Sergejs Dolgopolovs

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Sergejs Dolgopolovs
Сергей Долгополов
Flickr - Saeima - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde (9).jpg
Sergejs Dolgopolovs 2012. gadā
Saeimas deputāts

Dzimšanas dati 1941. gada 3. septembrī (78 gadi)
Valsts karogs: Ostlande Rīga, Latvija, Ostlande (tagad Karogs: Latvija Latvija)
Tautība Latvijas krievs
Politiskā partija LKP
TSP (1994-2003)
Jaunais Centrs (2004-2010)
Saskaņa (kopš 2010)
Profesija inženieris
Augstskola Rīgas Politehniskais institūts

Sergejs Dolgopolovs (krievu: Сергей Леонидович Долгополов, dzimis 1941. gada 3. septembrī[1] Rīgā) ir Latvijas krievu izcelsmes politiķis, pārstāv partiju "Saskaņa". Šobrīd ir 13. Saeimas deputāts, bijis vairāku sasaukumu Saeimas un Rīgas domes deputāts, arī Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks.

Biogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Rīdzinieks S. Dolgopolovs 1958. gadā pabeidzis Rīgas 23. vidusskolu. Pēc tam studējis Rīgas Politehniskajā institūtā, ko pabeidzis 1963. gadā, bet 1968. gadā beidzis aspirantūru.[2] Strādājis Rīgas pusvadītāju rūpnīcā "Alfa", pēc tam arodbiedrību jomā un partijas darbā. Bijis Latvijas Komunistiskās partijas Centrālkomitejas Valsts un nevalstisko organizāciju sektora vadītājs, 1990. gadu sākumā strādājis Rīgas izpildkomitejā.

Politiskā darbība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Aktīvi politikā iesaistījies sākot ar 1994. gadu, kad nesekmīgi piedalījies Rīgas domes vēlēšanās no Tautas Saskaņas partijas. Tāpat vēlētāju atbalstu neguva 6. Saeimas vēlēšanās, 1997. gada Rīgas domes vēlēšanās un 7. Saeimas vēlēšanās. 1998. gadā ieņēma vietu Rīgas domē, ko bija atbrīvojuši Saeimā ievēlētie kolēģi, un no tā laika vienmēr bijis pašvaldības vai parlamenta deputāts.

2001. gadā ievēlēts Rīgas domē no PCTVL saraksta, ievēlēts par Rīgas domes priekšsēdētāja Gundara Bojāra vietnieku. 2003. gadā izslēgts no Tautas Saskaņas partijas pēc konflikta ar tās līderi Jāni Jurkānu, tāpēc kopā ar domubiedriem izveidoja savu politisko spēku ko nosauca "Cita Politika". 2004. gadā uz tā bāzes S. Dolgopolovs izveidoja jaunu partiju "Jaunais Centrs" un kā tās līderis 2005. gadā tika ievēlēts Rīgas domē. Tai pašā gadā "Jaunais Centrs" kopā ar Tautas Saskaņas partiju, izveidoja apvienību "Saskaņas Centrs", par kuras pirmo priekšsēdētāju kļuva S. Dolgopolovs, taču pēc neilga laika šo amatu ieņēma jaunais apvienības līderis Nils Ušakovs.

No apvienības "Saskaņas Centrs" saraksta S. Dolgopolovs ticis ievēlēts 9. Saeimā un 10. Saeimā, bet pa starpu bija arī Rīgas domes viena sasaukuma deputāts (ievēlēts 2009. gadā), tādējādi regulāri veicis darba vietas maiņu no Rīgas domes uz Saeimas namu. Vēlētāju uzticību guva arī ārkārtas Saeimas vēlēšanās 2011. gadā, kad tika ievēlēts 11. Saeimā. Kandidēja 2014. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās no "Saskaņas Centra" saraksta, taču netika ievēlēts. Tā paša gada rudenī ievēlēts 12. Saeimā no partijas "Saskaņa" saraksta.

2015. gada sākumā "Saskaņa" izvirzīja S. Dolgopolovu kā savu kandidātu Valsts prezidenta vēlēšanās, taču viņš netika ievēlēts. 2018. gada rudenī ievēlēts 13. Saeimā.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «Sergejs Dolgopolovs». Arhivēts no oriģināla, laiks: 2010. gada 10. novembrī. Skatīts: 2010. gada 5. novembrī.
  2. Kurš valdīs Rīgā?[novecojusi saite]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]