Baiba Broka (politiķe)

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Šis raksts ir par politiķi. Par citiem cilvēkiem ar vārdu Baiba Broka skatīt nozīmju atdalīšanas lapu.
Baiba Broka
Baiba Broka.jpg
Baiba Broka 2014. gadā
Latvijas tieslietu ministre
Amatā
2014. gada 22. janvāris — 2014. gada 6. augusts
Prezidents Andris Bērziņš
Premjerministrs Laimdota Straujuma
Priekštecis Jānis Bordāns
Pēctecis Gaidis Bērziņš

Dzimšanas dati 1975. gada 2. oktobrī (43 gadi)
Valsts karogs: Padomju Savienība Madona, Latvijas PSR, PSRS (tagad Karogs: Latvija Latvija)
Tautība latviete
Politiskā partija
Augstskola Latvijas Universitāte

Baiba Broka (dzimusi 1975. gada 2. oktobrī Madonā) ir latviešu juriste un politiķe, pārstāv Nacionālo apvienību un bija tās Rīgas mēra kandidāte 2013. gada Latvijas pašvaldību vēlēšanās. 2014. gadā bijusi Latvijas tieslietu ministre. Šobrīd Latvijas Biatlona federācijas prezidente. Staptautiskās Biatlona savienības Juridiskās komitejas locekle."http://www.biathlonworld.com/about-ibu/inside-ibu/committees" un Latvijas Olimpiskās Komitejas Izpildkomitejas locekle "http://olimpiade.lv/lv/lok/vadiba" 2000. gadā ieguvusi maģistra grādu sociālo zinātņu tiesību nozarē Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē. 1990. gadu otrajā pusē bijusi prokurora palīgs Rīgas Ziemeļu rajona prokuratūrā. Pēc tam sākusi pasniedzējas darbu, lielu daļu — Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē. Bijusi vieslektore Igaunijā Starptautiskajā Universitātē Concordia, Tuleinas Universitātes vasaras skolā (ASV), The Northwsetern School of Law of Lewis&Clark (ASV, Portlenda), Mato Grosso Federālajā Universitātē (Brazīlija), Flumeinenses Federālajā Universitātē (Riodežaneiro, Brazīlija). Laikā, kad viņas kolēģis augstskolā Gaidis Bērziņš kļuva par tieslietu ministru, B. Broka ieņēma Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāra amatu. 2008. gadā uz pieciem gadiem ievēlēta par UNIDROIT (Starptautiskā Privāttiesību unifikācijas institūta), kas atrodas Romā, Itālijā, vadības padomes locekli. 2013 gadā atkārtoti ievēlēta uz pieciem gadiem UNIDROIT (Staptautiskajā Privāttiesību unifikācijas institūtā) Vadības padomē. https://www.unidroit.org/about-unidroit/governing-councilibu[novecojusi saite]"

2009. gadā kandidējusi Eiropas Parlamenta vēlēšanās no apvienības Tēvzemei un Brīvībai/LNNK saraksta, taču netika ievēlēta.[2] Bijusi vairāku tieslietu ministru padomniece.

2012. gada oktobrī Nacionālā apvienība viņu izvirzīja kā Rīgas domes priekšsēdētāja amata kandidāti 2013. gada Latvijas pašvaldību vēlēšanās.[3] 2014. gada janvārī kļuva par Latvijas tieslietu ministri. 2014. gada jūlija beigās paziņoja par demisiju,[4] kad viņai tika liegta pielaide valsts noslēpumam.[5] 2017. gadā atkārtoti virzīta par Rīgas mēra kandidāti Rīgas pašvaldības vēlēšanās no Nacionālās Apvienības. Pašreiz ir Latvijas Universitātes Senāta priekšsēdētāja vietniece un rektora biroja vadītāja. Ieņem Rīgas Brīvostas pārvaldes valdes locekles amatu un ir Rīgas domes deputāte.

Līdzautore grāmatai "Juridisko tekstu analīze un izstrādāšana". Vairāku tiesību zinātnisko rakstu autore un nacionālo un starptautisko zinātnisko konferenču dalībniece: pētījumi par līgumtiesībām, patērētāju tiesību azisardzību, publisko un privāto partnerību, būvniecības un investīciju tiesībām, alternatīvajiem strīdu risināšanas mehānismiem, aviācijas un jūras tiesībām, digitālajām valūtām.

2014. gada jūnijā kļuvusi par Latvijas Biatlona federācijas prezidenti.[6]

Aktīva un sportiska dzīvesveida popularizētāja, piedalās triatlona, distanču slēpošanas un garo distanču skriešanas sacensībās.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Kopējās
Konkrētās
  1. «Baiba Broka: Rīgai jābūt latviskai». NRA.lv. Skatīts: 2012. gada 7. novembrī.
  2. «2009.gada 6.jūnija Eiropas Parlamenta vēlēšanas». CVK.lv. Skatīts: 2012. gada 7. novembrī.
  3. «VL-TB/LNNK apstiprina Baibu Broku kā savu Rīgas mēra amata kandidāti». Diena.lv. Skatīts: 2012. gada 7. novembrī.
  4. «Demisionē tieslietu ministre Broka». Delfi.lv. Skatīts: 2014. gada 29. jūlijā.
  5. «Arī Ģenerālprokuratūra liedz Brokai pielaidi valsts noslēpumam». Delfi.lv. Skatīts: 2014. gada 29. jūlijā.
  6. Par Latvijas Biatlona federācijas prezidenti kļuvusi Baiba Broka

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]