2011. gada 11. jūnija negaisi Latvijā

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
2011. gada 11. jūnija
negaisi Latvijā
2011. gada 11. jūnija negaisi Latvijā
Meteoradara attēls plkst. 22.20.
Vieta lielākā daļa Latvijas teritorijas
Datums 2011. gada 11. jūnijā
12.00-01.30 (nākamajā dienā)
(EEST (UTC +3))
Negaiss Vidēji stiprs
Nokrišņi Stipri, dažviet ļoti intensīvi.
Rīga 9 mm
Dobele 5 mm [1]
Vējš Stipras vēja brāzmas.
Bojā gājušie nav
Ievainotie nav

2011. gada 11. jūnija negaisi Latvijā bija daudzu spēcīgu negaisu sērija, kas piemeklēja plašas Latvijas teritorijas. Vietumis tie atnesa ļoti stipras lietusgāzes, vēja brāzmas ar vētras spēku un pamatīgu krusu. Pievakarē vējš izgāza vairākus kokus Olainē, stipras vēja brāzmas pēcpusdienā negaisa laikā bija arī vietām Rīgā — pilsētas labajā krastā, vējš postījumus nodarīja Pļavniekos. Ziņas par krusu tika saņemtas no visiem reģioniem, tostarp pamatīga krusa bijusi Kuldīgas, Saldus, Ventspils un Siguldas apkaimē, krusa tika novērota arī Rīgā.

Spēcīgākās un plašākās lietusgāzes skāra Kuldīgas un Saldus novadu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra meteoroloģiskā radara dati. Lietusgāzes un pērkona negaiss vakarā bija vēl vietām Kurzemē un Vidzemē, kā arī Daugavpils apkaimē. Pēdējais spēcīgais negaiss, kas virzījās pāri Daugavpils novadam, Latvijas teritoriju dienvidrietumu virzienā atstāja neilgi pēc plkst. 1.00 naktī jau 12. jūnijā.

Negaisu dēļ vairākiem tūkstošiem "Latvenergo" klientu bija īslaicīgi elektroapgādes traucējumi, liecina elektroapgādes atslēgumu karte kompānijas mājaslapā internetā. Informācija plkst. 23.50 liecināja, ka avārijas atslēgumi ir reģistrēti 224 transformatoru punktu teritorijās 2342 klientiem, no kuriem visvairāk tika reģistrēts Daugavpils novadā (880), Krāslavas novadā (745), Līgatnes novadā (294), kā arī Aglonas, Mazsalacas, Ludzas, Dobeles, Jelgavas un Valkas novados ar atslēgumu skaitu attiecīgi 75, 45, 38, 35, 31 un 30.

Skatīt arī[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Piezīmes un atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Attēlu galerijas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Video[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]