008 (UTC)

Par kurām bultiņām ir runa un kāpēc tik nikni? :) --Feens 22:37, 17 septembrī, 2008 (UTC)
Hm, kurā vietā es būtu pielicis kādas bultiņas? Es vispār neesmu aizticis rakstu par uzņēmumu reģistru, tikai diskusijā ierosinājis pārdēvēt. Un ierosināju tāpēc, ka raksts viennozīmīgi ir par Latvijas uzņēmumu reģistru (esošais nosaukums mierīgi var pagaidām palikt kā pāradresācija, neredzu nekādu absurdu). --ScAvenger 05:52, 18 septembrī, 2008 (UTC)

Vai nezini, kā latviski tulko[labot pirmkodu]

Быстрорежущая сталь, en:High speed steel? --Feens 21:39, 2 oktobrī, 2008 (UTC)

Ātrgriezējtērauds. --ScAvenger 04:58, 3 oktobrī, 2008 (UTC)

kartes, bildes utt[labot pirmkodu]

Patīkami, ka kāds "ķemmē" visus attēlus, bet nav taču grūti pamanīt, ka kartes un attēli par kuriem jautā ir ņemti no citu valodu Wikipēdijas versijām. Parasti pameklēju ne tikai angļu, bet arī vācu un krievu versijas, jo attēlu datubāzes mēdz atšķirties - Ingarix

Visus attēlus "izķemmēt" ir pārāk darbietilpīgi, tādēļ būtu ļoti vēlams, lai attēlu ielādētāji paši saliktu saites uz citām vikipēdijām vai interneta lapām, no kurienes tos ņēmuši. Ja uzreiz nesanāk atrast un gadījums ir šaubīgs, nākas attēla lapā likt attiecīgo veidni par varbūtēju autortiesību pārkāpumu. Ar lielāko daļu no taviem attēliem jau izdevās tikt galā. --ScAvenger 18:43, 11 oktobrī, 2008 (UTC)
Acīmredzot tie trīs "šaubīgie" attēli 2006. gadā gan ir bijuši kādā citā vikipēdijā, bet pašlaik ir no turienes dzēsti autortiesību dēļ (būtu bijusi ielikta saite, to varētu noskaidrot uzreiz, bez ilgas rakņāšanās). --ScAvenger 19:02, 11 oktobrī, 2008 (UTC)

Filmu bildes[labot pirmkodu]

Sveiks! Es pašlaik rakstu par filmu "300 spartieši". Ielādēju no angļu vikipēdijas šo bildi Attēls:300.jpg. tā kā esmu ievērojis, ka tu visvairāk noņemis ar tām bildēm vikipēdijā, tad gribēju lūgt tavu padomu, kādas autortiesības norādīt? Paldies, jau iepriekš --Treisijs 19:29, 10 novembrī, 2008 (UTC)

Angļu vikipēdijā ielikts tags kā audioalbuma vākam, bet pareizāk laikam te būs likt vienkārši "universālo" {{Copyr}}, ja vien kādam nav vēlēšanās speciālu taga veidni taisīt. Šeit galvenais norādīt saiti uz sākotnējo atrašanās vietu. --ScAvenger 19:33, 10 novembrī, 2008 (UTC)

Vikipēdija citās valodās[labot pirmkodu]

Gribu pievienot rakstu angļu valodā, bet vai es to varu izdarīt ar savu latviešu vikipēdijas lietotājvārdu? Angļu vikipēdijā man neļauj ielogoties ar jau esošo lietotājvārdu un paroli. Tas nozīmē, ka man tur jāreģistrējas no jauna?--Agne 17:03, 15 janvārī, 2009 (UTC)

Tur kautkad 2006. gada 8. maijā kāds jau ir izveidojis tādu lietotājvardu (bet ar to lietotājvārdu nekas nav sadarīts). Var paprasīt kādam turienes birokrātam, lai to kontu pārsauc (en:Wikipedia:Changing username/SUL), tad varēs izveidot globālo kontu (special:mergeaccount) un varēs ielogoties ar lv.wiki lietotājvārdu un paroli. -Yyy 18:41, 15 janvārī, 2009 (UTC)

Hi ![labot pirmkodu]

Do you speak English ? If so, can upload please the AirPort of Riga in English Wikipedia; Im improving the Lettonia article, you gotta take a look at it, he is nice ScottishGunner 00:14, 25 janvārī, 2009 (UTC)

Regarding these other spellings[labot pirmkodu]

Hi! I found some cities mentioned in AirBaltic's inflight menu: http://www.airbaltic.com/upload_file/menu_rix_200809.pdf

Go to page 2/12 and I found several cities mentioned - for some reason they are spelled differently than the Wikipedia article spellings (I don't know much about the Latvian language, so I don't know why) so I took the AirBaltic spellings and redirected them to the Wikipedia spellings. WhisperToMe 20:40, 29 janvārī, 2009 (UTC)

Latvian nouns have seven different endings, depending on the case. In the menu it is the dative case (as in, for John Doe, to Helsinki, etc.). Latvian Wikipedia uses the nominative case, which is always used when a noun isn't in a sentence. --SpeedKing (runāt) 20:44, 29 janvārī, 2009 (UTC)
Aha! So is it fine if I redirect the dative case forms to the nominative case? WhisperToMe 01:06, 30 janvārī, 2009 (UTC)
Article names in Latvian wikipedia obtains only in a nominative case. --ScAvenger 05:34, 30 janvārī, 2009 (UTC)
Yes, and the point would be that if someone types in anything different than the nominative case, he or she will be redirected to the nominative case title. WhisperToMe 19:39, 30 janvārī, 2009 (UTC)
That would be very unusual. Besides, then we should make at least six useless redirects for every page. --SpeedKing (runāt) 19:41, 30 janvārī, 2009 (UTC)
And in some cases conflicting with nominative case of other pages. --Kikos 19:48, 30 janvārī, 2009 (UTC)

Bloķēšana[labot pirmkodu]

Radās tāds jautājums. Vai tad jau bloķējam par vienkāršu chau diskusiju lapā? Varbūt labāk tomēr sākumā {{brīdinājums}} un ja nesaprot, tad? Zinu, ka tāpat neko no tā IP nedabūsim, bet tomēr!? --Digital1 (uzrunāt) 10:10, 30 janvārī, 2009 (UTC)

Paskaties tā tipa "devumu" un iepriekšējo bloķēšanu uzskaitījumu :) Protams, ja tā būtu pirmā reize, par bloķēšanu nebūtu ne runas. --ScAvenger 10:52, 30 janvārī, 2009 (UTC)
Jautājumu nav. :) --Digital1 (uzrunāt) 18:50, 30 janvārī, 2009 (UTC)

Nevajadzīgās ailes[labot pirmkodu]

Visu cieņu, bet lielākajai daļai tautu tās ailes ir vajadzīgas! Kā būtu, ja es baskiem radniecīgo tautu grupās vienkārši ieliktu domuzīmi? Tas, tomēr, būtu mazāks ļaunums, jo man padomā taisīt rakstus par daudzām tautām, kurām šīs ailes ir vajadzīgas!--Veļas pulveris 14:38, 5 februārī, 2009 (UTC)

Es jau tās ailes no veidnes neizdzēsu, bet tikai padarīju neredzamas gadījumos, ja nav aizpildītas :) --ScAvenger 14:42, 5 februārī, 2009 (UTC)
Skaidrs (es pārbaudīju, iekopējot TUKŠU tabulu pie "latviešiem" - tāpēc man neparādījās!)--Veļas pulveris 14:46, 5 februārī, 2009 (UTC)
Tikko ailē būs kaut viens simbols, tā uzreiz parādīsies. --ScAvenger 14:48, 5 februārī, 2009 (UTC)

Mūsu tik mīļās autortiesības.[labot pirmkodu]

Sveiks! Gribēju pastāstīt par Lienes Šomases un Anetes Jēkabsones Žogotas attēliem. Šomases attēla autortiesības pieder easyget.lv (Vladislavs Punculs), taču Jēkabsones Žogotas - fibaeurope.com. Lienes Šomases ir ņemts no šejienes [5] sadaļā galerija. Anetes Jēkabsones Žogotas attēla adresi nepateikšu, bet jābūt fibaeurope.com. Lūdzu ņemt vērā arī to, ka esmu tikai 4.dienu vikipēdijā kā reģistrēts lietotajs. Edgars2007 15:25, 17 februārī, 2009 (UTC)

Tas ka esi 4. dienu vikipēdijā nenozīmē, ka easyget.lv un fibaeurope.com atsakās no savām autortiesībām uz šiem attēliem. --Krishjaanis 15:33, 17 februārī, 2009 (UTC)
Nekā darīt, pagaidām nāksies iztikt ar ārēju saiti uz lapām, kur šos attēlus var aplūkot. Jāiet uz koncertu vai basketbola spēli un jāfotografē tur pašam. Ja ir iespēja iegūt brīvu attēlu, nedrīkst izmantot materiālus, kas aizsargāti ar autortiesībām - tas ir viens no Vikipēdijas pamatnoteikumiem (daudzu citu valodu vikipēdijās tie ir vēl daudz stingrāki). --ScAvenger 16:42, 17 februārī, 2009 (UTC)
Kāds (kam tā lieta tuva) jau varētu mēģināt sazināties ar attiecīgo personu menedžeriem (vai mājas lapas uzturētājiem) un palūgt, lai viņi kādai promo bildei piekabina vikipēdiju apmierinošu licenci. Mēģināts jau nav zaudēts ;) --Kikos 16:49, 17 februārī, 2009 (UTC)
Arī tā var šo lietu risināt, bet tā vienkārši iekopēt svešas bildes nedrīkst.

--ScAvenger 16:51, 17 februārī, 2009 (UTC)

Raksts par Biomateriālu centru[labot pirmkodu]

Ja nemaldos, oficiāls nosaukums ir Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centrs (vismaz tā ir mājaslapā - bez lielajiem burtiem). Un vēl - kontaktus enciklopēdijas rakstos par organizācijām parasti nemin - tam ir domātas mājaslapas. Veiksmi darbā! --ScAvenger 19:31, 17 februārī, 2009 (UTC)

Sveiks! Liels paldies par Taviem ieteikumiem. Par to saīsinājumu es vēlāk pats sapratu, tikai nemācēju vairs izmainīt virsrakstu (šīs ir mans pirmais raksts). Arī par kontaktiem Tev droši vien taisnība, bet tos lielos burtus gan mēs visos dokumentos parasti rakstām, nezinu, kādēļ mājaslapā ir savādāk :). Bet tam jau laikam nav īpaša nozīme... Paldies vēlreiz par palīdzību :) Riharcc 04:29, 18 februārī, 2009 (UTC)

Paldies[labot pirmkodu]

Paldies, ka paskaidroji Revam par to attēla izvēli. Man ar to krievu valodu nav tik spīdoši:) Sākumā ieliku kā krievu wikipēdijā, bet pēc tam paskatījos angļu wiki, un nomainīju. Neesmu nekāds Trešā Reiha adorētājs/glorifikātos un noliedzu totalitārus režīmus, vienkārši mani saista 20. gadsimta vēsture:) --Kurlandlegionar 17:55, 21 februārī, 2009 (UTC)

Protams, ka neviens te neviens nenodarbojas ar fašisma glorificēšanu; tomēr krievi tās lietas mēdz uztvert daudz sāpīgāk nekā mēs (tas Rave nav kāds vandālis, bet viens no ruwiki administratoriem). Un tomēr - kā pēc likuma sanāk ar kāškrusta izmantošanu (cik atceros, ir likums, kas aizliedz nacisma un komunisma simbolikas publisku izmantošanu)? Manuprāt, šis nu nav tas gadījums, jo svastika tiek pielietota informatīviem mērķiem, nevis, lai paustu kādus politiskus uzskatus. --ScAvenger 18:07, 21 februārī, 2009 (UTC)
Ups, nemaz nepamanīju, ka viņš ir administrators, vairāk pievērsu uzmanību tam, ka viņam visādas medaļas piešķirtas. Īstenībā vienīgais aizliegums par šo ir atrodams likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem”, kur 11. pantā ir norādīts, ka ir aizliegts izmantot PSRS, LPSR, nacistiskās Vācijas karogus, ģerboņus, himnas un citu simboliku (arī stilizētu) attiecīgajos pasākumos. Vairāk nekādu aizliegumu nav. Pie tam tas attiecas īstenībā uz precīzu atveidojumu (nesen šādam tekstam uzdūros). Tāpēc principā arī nekur citur aizlieguma izmantot to nav. Vienīgi, ja ir izdarīts noziedzīgs nodarījums, tad šādas zīmes uzzīmēšanu, piemēram, uz kapu pieminekļa, var kvalificēt kā naida zīmi un pastiprināt sodu. Ja nav rasu, etniska utt. naida kurinšānas, tad nekādas sankcijas nav. --Kurlandlegionar 18:29, 21 februārī, 2009 (UTC)

Special:Contributions/89.201.69.19[labot pirmkodu]

You may want to check these. Regards, Finnrind 13:54, 26 februārī, 2009 (UTC)

All your undoings is OK, thanks awfully! --ScAvenger 16:59, 26 februārī, 2009 (UTC)

"Paldies" vecīt[labot pirmkodu]

Tiešām "sirsnīgs paldies" ka palaboji to austriešu skribentu - tagad gaidīsim nākamos autotulkotos sūdrakstiņus par mistiskiem Austrijas vunderkidiem, kurus stulbie analfabētiskie latvieši varēs pielabot lai ir smuki. Ne ko pielikt ne atņemt. --Krishjaanis 18:49, 10 martā, 2009 (UTC)

Man šodien pietiekami labs garastāvoklis :) Turklāt pirms tam palasīju angļu diskusiju. --ScAvenger 18:52, 10 martā, 2009 (UTC)
Piebildīšu, ka niknas atbildes rakstīšana diskusijā angļu valodā man prasītu vairāk laika, nekā patērēju raksta sakārtošanai. Šeit ir vikipēdija un viens no tās pamatnoteikumiem ir - Uzskatiet, ka otram ir bijis labs nolūks! Diemžēl nebeidzamajā cīņā ar vandāļiem mēs par to dažkārt piemirstam. --ScAvenger 19:50, 10 martā, 2009 (UTC)
Es jau sakaunējos (lauzītā angļu valodā) ;) --Kikos 20:04, 10 martā, 2009 (UTC)

Re, cilvēks beigās tiešām pateica sirsnīgu paldies... Un nekāda austriešu skribentu masveida invāzija tādēļ nav sagaidīta :) --ScAvenger 20:40, 25 aprīlī, 2009 (UTC)

Kategorijas[labot pirmkodu]

Sveiks. Biju izbrīnīts, ka pie lielajām kategorijām, izvēloties TEHNOLOĢIJA, kā apakškategorija nav ĶĪMIJAS TEHNOLOĢIJA, kas ir ļoti nozīmīga tehnoloģiju apakšnozare. Tā kā plānoju šo apakšnozari papildināt ar daudziem rakstiem, būtu pateicīgs, ja Tu pastāstītu, kā to var šeit izveidot, vai, ja tās ir tikai administratoru tiesības - izveidot pats.--Riharcc 08:44, 12 martā, 2009 (UTC)

Kategorijas var taisīt jebkurš lietotājs un tas ir tikpat vienkārši, kā jebkura raksta veidošana. Var rakstīt lodziņā "meklēt" Kategorija:Ķīmijas tehnoloģija un tad veidot kā parastu rakstu, bet vēl vienkāršāk ir ielikt kategoriju rakstā un tad spiest uz sarkano saiti (kura jau ir rakstā Ekstrūzija). Raksti un apakškategorijas kategorijām pievienojas automātiski, bet virskategorijas jānorāda kategorijas lapā (šajā gadījumā acīmredzot "Ķīmija" un "Tehnoloģija"). Ir vēl dažas nianses sakarā ar latviešu burtiem, bet par to vēlāk. --ScAvenger 08:53, 12 martā, 2009 (UTC)
Virskategorijām, kā "Tehnoloģijai", nekas nav jāpievieno - pēc apakškategorijas izveidošanas tā tur parādīsies automātiski. --ScAvenger 08:57, 12 martā, 2009 (UTC)

Tik un tā neiebraucu - vai Tu lūdzu varētu to izdarīt? :)--Riharcc 08:59, 12 martā, 2009 (UTC)

Tas izskatās šādi. Apskaties pie "izmainīt lapu", kas ir iekšā. Pamēģini analoģiski uztaisīt kategoriju "Pārtikas tehnoloģija". Pievērs uzmanību, ka kategorijā "Tehnoloģija" tagad ir jauna apakškategorija. --ScAvenger 09:04, 12 martā, 2009 (UTC)

Sveiks vēlreiz - laikam tas tomēr nav tik vienkārši - gribēju zem Tevis izveidotās kategorijas ķīmijas tehnoloģija izveidot apakškategoriju Materiālu formēšana, bet tā iznāca kā atsevišķa kategorija vienā līmenī ar kategoriju Ķīmijas tehnoloģija, nevis zem tās. Vai Tu lūdzu varētu paskaidrot, kā pareizi viņu pabāzt zem ĶĪMIJAS TEHNOLOĢIJA? Vikipēdijas palīdzība tomēr ir ļoti nepilnīga un iesācējam grūti sagremojama - bez tavas palīdzības daudz ko nebūtu sapratis. Paldies jau iepriekš :) --Riharcc 10:44, 12 martā, 2009 (UTC)

Viss ir pareizi, tur vienkārši neliela drukas kļūda bija. --ScAvenger 10:58, 12 martā, 2009 (UTC)
Stingri ņemot, nav pareizi, ja raksts vai apakškategorija atrodas kādā kategorijā un vienlaicīgi šīs kategorijas virskategorijā. Šajā gadījumā kategoriju "Materiālu formēšana" būtu labāk likt tikai pie "Tehnoloģijas" un varbūt vēl pie "Materiāliem", jo materiālus formē daudzās tehnoloģijās, ne tikai ķīmijas tehnoloģijā. --ScAvenger 11:03, 12 martā, 2009 (UTC)

Paldies, tagad ir tā kā biju domājis ar to materiālu formēšanu, tikai tagad vajadzētu izdzēst to materiālu formēšanu, kas ir vienā līmenī ar kategoriju ķīmijas tehnoloģija. Par to, vai tā ir šīs kategorijas īstā vieta (zem kategorijas ķīmijas tehnoloģija) vēl varētu padiskutēt, jo, ja izlasīji rakstu par ķīmijas tehnoloģiju, tad droši vien saprati, ka tā aptver praktiski visas ražošanas nozares (izņemot pārtikas rūpniecību - pašlaik neviena cita man nenāk prātā), tādēļ principā jebkura materiālu formēšana (tātad, kā jau teicu - izņemot pārtikas rūpniecību) ir zem ķīmiskās rūpniecības. --Riharcc 11:38, 12 martā, 2009 (UTC)

Nu jā, vairāk vai mazāk ķīmiju izmanto gandrīz visur - arī pārtikas rūpniecībā :) - var pieiet arī tā. Kategoriju rediģēšanas princips ir tāds - to, kura kategorija būs kādas kategorijas virskategorija, nosaka tikai un vienīgi šīs kategorijas saturs. Tas nozīmē, ka nevar ņemt kategoriju "Tehnoloģija" un izdzēst no tās apakškategoriju "Materiālu formēšana". Jāņem kategorija "Materiālu formēšana", jāatver tās vikiteksts ar "izmainīt lapu" un jāizdzēš no turienes rindiņa [[Kategorija:Tehnoloģija]]. Tad no tehnoloģijas kategorijas materiālu formēšana pazudīs pati. --ScAvenger 12:18, 12 martā, 2009 (UTC)

Jap - sanāca ar to izdzēšanu. Runa nav par ķīmijas izmantošanu, bet gan procesiem, kas ietilpst ķīmijas tehnoloģijā - es par to esmu tik pārliecināts tādēļ, ka pats to studēju un jūtos kompetents šajā jomā. --Riharcc 13:09, 12 martā, 2009 (UTC) Cilvēki parasti domā, ka ķīmijas tehnoloģija saistās tikai ar kaut kādām ļoti ķīmiskām lietām un vielām - sprāgstvielas, narkotikas, medikamenti, naftas produkti utml, bet patiesībā tā principā aptver visas ražošanas nozares, pat tādas parastam cilvēkam neķīmiskas kā ķieģeļu un stiklu ražošanas, metalurģiju, ūdens attīrīšanu, implantu izgatavošanu utt. Es personīgi uzskatu, ka mūsdienās šis jēdziens ķīmijas tehnoloģija vairs nav īsti atbilstošs savam saturam un līdz ar to ir nedaudz maldinošs, bet tāds nu tas ir un tur neko nevar padarīt... :)--Riharcc 13:21, 12 martā, 2009 (UTC)

Tā viņš ir - tehnoloģijas ar laiku "difundē" cita citā un striktas robežas grūti novilkt. --ScAvenger 13:32, 12 martā, 2009 (UTC)

Vēlreiz par bildēm[labot pirmkodu]

Aizrakstīju uz e-pastu vienam no Georga Andrejeva palīgiem par iespēju iegūt kādu bildi rakstam. Atbildēja, pirmkārt, ka drīkst rakstam izmantot informāciju no mājaslapas un otrkārt, atsūtīja bildes. Kopā tās ir trīs un labas izšķirtspējas. Varbūt vari izpalīdzēt tās ieliekot Vikikrātuvē, jo laikam ir nepieciešama kāda licence utjpr. Tā tās būs iespējams izmantot arī priekš citām Vikipēdijām:) Ja jā, tad nosūtīšu uz e-pastu (to, kas šeit norādīts). --Kurlandlegionar 16:52, 12 martā, 2009 (UTC)

Vikipēdijā formāli tas notiek ar šo sistēmu --Papuass 17:06, 12 martā, 2009 (UTC)
Kauns, bet man ir pavāji ar angļu valodu. --Kurlandlegionar 17:10, 12 martā, 2009 (UTC)
Īsi sakot - it kaut kādi "trusted useri", kuri pārlasa tavu saraksti ar autortiesību turētāju, ka viņi ļauj tas bildes izmantot ne tikai vikipēdijā, saskaņā ar kādu no brīvajām licencēm un tad viņi uzliek savu zīmogu. Ja ielādēsi tikai latviskajā, tad varētu būt mazāka birokrātija. Tā apmēram. --Papuass 17:15, 12 martā, 2009 (UTC)
Tik sarežģīti? Šeit laikam jau tad visas nebūs ponts lādēt, jo netaisīs jau galeriju... Varbūt ScAvenger būs kāds cits variants --Kurlandlegionar 17:44, 12 martā, 2009 (UTC)
Šeit ielādēt nav nekādu problēmu, ja ir saņemta atļauja (atļaujai jāattiecas arī uz izmantošanu komerciāliem mērķiem). Uz servera vietas gana. Licence vispiemērotākā būtu Creative Commons. Ideāli būtu uztaisīt savā lietotāja lapā apakšlapu, kur publicēt saraksti (protams, izņemot ārā sensitīvus datus), uz to tad varētu atsaukties. Bet vispār mums nākas ticēt uz vārda, jo neprasīsim taču notariāli apstiprinātu atļauju. Līdz šim īpaši ļaunprātības gadījumi nav bijuši. Kas attiecas uz Vikikrātuvi, tad tur birokrātija ir nesalīdzināmi lielāka un es pats tur esmu ievietojis tikai 100% savus attēlus. Ja tiem OTRS turētājiem aizsūtīs saraksti latviski, diez vai viņi būs sajūsmā :) --ScAvenger 18:26, 12 martā, 2009 (UTC)
Jāsūta vēl viena vēstule, lai apstiprina, ka var izmantot komerciāliem mērķiem vikipēdijas projekta ietvaros? --Kurlandlegionar 19:52, 12 martā, 2009 (UTC)
Ne, doma tāda, ka (gandrīz) visu, kas ir Vikipēdijā, var izmantot komerciāliem mērķiem. --Papuass 19:59, 12 martā, 2009 (UTC)
Labi. Starp citu, kā uztaisīt to apakšlapu? --Kurlandlegionar 20:10, 12 martā, 2009 (UTC)
Visu, kas ir Vikipēdijā, var izmantot jebkādiem (legāliem) komerciāliem mērķiem. Var Vikipēdiju nodrukāt un tirgot (ja vien ir, kas pērk), bet jāsaglabā esošās licences un pieeja izejas datiem, t.i., neko nedrīkst "privatizēt". Izņēmums ir tie materiāli, kas ievietoti šeit saskaņā ar godprātīgas lietošanas principiem. Par apakšlapu - vienkārši uztaisi jaunu rakstu "Lietotājs:Kurlandlegionar/xxxxx", kur aiz slīpās svītras - vēlamais nosaukums. Savā lietotāja pamatlapā ieliec saiti uz to. --ScAvenger 20:14, 12 martā, 2009 (UTC)
Paldies! --Kurlandlegionar 20:16, 12 martā, 2009 (UTC)
Paga, bet kādu veidni vajag likt pie bildēm? --Kurlandlegionar 20:31, 12 martā, 2009 (UTC)
Vislabāk šo: {{CC-BY-SA-2.5}} . Attēla lapā jānorāda foto izcelsme un jāieliek saite uz apakšlapu ar saraksti. --ScAvenger 20:35, 12 martā, 2009 (UTC)