Irina Vinnika

Vikipēdijas lapa
Irina Vinnika
Ирина Винник
Personīgā informācija
Dzimusi 1948. gada 1. janvārī (75 gadi)
Valsts karogs: Vācija Halle, Vācija
Pilsonība Karogs: Latvija Latvija
Nodarbošanās sabiedriskā darbiniece, politiķe, žurnāliste
Vecāki Boriss un Anastasija Vinniki
Brāļi Aleksandrs Vinniks
Bērni Margarita Vinnika

Irina Vinnika (krievu: Ирина Борисовна Винник, dzimusi 1948. gada 1. janvārī Hallē, Vācijā) ir ukraiņu tautības[1] Latvijas žurnāliste, sabiedriskā darbiniece un politiķe, bijusī Rīgas domes deputāte.

Biogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Dzimusi Vācijas pilsētā Hallē, kur dienēja viņas tēvs. 1951. gadā ģimene pārcēlās uz Rīgu.

1965. gadā Irina pabeidza Rīgas 25. vidusskolu ar zelta medaļu, pēc tam studēja Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātē, kur ieguva bioloģijas un ķīmijas skolotāja specialitāti. Skolotājas darba vietā deva priekšroku žurnālistikai.

Žurnālistes karjeru sāka Latvijas PSR laikrakstā Советская молодёжь (tulkojumā "Padomju jaunatne"), pēc tam kļuva par Latvijas Radio ārštata darbinieci.

1977. gadā viņu aicināja strādāt televīzijā. Sākotnēji viņa gatavoja reportāžas PSRS Centrālās televīzijas vajadzībām, bet 1991. gada sākumā kļuva par Latvijas televīzijas krievvalodīgo ziņu vadītāju. Gatavoja un vadīja Latvijas televīzijā informatīvi analītiskās programmas "Astotais stāvs", "Jautājums pēc būtības", "Veselība", "Tiem, kuri mācās latviešu valodu". Bija projekta "Tikšanās Mārupes ielā" autore un vadītāja. Kopumā nostrādāja televīzijā 26 gadus līdz 2003. gadam, kad Latvijas televīzijā samazinājās krievvalodīgo programmu skaits.[2]

Pēc aiziešanas no televīzijas bija Mazākumtautību lietu departamenta direktore līdz tā slēgšanai 2008. gadā.

Politiskā darbība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2009. gadā I. Vinnika pievērsās politikai, tika ievēlēta Rīgas domē no Latvijas Pirmās partijas un "Latvijas Ceļa" saraksta. 2013. un 2017. gadā atkārtoti ievēlēta galvaspilsētas domē no Sociāldemokrātiskās partijas "Saskaņa" un "Gods kalpot Rīgai" saraksta.[1] Pēc Rīgas domes atlaišanas 2020. gada ārkārtas vēlēšanās I. Vinnika vairs nekandidēja.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. 1,0 1,1 Russkije.lv
  2. DELFI. «Ирина Винник: Рискнула, и… осталась на 26 лет». rus.delfi (krievu), 2014-06-30. Arhivēts no oriģināla, laiks: 2018-04-03. Skatīts: 2018-04-02.