Māris Mičerevskis

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Māris Mičerevskis
Personīgā informācija
Dzimis 1982. gada 21. septembrī (38 gadi)
Valsts karogs: Padomju Savienība Rīga, Latvijas PSR, PSRS (tagad Karogs: Latvija Latvija)
Dzīves vieta Valsts karogs: Latvija Rīga, Latvija
Tautība latvietis
Vecāki Janīna Kursīte-Pakule un Andrejs Mičerevskis[1]
Literārā darbība
Nodarbošanās rakstnieks, publicists, vēsturnieks, uzņēmējs, politiķis
Valoda latviešu valoda
Augstskola Latvijas Universitāte
Māris Mičerevskis
13. Saeimas deputāts
Amata sākums
2021. gada 3. jūnijs
Prezidents Egils Levits
Premjerministrs Arturs Krišjānis Kariņš
Rīgas domes deputāts
Amatā
2017. gada 3. jūnijs — 2021. gada 3. jūnijs
Prezidents Egils Levits
Premjerministrs Arturs Krišjānis Kariņš

Tautība latvietis
Politiskā partija

Māris Mičerevskis (dzimis 1982. gada 21. septembrī Rīgā) ir latviešu rakstnieks, publicists, vēsturnieks, uzņēmējs, politiķis, 13. Saeimas deputāts. Valdes loceklis Vēstures izpētes un popularizēšanas biedrībā. Darbojas politikā, ir Rīgas domes deputāts, šobrīd — bezpartijisks, iepriekš pārstāvējis partiju "Latvijas attīstībai" un apvienību "Attīstībai/Par!".

Biogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2000. gadā M. Mičerevskis sācis studijas Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātē, vēstures studijās, iegūstot bakalaura grādu. Šobrīd studē Filoloģijas fakultātē maģistra studijās. No 2007. gada ir Vēstures izpētes un popularizēšanas biedrības biedrs un valdes loceklis. Publicējis vairākus rakstus par etnogrāfiju "Latvijas avīzē".

2008. gadā iznākusi pirmā grāmata bērniem "Septiņas dienas Miltiņu karaļvalstī".[2]

Atveidojis Duļķa lomu 2018. gada filmā "Kriminālās ekselences fonds", pie kuras ticis, iegūdams lomu caur pūļa finansējuma kampaņu filmas uzņemšanai.[3]

Politiskā darbība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2016. gadā partijas "Latvijas attīstībai" kongresā ievēlēts par valdes locekli.[4] Kandidējis 2017. gada Rīgas domes vēlēšanās no Latvijas Reģionu Apvienības un partijas "Latvijas attīstībai" apvienotā saraksta,[5] ievēlēts domē.[6] Kandidēja 13. Saeimas vēlēšanās 2018. gadā no apvienības "Attīstībai/Par!" saraksta, taču netika ievēlēts.

2020. gada ārkārtas Rīgas domes vēlēšanās, pārstāvot apvienības "Attīstībai/Par!" un "Progresīvo" sarakstu, M. Mičerevskis tika atkārtoti ievēlēts pašvaldībā. 2020. gada novembrī, vienlaikus ar paziņojumu, ka ir vīlies partijā un kompromitējošas informācijas izplatīšanu par partijas līderi un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci, M. Mičerevskis izstājās no partijas "Latvijas attīstībai".[7] 2021. gada sākumā viņam bija iespēja kļūt par 13. Saeimas deputātu Daniela Pavļuta vietā, kad viņš nolika mandātu, sākdams darbu Krišjāņa Kariņa valdībā, taču M. Mičerevskis no šīs iespējas atteicās, turpinot darbu Rīgad domē.[8] Domē turpina darboties frakcijā, kurā ievēlēts, kamēr pārējie "Latvijas attīstībai" pārstāvji to pameta, izveidojot savu frakciju.[9]

2021. gada jūnijā, kad Saeimas deputāte Marija Golubeva kļuva par ministri Krišjāņa Kariņa valdībā, M. Mičerevskis izmantoja iespēju kļūt par 13. Saeimas deputātu uz laiku, kamēr viņa pilda ministra pienākumus. Viņam tika atteikta iespēja pievienoties "Attīstībai/Par!" Saeimas frakcijai, tādējādi darbojas kā neatkarīgais deputāts. Tā kā Saeimā ir ievēlēta arī Janīna Kursīte-Pakule — viņi ir kļuvuši par pirmo mātes un dēla pāri, kas vienlaicīgi darbojas kādā Saeimas sasaukumā.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «Māris Mičerevskis». garamantas.lv. LU LFMI Latviešu folkloras krātuve. Skatīts: 2018. gada 26. februārī.[novecojusi saite]
  2. „Septiņas dienas Miltiņu karaļvalstī”.Par grāmatu. http://www.jaunasgramatas.lv/maris-micerevskis-septinas-dienas-miltinu-karalvalsti/[novecojusi saite]
  3. Kristīne Matīsa. «Filmas Kriminālās ekselences fonds recenzija. Tā izklausās dabiskāk». diena.lv, 2018. gada 9. februārī. Skatīts: 2018. gada 20. augustā.
  4. «Partijas "Latvijas attīstībai" valde». attistibai.lv (latviešu). Arhivēts no oriģināla, laiks: 2018-10-06. Skatīts: 2018-03-05.
  5. «2017. gada Latvijas pašvaldību vēlēšanas». Centrālā vēlēšanu komisija. Skatīts: 2017. gada 4. jūnijā.
  6. «2017. gada Latvijas pašvaldību vēlēšanas — ievēlētie deputāti». Centrālā vēlēšanu komisija. Skatīts: 2017. gada 4. jūnijā.
  7. «Rīgas domnieks Mičerevskis izstājas no «Latvijas attīstībai»». www.lsm.lv (latviešu). Skatīts: 2020-11-06.
  8. LSM. «Pavļuta vietā Saeimas deputāta amatā stājas Gatis Zamurs».
  9. LSM. «Rīgas domē šķeļas vēlēšanu uzvarētāju frakcija».