Elmārs Zelgalvis

Vikipēdijas lapa
Elmārs Zelgalvis
6. Saeimas deputāts

Dzimšanas dati 1938. gada 5. februārī (85 gadi)
Valsts karogs: Latvija Rīga, Latvija
Politiskā partija Tautas kustība "Latvijai" (19951998)
Pensionāru un senioru partija
Profesija ekonomists
Augstskola Latvijas Universitāte

Elmārs Zelgalvis (dzimis 1938. gada 5. februārī) ir latviešu ekonomists, habilitēts ekonomikas zinātņu doktors un politiķis. Ilggadējs Latvijas universitātes profesors un bijušais 6. Saeimas deputāts no Tautas kustība Latvijai saraksta.

Profesionālā darbība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

E. Zelgalvis dzimis Rīgā un 1960. gadā absolvējis Latvijas Valsts universitāti kā ekonomists. No 1990. gada jūlija līdz 1991. gada septembrim darbojies Latvijas Bankas padomē. Ilgstoši bijis mācībspēks LU Ekonomikas un Vadības fakultātē. Bijis arī fakultātēs struktūrvienības - Finansu institūta direktors. 1995. gadā ievēlēts 6. Saeimā, kur darbojies Budžeta un finanšu komisijā, kā arī vairākās parlamentārās izmeklēšanas komisijās.[1] Kandidējis arī 9. Saeimas vēlēšanās no Pensionāru un senioru partijas saraksta, bet nav ticis ievēlēts.

Pēc politiskās karjeras beigām iesaistījies uzņēmējdarbībā. Bijis SIA Vējpūtis līdzīpašnieks, kas 2013. gadā attīstījis vēja parku Turlavas pagastā.[2] Tajā pašā gadā arī iesaistījies biedrības Par latu, Pret eiro dibināšanā, kas iestājās pret Eiro ieviešanu Latvijā.[3]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]