Vikipēdija:Kopienas portāls

Vikipēdijas lapa
(Pāradresēts no Palīdzība:Uzdot jautājumu)
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt

Šobrīd nav nevienas plānotas vikiekspedīcijas

Šobrīd nav nevienas plānotas vikitikšanās

Pieejama fotokamera Nikon D200 fotoprojektiem[labot pirmkodu]

Apmeklējot Wikimania konferenci, tiku pie samērā vecas spoguļkameras Nikon D200 ar objektīvu, atmiņas kartēm, baterijām (+battery grip). Kamera ir vairāk kā 10 gadus veca, tirgus vērtība komplektam ir zem 200 EUR, bet tā noteikti var noderēt kādam entuziastam labāku bilžu iegūšanai un fotografēšanas mācību procesam. Kameru saņemot, novēlējums bija, lai tā tiktu aktīvi lietota. Vēlos nodot kameru kādam lietošanā. Mūsu Rīgas ielu fotoprojektā manīju, ka tika bildēts pat ar planšetēm, tāpēc pirmie kandidāti būtu tā dalībnieki @Titāns, GreenZeb, Egilus:, bet pieteikties uz to var ikviens. --Papuass (diskusija) 2017. gada 21. augusts, plkst. 13.26 (EEST)

Mani tas, protams, interesē, bet man pašlaik jau ir lietošanā šādas klases kamera no cita avota... tāpēc domāju, ka tā vairāk vajadzīga citiem. Starp citu, planšeti es bieži lietoju ērtības labad, tai ir daudz lielāks asuma dziļums kā standarta spoguļkameras objektīvam un bildējot ielas lielā dziļumā, tas man šķiet svarīgāk kā attēla izmērs. --Egilus (diskusija) 2017. gada 21. augusts, plkst. 18.11 (EEST)
Citās Vikipēdijās esmu redzējis, ka ir lapa ar kopienas īpašumā esošajām foto, audio un video iekārtām, uz kuram var pieteikties izmantot kādos pasākumos, lai gūtu materiālu izmantošanai Vikipēdijā un Vikikrātuvē. Varbūt būtu vērts šo kameru nostādīt tādiem mērķiem? --AgrisR (diskusija) 2017. gada 21. augusts, plkst. 21.04 (EEST)
Jā, šādu lapu izveidosim, bet aicināšu nekautrēties arī tos, kas vēl nav apguvuši fotografēšanu. ScAvenger, kā tev ar fototehniku — vai nevēlies kādā savā ekspedīcijā paņemt šo kameru? Man pašam ir viena līdzvērtīga Canon kamera un krietni jaunāks Fujifilm komplekts, tāpēc šis nav aktuāli. --Papuass (diskusija) 2017. gada 22. augusts, plkst. 10.31 (EEST)
Manām ekspedīcijām tāds ķieģelis kaklā nederēs :) Man ir Canon PowerShot S120 — bikšu kabatā iebāžams verķītis ar visādiem manuālajiem iestatījumiem, ja gadījumā ievajagas; fotogrāfiju kvalitāte arī ciešama. Vazāties pa stacijām un visādām šaubīgām vietām ar spoguleni nozīmē uzprasīties uz nepatikšanām. Jau tā apsargi piekasās. Esmu pieradis bildēt pēc iespējas neuzkrītoši. To nikonu vajag iedot kādam, kas grib vairāk spiest uz kvalitāti :) --ScAvenger (diskusija) 2017. gada 22. augusts, plkst. 20.00 (EEST)
Ja nebūs kāds, kuram kamera vairāk vajadzīga, es labprāt pieteiktos kameras izmantošanai uz WLM laiku, lai gūtu kvalitatīvākas bildes konkursam. --AgrisR (diskusija) 2017. gada 23. augusts, plkst. 01.32 (EEST)
Mani tas neinteresē, jo man jau labu laiku ir daudz labāka kamera, bet atbalstu @AgrisR: kā potenciālo īpašnieku. --GreenZeb (diskusija) — 2017. gada 23. augusts, plkst. 01.44 (EEST)
Piekrītu, AgrisR ir labs kandidāts. Vai kāds var palīdzēt ar nogādāšanu Cēsīs(?). --Papuass (diskusija) 2017. gada 23. augusts, plkst. 10.46 (EEST)
Fotokamera tagad ir pie manis. Ja kādu dienu Tu, @AgrisR:, brauc uz Rīgu, sazinies, lai sarunātu tikšanos. --GreenZeb (diskusija) — 2017. gada 5. septembris, plkst. 11.18 (EEST)
Agris taču ar Papuasu kaut ko jau ir (sa)runājis (jālasa Skaips, Greenzeb  :) ). --Edgars2007 (diskusija) 2017. gada 5. septembris, plkst. 11.23 (EEST)
@GreenZeb:, vai vari uzrakstīt savu e-pasta adresi? Varu piedāvāt vienu variantu, kā var kamera nonākt pie manis. --AgrisR (diskusija) 2017. gada 5. septembris, plkst. 23.08 (EEST)
Man e-pastu var nosūtīt, ieejot manā dalībnieka lapā un kreisajā rīkjoslā izvēloties "Nosūtīt e-pastu šim dalībniekam". --GreenZeb (diskusija) — 2017. gada 6. septembris, plkst. 00.01 (EEST)
Kamera ir nonākusi pie manis. Paldies GreenZeb par nodošanu un Papuasam par mazo WLE balvu! --AgrisR (diskusija) 2017. gada 8. septembris, plkst. 23.11 (EEST)
Kad ar kameru uzņemtos attēlus ielādētu Vikikrātuvē, varbūt būtu labi tos atzīmēt ar šāda vai šāda stila veidni? --AgrisR (diskusija) 2017. gada 9. septembris, plkst. 21.21 (EEST)

Visu septembri — Kultūras pieminekļi Vikipēdijā (Wiki Loves Monuments)![labot pirmkodu]

Liepāja, Peldu iela 44, 2017
Wikilovesmonuments.org

Visa septembra laikā esat aicināti ielādēt pa kādai bildei no kultūras pieminekļu sarakstiem WLM konkursam. Gan jau katram pēdējā gada laikā kas jauns nobildēts bet Commons nav ielādēts. Pats rādu priekšzīmi ar bildēm no Liepājas Peldu ielas. Pie reizes noskatieties starptautisko organizatoru sagatavoto video. --Papuass (diskusija) 2017. gada 1. septembris, plkst. 00.33 (EEST)

Dabas skati Vikipēdijā 2017: Noslēguma pasākums[labot pirmkodu]

Fotokonkursa "Dabas skati Vikipēdijā 2017" noslēguma pasākums, kur notiks labāko attēlu autoru apbalvošana, norisināsies 6. septembrī plkst. 17.00 Latvijas Dabas muzeja 6. stāvā (K. Barona ielā 4, Rīgā). Kā jau iepriekšējos WLM fotokonkursos, uz šo pasākumu aicināti visi Vikipēdijas dalībnieki, kam ir vēlme un laiks to apmeklēt. --GreenZeb (diskusija) — 2017. gada 1. septembris, plkst. 22.19 (EEST)

Piebildīšu, ka pasākums tika veiksmīgi novadīts. Atzinība GreenZeb par lielo ieguldīto darbu — pasākumam bija noorganizēta iespaidīgākā žūrija mūsu pasākumu vēsturē. --Papuass (diskusija) 2017. gada 7. septembris, plkst. 12.22 (EEST)
malači! --Biafra (diskusija) 2017. gada 7. septembris, plkst. 18.00 (EEST)

wikipedia.lv[labot pirmkodu]

PS. Ir tāda neaktīva lapa http://wikipedia.lv --Edgars2007 (diskusija) 2017. gada 5. septembris, plkst. 09.40 (EEST)

RfC regarding "Interlinking of accounts involved with paid editing to decrease impersonation"[labot pirmkodu]

There is currently a RfC open on Meta regarding "requiring those involved with paid editing on Wikipedia to link on their user page to all other active accounts through which they advertise paid Wikipedia editing business."

Note this is to apply to Wikipedia and not necessarily other sister projects, this is only to apply to websites where people are specifically advertising that they will edit Wikipedia for pay and not any other personal, professional, or social media accounts a person may have.

Please comment on meta. Thanks. Send on behalf of User:Doc James.

MediaWiki message delivery (diskusija) 2017. gada 18. septembris, plkst. 00.07 (EEST)

Discussion on synced reading lists[labot pirmkodu]

CKoerner (WMF) (talk) 2017. gada 20. septembris, plkst. 23.35 (EEST)

presenting the project Wikipedia Cultural Diversity Observatory and asking for a vounteer in Latvian Wikipedia[labot pirmkodu]

Hello everyone,

My name is Marc Miquel and I am a researcher from Barcelona (Universitat Pompeu Fabra). While I was doing my PhD I studied whether an identity-based motivation could be important for editor participation and I analyzed content representing the editors' cultural context in 40 Wikipedia language editions. Few months later, I propose creating the Wikipedia Cultural Diversity Observatory in order to raise awareness on Wikipedia’s current state of cultural diversity, providing datasets, visualizations and statistics, and pointing out solutions to improve intercultural coverage.

I am presenting this project to a grant and I expect that the site becomes a useful tool to help communities create more multicultural encyclopaedias and bridge the content culture gap that exists across language editions (one particular type of systemic bias). For instance, this would help spreading cultural content local to Latvian Wikipedia into the rest of Wikipedia language editions, and viceversa, make Latvian Wikipedia much more multicultural. Here is the link of the project proposal: https://meta.wikimedia.org/wiki/Grants:Project/Wikipedia_Cultural_Diversity_Observatory_(WCDO)

I am searching for a volunteer in each language community: I still need one for the Latvian Wikipedia. If you feel like it, you can contact me at: marcmiquel *at* gmail.com I need a contact in your every community who can (1) check the quality of the cultural context article list I generate to be imported-exported to other language editions, (2) test the interface/data visualizations in their language, and (3) communicate the existance of the tool/site when ready to the language community and especially to those editors involved in projects which could use it or be aligned with it. Communicating it might not be a lot of work, but it will surely have a greater impact if done in native language! :). If you like the project, I'd ask you to endorse it in the page I provided. In any case, I will appreciate any feedback, comments,... Thanks in advance for your time! Best regards, --Marcmiquel (diskusija) 2017. gada 10. oktobris, plkst. 01.08 (EEST) Universitat Pompeu Fabra, Barcelona

Jauns izskats labojuma konfliktam[labot pirmkodu]

Izstrādātāji piedāvā jaunu izskatu labojuma konfliktam. Izmēģināt var šeit. Tekstus iztulkot var šeit.

Ja ir komentāri, tad tos var rakstīt izstrādātājiem. --Papuass (diskusija) 2017. gada 16. oktobris, plkst. 11.53 (EEST)

New print to pdf feature for mobile web readers[labot pirmkodu]

CKoerner (WMF) (talk) 2017. gada 21. novembris, plkst. 00.07 (EET)

Latvijai 100[labot pirmkodu]

Pēc gada mūsu valstij būs lieli svētki, varbūt mēs varētu organizēt kaut ko līdzīgu, ko šogad somi organizējuši? en:Wikipedia:Finland100 challenge --Dark Eagle (diskusija) 2017. gada 21. novembris, plkst. 16.58 (EET)

Doma ir laba, vai esi gatavs uzņemties kādus konkrētus darbus? --Papuass (diskusija) 2017. gada 21. novembris, plkst. 17.12 (EET)
Es būtu gatavs palīdzēt. --Turaids (diskusija) 2017. gada 30. novembris, plkst. 15.43 (EET)

Liepāja[labot pirmkodu]

Kolēģi, esiet lūdzu pacietīgi (tas par Šrēdingeru). Nemulsināsim studentus :) --Edgars2007 (diskusija) 2017. gada 25. novembris, plkst. 14.33 (EET)

OK, es jau kā parasti neko tādu nevaru palaist garām :) Tie ir humanitāro zinātņu studenti? --ScAvenger (diskusija) 2017. gada 25. novembris, plkst. 15.06 (EET)
Ceru, ka nu jau var sakārtot Šrēdingera kaķi? --ScAvenger (diskusija) 2017. gada 3. decembris, plkst. 09.34 (EET)
Jā. --Edgars2007 (diskusija) 2017. gada 3. decembris, plkst. 13.35 (EET)

Ciemi un koordinātas[labot pirmkodu]

Es pašlaik cenšos atrast kaut kādus ļapsusus ciemu rakstos. Esmu ticis līdz koordinātām. Salīdzinot Vikidatos (t.i., importēts no lvwiki) un LĢIA esošās koordinātas (par kuriem ciemiem man ir LĢIA dati, kas gan ir apmēram gadu veci), mums ir 153 ciemi, kuriem koordinātas atšķiras par vairāk nekā 500 metriem. Dažiem tā atšķirība ir līdz 1 km, bet dažiem - vairāki kilometri :) Ja runājam par ciemiem, kam atšķirība ir <1 km(?), kāda varbūtība, ka lvwiki ir labāka/precīzāka info par LĢIA? Vai arī es varu vienkārši visiem ciemiem iemest LĢIA koordinātas? --Edgars2007 (diskusija) 2017. gada 3. decembris, plkst. 08.27 (EET)

Ciems jau nav punktveida objekts, bet vairāk par puskilometru tomēr ir tā kā par daudz. Diez, kā tāda problēma vispār varēja rasties, neskaitot drukas kļūdas? --ScAvenger (diskusija) 2017. gada 3. decembris, plkst. 09.33 (EET)

Kartes, foršas kartes[labot pirmkodu]

(Nelielā) saistībā ar šo tikšanos. Gribam šādas foršas kartes rakstos? Tad parakstamies zemāk. Pirmais pielietojums varētu būt mazās Rīgas ieliņas. --Edgars2007 (diskusija) 2017. gada 17. decembris, plkst. 08.41 (EET)

Balsojums[labot pirmkodu]

 1. + Atbalstu --Edgars2007 (diskusija) 2017. gada 17. decembris, plkst. 08.41 (EET)
 2. + Atbalstu --Zuiks (diskusija) 2017. gada 17. decembris, plkst. 10.25 (EET)
 3. + AtbalstuTuraids (diskusija) 2017. gada 17. decembris, plkst. 11.54 (EET)
 4. + Atbalstu --Ingii (diskusija) 2017. gada 17. decembris, plkst. 12.03 (EET)
 5. + Atbalstu --Papuass (diskusija) 2017. gada 17. decembris, plkst. 12.17 (EET)
 6. + Atbalstu --Titāns (diskusija) 2017. gada 17. decembris, plkst. 16.47 (EET)
 7. + Atbalstu --Dark Eagle (diskusija) 2017. gada 18. decembris, plkst. 06.49 (EET)
 8. + Atbalstu --ScAvenger (diskusija) 2017. gada 18. decembris, plkst. 07.26 (EET)
 9. + Atbalstu --Egilus (diskusija) 2017. gada 18. decembris, plkst. 18.27 (EET)
 10. + Atbalstu --AgrisR (diskusija) 2017. gada 19. decembris, plkst. 19.32 (EET)

Call for Wikimania 2018 Scholarships[labot pirmkodu]

Hi all,

We wanted to inform you that scholarship applications for Wikimania 2018 which is being held in Cape Town, South Africa on July 18–22, 2018 are now being accepted. Applications are open until Monday, 22 January 2018 23:59 UTC.

Applicants will be able to apply for a partial or full scholarship. A full scholarship will cover the cost of an individual's round-trip travel, shared accommodation, and conference registration fees as arranged by the Wikimedia Foundation. A partial scholarship will cover conference registration fees and shared accommodation. Applicants will be rated using a pre-determined selection process and selection criteria established by the Scholarship Committee and the Wikimedia Foundation, who will determine which applications are successful. To learn more about Wikimania 2018 scholarships, please visit: wm2018:Scholarships.

To apply for a scholarship, fill out the multi-language application form on: https://scholarships.wikimedia.org/apply

It is highly recommended that applicants review all the material on the Scholarships page and the associated FAQ before submitting an application. If you have any questions, please contact: wikimania-scholarships at wikimedia.org or leave a message at: wm2018:Talk:Scholarships. Please help us spread the word and translate pages!

Best regards, David Richfield and Martin Rulsch for the Scholarship Committee 2017. gada 20. decembris, plkst. 21.24 (EET)

User group for Military Historians[labot pirmkodu]

Greetings,

"Military history" is one of the most important subjects when speak of sum of all human knowledge. To support contributors interested in the area over various language Wikipedias, we intend to form a user group. It also provides a platform to share the best practices between military historians, and various military related projects on Wikipedias. An initial discussion was has been done between the coordinators and members of WikiProject Military History on English Wikipedia. Now this discussion has been taken to Meta-Wiki. Contributors intrested in the area of military history are requested to share their feedback and give suggestions at Talk:Discussion to incubate a user group for Wikipedia Military Historians.

MediaWiki message delivery (diskusija) 2017. gada 21. decembris, plkst. 12.46 (EET)

Jaunizveidotu rakstu pārbaudīšana[labot pirmkodu]

Klau, kaut kas nav kārtībā ar rakstu pārbaudīšanas sistēmu (sarkano izsaukuma zīmīti)? Jau vairākkārt esmu uzdūries pirms pāris mēnešiem pusizceptiem rakstiem, kam neviens nav pievērsis uzmanību. —Turaids (diskusija) 2017. gada 22. decembris, plkst. 07.10 (EET)

Sistēma kā tāda jau puslīdz strādā, vienkārši to zīmju ir par daudz un viegli kaut ko palaist garām. Es noņemu zīmes tikai tiem labojumiem, par kuru pareizību esmu pilnīgi pārliecināts (piemēram, šim labojumam neesmu pārliecināts, tādēļ zīmi atstāju, lai skatās kāds kompetentāks). --ScAvenger (diskusija) 2017. gada 22. decembris, plkst. 07.27 (EET)
Tehniski sistēma strādā, tikai mēs nespējam tikt galā ar apjomu. Vēl ir tie raksti, kur nav uzreiz skaidrs, vai labojums bija noderīgs. --Papuass (diskusija) 2017. gada 22. decembris, plkst. 10.29 (EET)
atgādinu, kas es principā apskatos pilnīgi visus jaunos rakstus. diemžēl atpalieku no aktuālā laika par vairāk nekā pus gadu. tādēļ tas nepalīdz operatīvai kvalitātes uzturēšanai. --Biafra (diskusija) 2017. gada 22. decembris, plkst. 11.02 (EET)

Vai tas ir saistīts ar šo tēmu, ka jaunie raksti joprojām rādās kā sarkanās saites?--Baisulis (diskusija) 2018. gada 19. februāris, plkst. 20.56 (EET)

Patiesi, ir tāda problēma, nebiju pamanījis. Ar pārbaudīšanas sistēmu gan, šķiet, tai nav sakara. Piemēram, ir svaigs raksts Tev, Rūķi!, bet rakstā Ruta Birgere uz to saite man bija sarkana un kļuva zila tikai pēc neliela labojuma saglabāšanas. Kešs diez vai pie vainas, jo to rakstu nekad nebiju vēris vaļā; katrā ziņā lapas pārlādēšana nepalīdzēja. Pašlaik, piemēram, var novērot rakstā Zilie sīļi sarkanas saites uz jauno rakstu Stellera sīlis. Kaut kāda datu bāze pietiekami ātri neatjaunojas? --ScAvenger (diskusija) 2018. gada 19. februāris, plkst. 21.24 (EET)
Tas ir kešs servera pusē, iespējams, ka brīžiem process, kurš pārkrāso sarkanās saites par zilām iebremzē (pie katra lapas labojuma tiek atrastas saistītās lapas, kuras ir jāpārģenerē un ievietotas darbu sarakstā). Tas nav nekas tāds, ko mēs varētu ietekmēt. --Papuass (diskusija) 2018. gada 19. februāris, plkst. 21.44 (EET)
Vajadzēja gandrīz divas dienas, lai rakstā Zilie sīļi sarkanās saites kļūtu zilas... --ScAvenger (diskusija) 2018. gada 21. februāris, plkst. 21.23 (EET)

Atsauces uz apollo.lv[labot pirmkodu]

Kā zināms, ziņu portāls apollo.lv praktiski vairs neeksistē. Līdz ar to ir problēmas ar atsaucēm. Daļa pāradresējas korekti, kā šeit 7. atsauce, daļa ved uz pavisam citu rakstu, kā šeit 11. atsauce, daļa dod 404. paziņojumu. Cik uz ātru roku apskatījos, web.archive.org nekā nevar palīdzēt (vai arī es nemāku apieties). Tas pats, starp citu, attiecas arī uz tvnet.lv un citām vecām atsaucēm. Piemēram, šajā rakstā no 28 atsaucēm darbojas divas! Līdz ar to jautājums — ko darīt ar šo lērumu "miroņu"? Dzēst ārā nebūtu labi, jo pēc tiem virsrakstiem meklētājos tomēr var atrast papildu informāciju, turklāt tad kādam var rasties doma izdzēst arī tekstu pašā rakstā kā neatsaucētu. --ScAvenger (diskusija) 2017. gada 28. decembris, plkst. 07.53 (EET)

PS: Savulaik angļu Vikipēdijas rakstā en:List of scandals with "-gate" suffix gribēju pievienot Jūrmalgeitu, bet to ātri vien cits lietotājs izņēma ārā, jo... unsourced and a BLP violation. Vēlāk noskaidroju, ka viņiem Jūrmalgeita nepatīk, jo mūsu (latviešu Vikipēdijas) rakstā ir atsauces uz ziņu portāliem (mums šis raksts ir atzīts par labu) (skatīt manu diskusiju angļu valodas Vikipēdijā). Mans piedāvājums, vajadzētu vairīties no šīm ziņu atsaucēm. --Treisijs (diskusija) 2017. gada 28. decembris, plkst. 10.41 (EET)
Piekrītu. Tādā gadījumā būtu jāvienojas par ieteicamajiem avotiem. LETA un drukātās mazāk dzeltenās avīzes? --ScAvenger (diskusija) 2017. gada 28. decembris, plkst. 11.16 (EET)
bet tās neraksta par aktieru trešajām laulībām un politiķu ārlaulības bērniem....  :( (pēc būtības Latvijā vispār nav atsaucēm izmantojamas preses) --Biafra (diskusija) 2017. gada 28. decembris, plkst. 11.21 (EET)
nu ok, pārspīlēju, ir, protams. nav politiski neitrālas, kur varētu atsaukties par politikas tēmām. citās tēmās jau viss ir ok. --Biafra (diskusija) 2017. gada 28. decembris, plkst. 11.23 (EET)
Minētajām privātajām lietām enciklopēdijā nemaz īsti nevajadzētu būt (sk. en:Wikipedia:Biographies of living persons), neesam nekāda tenku lapa. Politikā, ja vien apskata dažādus viedokļus, arī nevajadzētu būt problēmām. Problēma ir ar interneta saišu pazušanu, pat LETA, izrādās, maina savas datu bāzes. Piemēram, šeit pavisam svaiga 8. atsauce vairs nestrādā. --ScAvenger (diskusija) 2017. gada 28. decembris, plkst. 11.35 (EET)

Nerunājot par to, cik labi vai slikti ir apollo vai tvnet'i. Kur ir problēma. Nav runa par raksta vecumu. Apollo un tvnet labi strādā tās saites, kurā ir "pilnais" nosaukums (tā teikt, arhīva versija), piem., šis. Tās, kurās ir tikai id (sākotnējie linki), piem., šis, nestrādā. Tieši tāpēc ir tik SVARĪGI norādīt raksta nosaukumu. Iemet raksta nosaukumu guglē un gatavs... Tas, protams, ir manuālais problēmas risinājums. P.S. Abas saites attiecas uz vienu un to pašu rakstu. --Edgars2007 (diskusija) 2018. gada 1. janvāris, plkst. 18.16 (EET)

Parasti jau liek tādu linku, kāds nu parādās brauzera adreses logā. Ar LETA, šķiet, tādā ziņā ir vissliktāk, viņiem raksti aiziet uz arhīvu, kas bez autorizēšanās nav pieejams. --ScAvenger (diskusija) 2018. gada 1. janvāris, plkst. 20.25 (EET)
Tās tieši saites (parasti ir tikai kaut kāds ciparu ID) pēc kāda laika 'pārvēršas' par garajām saitēm. --Edgars2007 (diskusija) 2018. gada 2. janvāris, plkst. 12.54 (EET)
Teorētiski mums ir bišk zem 500 šādām apollo saitēm, kas nestrādā. quarry:query/23860. --Edgars2007 (diskusija) 2018. gada 2. janvāris, plkst. 13.03 (EET)

Spama filtrs[labot pirmkodu]

Kaut kāds spama filtrs šobrīd neļauj rakstos ievietot nekādas atsauces uz bitcointalk punkts org forumu. Nācās izņemt no raksta visas atsauces dēļ tā. Angļu versijā ir, jo tās idejas pirmā publikācija notika tieši tur. Ko darīt? --neonz (diskusija) 2017. gada 30. decembris, plkst. 15.31 (EET)

Mūsu vietējā filtrā tādas adreses nav, tā ka pie vainas ir globālais filtrs. Šķiet, tas forums tomēr ir blēņojies ar spamu. Var, protams, mēģināt šo adresi ielikt šeit. --ScAvenger (diskusija) 2017. gada 31. decembris, plkst. 14.26 (EET)
Jā, skatos analogā angliskajā baltajā sarakstā ir atsevišķas bitcointalk saites ieliktas. Mēģināšu šeit tāpat izdarīt. Tas, ka tai forumā ir daudz spama, taisnība. Bet 2013. gadā un senāk tā bija galvenā vietne, kur notika visas diskusijas un anonsmenti par tēmu. --neonz (diskusija) 2017. gada 31. decembris, plkst. 14.43 (EET)
Es gan nevaru tur neko labot. Būtu baigi labi pielikt šīs divas rindiņas (kopētas no angliskās Vikipēdijas):
\bbitcointalk\.org\/index\.php\?topic=279249\b
\bbitcointalk\.org\/index\.php\?topic=919116\.msg10096563\b

--neonz (diskusija) 2017. gada 31. decembris, plkst. 15.47 (EET)

Pievienoju, vajadzētu līdzēt. --ScAvenger (diskusija) 2017. gada 31. decembris, plkst. 15.55 (EET)
Jā, līdzēja! --neonz (diskusija) 2017. gada 31. decembris, plkst. 16.26 (EET)

Laimīgu Jauno gadu![labot pirmkodu]

Minimalistic green Christmas tree.jpg

Veiksmīgu un rakstiem bagātu 2018. gadu! --ScAvenger (diskusija) 2017. gada 31. decembris, plkst. 22.55 (EET)

Laimīgu!--Ingii (diskusija) 2017. gada 31. decembris, plkst. 23.13 (EET)
lai mums kopīgi izdodas stiprināt zināšanu lomu sabiedrībā!  ;) --Biafra (diskusija) 2018. gada 1. janvāris, plkst. 01.12 (EET)
Visiem novēlu Laimīgu Jauno 2018. gadu! --Titāns (diskusija) 2018. gada 1. janvāris, plkst. 01.21 (EET)
Lai izdodas viss (piemēram, 100 tūkstoši raksti uz Latvijas simtgadi) Jaunajā gadā! --Treisijs (diskusija) 2018. gada 1. janvāris, plkst. 11.03 (EET)
Pievienojos! --Edgars2007 (diskusija) 2018. gada 1. janvāris, plkst. 17.59 (EET)
Cerams administratoriem ir pāris triki azotē (khe-khem... boti), lai beigās arī tie 100 tūkstoši brīnumaini sanāktu. —Turaids (diskusija) 2018. gada 4. janvāris, plkst. 13.27 (EET)
Ar ciemu rakstiem vien nepietiktu :) --Papuass (diskusija) 2018. gada 4. janvāris, plkst. 14.26 (EET)
Liekam klāt rakstus par visiem gadu skaitļiem :) (šis nebija jāuztver nopietni) --Treisijs (diskusija) 2018. gada 4. janvāris, plkst. 16.17 (EET)

Pieteikšanās starptautiskiem pasākumiem[labot pirmkodu]

Šobrīd ir aktuāla pieteikšanās trijiem starptautiskiem pasākumiem, kuriem tiek apmaksāts ceļa un uzturēšanās izdevumi (informācija par visiem gaidāmajiem pasākumiem pieejama šeit):

 • Wikimedia Conference 2018 Berlīnē aprīlī — līdz 13. janvārim notiek balsošana par kopienas izvirzītiem pārstāvjiem, Latvijai paredzētas divas vietas. Vairāk piemērota dažādu aktivitāšu organizatoriem.
 • Līdz 22. janvārim tiek gaidīti individuāli pieteikumi uz Wikimania 2018 Keiptaunā jūlijā. Piemērota jebkuram.
 • Līdz 30. janvārim var individuāli pieteikties uz Wikimedia Hackathon Barselonā maijā. Piemērota tehniskas ievirzes cilvēkiem.

Jautājumu gadījumā varat vērsties pie manis, varu palīdzēt uzrakstīt pieteikumu. --Papuass (diskusija) 2018. gada 9. janvāris, plkst. 10.19 (EET)

Pavisam pēdējais brīdis lai pieteiktos uz Wikimania — anketa jāiesniedz līdz 02:00 naktī (Latvijas laiks). --Papuass (diskusija) 2018. gada 22. janvāris, plkst. 21.42 (EET)

Meklētākie, bet Vikipēdijā neatrastie raksti[labot pirmkodu]

Skatoties šīs un iepriekšējās nedēļas statistiku, sapratu, ka ar Nameja gredzenu un Edvīnu Endri nākotnes tendenču paredzēšanā būšu trāpījis desmitniekā, tomēr vienlaikus aizdomājos arī par citām tēmām, kas būtu nedēļas skatītāko rakstu augšgalā... ja vien Vikipēdijā par to būtu raksti. Ir kādi rīki, ar ko redzēt Vikipēdijas un/vai Google meklējumu apkopojumu ar pietiekoši mazu laika nobīdi? —Turaids (diskusija) 2018. gada 22. janvāris, plkst. 15.15 (EET)

Sveiks! Tieši tavām prasībām atbilstošu rīku nezinu, bet ideja ir gaisā virmojusi diezgan, ka ir vajadzīgi rezultāti no meklētāja datiem. Šeit būs kaut kas uz to pusi:
 • Ikdienas populārākās lapas: lvwiki, enwiki (ir arī visi pārējie)
 • Gap finder - šis man nepatīk, jo pārāk daudz amerikāņu popkultūras.
Ar šiem var noķert esošās tendences un reaģēt. Vienīgā doma, kas nāk prātā un būtu derīga Latvijas kontekstā būtu twitter "trending" sadaļa. --Papuass (diskusija) 2018. gada 22. janvāris, plkst. 15.24 (EET)
Esmu par šo rakstījis dikti un daudz. Vēl variants ir delfi/diena etc. komentētākie/šeirotākie/laikotākie raksti. Viss, kas rada buzz. Protams, metot ārā visu neenciklopēdisko. Sk. arī Dalībnieks:Edgars2007/Meklējumi. --Edgars2007 (diskusija) 2018. gada 23. janvāris, plkst. 18.22 (EET)
Google trends — atslēgvārdu tendences globāli un arī tikai Latvijas griezumā. --Papuass (diskusija) 2018. gada 24. janvāris, plkst. 11.11 (EET)
O, paldies! Šis jau ir daudzmaz uzskatāms. Tā izskatās, ka drīz būs jācep augšā raksts par kēksiņiem! :) —Turaids (diskusija) 2018. gada 24. janvāris, plkst. 11.33 (EET)

Vikikrātuves saite infokastē[labot pirmkodu]

Kādēļ rakstā Rubeņi infokastē saite nosaucas nepareizā vārdā? Saite strādā pareizi (novirzās uz pareizajiem attēliem), bet latviski saucas nepareizi - Medņi Vikikrātuvē, būtu jāsaucas Rubeņi Vikikrātuvē.--Ingii (diskusija) 2018. gada 2. februāris, plkst. 19.53 (EET)

Tādēļ, ka infokastē pašā sākumā ir nepareizi uzrakstīts nosaukums — "Medņi" rubeņu vietā. --ScAvenger (diskusija) 2018. gada 2. februāris, plkst. 20.05 (EET)
Paldies!--Ingii (diskusija) 2018. gada 2. februāris, plkst. 22.59 (EET)

Esi sveicināts / welcome by Dalībnieks:Sveicējs[labot pirmkodu]

I was reading, but not editing an article on lv.wikipedia.org. I was surprised that Dalībnieks:Sveicējs then left a esi sveicināts (welcome) message on my talk page. Was this message because I looked at an article for five minutes? I do not know the Latviešu language and so could not help with translation. Marc Kupper (diskusija) 2018. gada 12. februāris, plkst. 00.45 (EET)

Some of us have reported receiving random welcome messags in wikipedias we haven't even viewed (me included). —Turaids (diskusija) 2018. gada 12. februāris, plkst. 06.01 (EET)
I had been on en:Soyuz 7K-OK No.1 which had no citations/references. I saw on that a Lativanian version of the article was available and so clicked to see if lv:7K-OK № 1 had any references I could use on the English Wikipedia. It had one and when updating the English Wikipedia I was notified of the welcome message on my talk page on the Lativanian wikipedia. I was surprised and first verified that lv:Special:Contributions/Marc_Kupper was empty. This is the first time I've received a random welcome. In the past I've been welcomed because I made an edit on one of the Wikipedias. Those were expected.
Unfortunately, the welcome robot's page does not say who maintains it. I have pinged the person who made the first edit on the robot's home page. Marc Kupper (diskusija) 2018. gada 12. februāris, plkst. 10.36 (EET)
Hi, Marc Kupper! This isn't Latvian Wikipedia specific problem, it is global "problem". See for example this VPT thread. Your global account details here (search for 'lv.wikipedia'). P.S. We are Latvian, not Lativanian Wikipedia :) --Edgars2007 (diskusija) 2018. gada 12. februāris, plkst. 10.51 (EET)

Jautājums[labot pirmkodu]

Vai kāds nezin, kāpēc rakstā Dalībnieks:ZZzelma/Smilšu kaste personas infokastē ir Dzimis, kaut parametros iestādīts dzimums = S? --Feens (diskusija) 2018. gada 26. februāris, plkst. 08.55 (EET)

Es drīkstu norakstīt to uz mistiku? :) Iekopē pašu infokastes kodu, piemēram, šeit, viss ir ok. ZZzelma lapā ir vēl viena dīvainība: infokastē rādās "ZZzelma/Smilšu kaste" kā vārds infokastē, lai arī jābūt Lidija Leikuma. Pašlaik neredzu, kāpēc. Tehniski viss izskatās korekti; viss izskatās ok citās lapās. Nu ar to vari laikam viņu nomierināt. --Edgars2007 (diskusija) 2018. gada 26. februāris, plkst. 09.04 (EET)
Es teiktu, ka kaut kādas dīvainas atstarpes tika iekopētas. --Edgars2007 (diskusija) 2018. gada 26. februāris, plkst. 10.55 (EET)

100 tūkstoši uz 100 gadiem?[labot pirmkodu]

Labs vakars! Esmu atgriezies Vikipēdijā pēc ilgāka pārtraukuma, skatos, ka mērķim - 100 000 rakstu uz Latvijas jubileju tuvojamies, taču ļoti, ļoti lēni. Nedaudz parēķināju, sanāk, ka dienā būtu "jāizcepj" ap 65 rakstiem dienā. Protams, ka tas nav nereāli, taču tad jau ir jāsāk domāt par to, kāda būtu to kvalitāte, ja spiediens tiktu izdarīts uz kvantitāti. Varbūt kādam ir ieteikumi, kā vēl, neskaitot līdzšinējās aktivitātes (vikidarbnīcas utml.), varētu piepulcēt jaunus rakstu autorus vai motivēt vecos autorus atgriezties atpakaļ Vikipēdijā (manuprāt, līdzšinējiem aktīvajiem autoriem tas būtu samērā liels spiediens)? Protams, varētu izsludināt kādus konkursus, taču tad atkal iz jāizdomā, kā panākt pēc iespējas lielāku dalībnieku skaitu un interesi par konkursu vai pasākumu. --KXoP (diskusija) 2018. gada 1. marts, plkst. 22.51 (EET)

Šeit esmu skaitījis līdzi, cik jāraksta dienā. 2015. gada 8. maijā vēl bija šodienas apjomiem paceļams skaits, bet tagad bez botu ģenerētiem rakstiem mērķi nesasniegsim. Jautājums — vai to vajag sasniegt, vie vienkārši turpināt darbu pie nozīmīga satura ir kopienas ziņā. Starp citu, kamēr mēs cīnāmies ar 100 000, igauņi grib miljonu :) --Papuass (diskusija) 2018. gada 1. marts, plkst. 23.08 (EET)
Skanēs nolemtīgi, bet ja pat Vikipēdijas maratons „neaizgāja”, šķiet, vienīgais, kas tagad mums var palīdzēt, ir boti un automatizēta rakstu masveida veidošana. —Turaids (diskusija) 2018. gada 1. marts, plkst. 23.12 (EET)
Šis pasākums bija diezgan laba skarba mācība un arī demonstrēja, ka ar tādiem līdzekļiem (no augšas) šo mērķi nesasniegt. Šādi rakstu konkursi ir efektīvi tikai ar jau aktīviem dalībniekiem; jaunu redaktoru piesaiste ir niecīga. --Papuass (diskusija) 2018. gada 1. marts, plkst. 23.25 (EET)
Es vairāk atbalstītu kvalitāti, nevis kvantitāti. Nu, nebūs to simt tūkstošu, piecietīsim. -- Zuiks (diskusija) 2018. gada 1. marts, plkst. 23.32 (EET)

Oriģinālrakstības izskats[labot pirmkodu]

Veicu jau ilgu laiku nepieciešamu izmaiņu valodu veidnēs (piemērs). It kā jau neko salauzt nevajadzēja, bet, ja kāds pamana kaut kādu dīvainību, sakiet. --Edgars2007 (diskusija) 2018. gada 2. marts, plkst. 07.27 (EET)

Editing News #1—2018[labot pirmkodu]

2018. gada 2. marts, plkst. 22.56 (EET)

Palīdzība attēlam[labot pirmkodu]

Man nepieciešama palīdzība par attēliem: es nesaprotu, kādēļ rakstā nav redzams attēls, kuru tikko augšuplādēju (Latvian goat.JPG - atrodas Kategorija:Publiskas lietošanas attēli)?--Ingii (diskusija) 2018. gada 8. marts, plkst. 14.41 (EET)

Atrisināju problēmu. Viss kārtībā--Ingii (diskusija) 2018. gada 8. marts, plkst. 14.47 (EET)

NOTICE: EducationProgram extension is being deprecated[labot pirmkodu]

Lūdzu, palīdziet tulkot uz savu valodu. Paldies!.

Over the years many issues have been discovered from our engineering colleagues regarding the Education Extension, including security concerns. For this reason, and with a viable alternative platform available, we are starting the process to deprecate the extension and having it uninstalled where it has been activated. This includes this wiki Special:Courses.

This means that the following steps will be taken:

 1. New programs are discouraged from using the extension and encouraged to use the Programs and Events Dashboard.
 2. Current ongoing programs will be supported, until the month of June, 2018.
 3. On June 30, 2018, the Education Extension will be shut down.
 4. If you are still running an education program that uses the Education Extension, please take the appropriate measures and also reach out to your colleagues and communities so they are also aware.

It should be noted that data of previous programs that ran on the Education Extension will remain safe, and we are working on documenting how to access that data.

Thus, we invite all Education Program Leaders (and users of the Education Extension) to take the online training for the dashboard so that you can benefit from this tool and make your work easier.

Did you know you can also use the P&E Dashboard at edit-a-thons, writing competitions, and other Wiki-based activities? More training courses for the dashboard are available here, so take a look!

Do you need to communicate with us about this?

 • If you have comments or questions, please reach out to the Education Team at educationAt sign.svgwikimedia.org, or the Programs and Events Dashboard group at dashboardAt sign.svgwikimedia.org.
 • If you use Phabricator, you can also go to: https://phabricator.wikimedia.org/T125618.
 • You are also welcome to share questions and comments on outreach.wikimedia.org.

-- On behalf of the Education Team 2018. gada 8. marts, plkst. 21.56 (EET)

Audi, teika[labot pirmkodu]

Nu vajag mums izdomāt kaut kādu veidu, kā atzīmēt šāda tipa lapas. Tagad apskatamies abiem virsrakstā minētajiem rakstiem ienākošās saites (nu labi, audus kāds ir salabojis, iepriekš izskatījās daudz sliktāk)... Ja tie būtu disambigi, nav problēmu. Ja es tagad abiem gadījumiem kā pamatlapu ielikšu disambigu, tikšu nod*. Es gan joprojām uzskatu, ka vienmēr kā pamatam (bez iekavām) jābūt disambigam. --Edgars2007 (diskusija) 2018. gada 11. marts, plkst. 17.47 (EET)

bet vai nevar salabot ienākošās saites? --Biafra (diskusija) 2018. gada 11. marts, plkst. 18.25 (EET)
Runa nav par salabošanu (kas ir štruc, tikai vajag laiku, lai piesēstos pie AWB), bet trekingu. Disambigiem rakstā var redzēt, ka tas ir disambigs, tātad pastāv lielāka iespēja, ka tos kāds kādu dienu salabos, disambigiem ir arī īpašas trekinga lapas. Konkrētās (teika) saites var salabot tikai, ja zina, ka tas raksts ir par to, nevis šo; vai arī tīri nejaušības pēc. Ok, ir tas hover gadžets, bet iet uz katru linku rakstā - to neviens nedarīs :) --Edgars2007 (diskusija) 2018. gada 12. marts, plkst. 08.30 (EET)
Neredzu lielu problēmu (atskaitot autoru paviršību). Tā vai tā, lai salabotu, raksts ir jāizlasa, šādā gadījumā automatizācija diez ko nepalīdzēs. Disambigu Teika (nozīmju atdalīšana) vispār būtu jādzēš (tas nekas, ka es pats to pirms 10 gadiem uztaisīju). Ja ir tikai 2 nozīmes, nav vērts taisīt vēl nozīmju atdalīšanu, atskaitot īpašus gadījumus. Par ideju, ka disambigiem jābūt bez iekavām — nu diez vai mēs rakstu "Rīga" taisīsim kā nozīmju atdalīšanu... --ScAvenger (diskusija) 2018. gada 13. marts, plkst. 00.16 (EET)

Galicia 15 - 15 Challenge[labot pirmkodu]

Mapa de Galiza con bandeira.svg

Wikipedia:Galicia 15 - 15 Challenge is a public writing competition which will improve improve and translate this list of 15 really important articles into as many languages as possible. Everybody can help in any language to collaborate on writing and/or translating articles related to Galicia. To participate you just need to sign up here. Thank you very much.--Breogan2008 (diskusija) 2018. gada 12. marts, plkst. 16.19 (EET)

Tev nav ko darīt?[labot pirmkodu]

Domā, ko lai dara? Mums ir 51 raksts bez teksta. Laba iespēja izpausties. --Edgars2007 (diskusija) 2018. gada 12. marts, plkst. 20.12 (EET)

Pingi labojumu kopsavilkumos[labot pirmkodu]

Kopš vakardienas ir pieejama jauna iespēja. Kolēģu pingošana labojumu kopsavilkumos. Vienkārši kopsavilkumā jāievieto STRĀDĀJOŠS links, piemēram, [[Dalībnieks:Edgars2007]]. --Edgars2007 (diskusija) 2018. gada 16. marts, plkst. 18.53 (EET)

paldies! tiešām strādā. --Biafra (diskusija) 2018. gada 20. marts, plkst. 11.50 (EET)

Dabas skati Vikipēdijā 2018[labot pirmkodu]

Vai šogad tiek plānots Latvijas līmenī organizēt konkursu "Dabas skati Vikipēdijā 2018"? --AgrisR (diskusija) 2018. gada 20. marts, plkst. 01.25 (EET)

Es šobrīd neplānoju. GreenZeb, kā tev ar plāniem? Ja būtu citi organizatori, varētu palīdzēt, bet mazākā apjomā kā iepriekš. --Papuass (diskusija) 2018. gada 20. marts, plkst. 10.48 (EET)
Man nebūs tik daudz laika tam, kā pirms gada bija. Ja uzrodas jauns aktīvists, kas grib to organizēt, labprāt arī pievienošos un palīdzēšu, bet citādi izskatās, ka šogad sanāks izlaist. --GreenZeb (diskusija) — 2018. gada 20. marts, plkst. 11.07 (EET)
Es labprāt piedalītos šī konkursa organizēšanā, lai arī līdz šim nav bijusi pieredze ar šādām lietām. --AgrisR (diskusija) 2018. gada 21. marts, plkst. 22.33 (EET)

Lai konkursu pienācīgi organizētu, nepieciešamas šādas lietas:

 1. Žūrija - labākajā gadījumā būtu zināma jau pirms konkursa. Ar šo mums vienmēr gājis švaki, bet GreenZeb sanāca savākt ļoti nopietnu sastāvu.
 2. Balvu fonds - ir iespējams uzrakstīt pieteikumu finansējumam - pagājušā gada pieteikums un atskaite. Šim katram jāveltī pāris stundas.
 3. Objektu saraksts - ir gatavs no iepriekšējā gada. Jāizveido konkursa informācijas lapas.
 4. Apbalvošana - nekas sarežģīts - kādā Rīgas (nav obligāti) muzejā par 20-30 EUR var paņemt telpu uz stundu un sagādāt kādas uzkodas. Uzaicināt uzvarētājus, žūriju un Vikipēdistus.
 5. Balvu iegāde - atskaitei vajadzēs čekus/pavadzīmes.
 6. Popularizēšana - ar sociālajiem tīkliem un Centrālā paziņojuma banneri ir kā ir. Vajadzētu kādu sadarbību, lai vairāk cilvēki iesaistās.

Palīdzēt varu ar projekta finansējuma pieteikumu un popularizēšanu. Var rīkot bez balvām, bet rezultāts būs vājš, kā var redzēt WP:WLM 2017. --Papuass (diskusija) 2018. gada 21. marts, plkst. 22.53 (EET)