Elīna Treija

Vikipēdijas lapa
Elīna Treija
Elīna Treija 2014. gadā
11. Saeimas deputāte
Amatā
2011. gada 17. oktobris — 2014. gada 4. novembris
Prezidents Andris Bērziņš
Premjerministrs

Dzimšanas dati 1977. gada 16. februārī (46 gadi)
Tautība latviete
Politiskā partija Zatlera Reformu partija (2011)
Nacionālā apvienība (kopš 2017)
Profesija uzņēmēja
Augstskola Latvijas Universitāte
Rīgas Ekonomikas augstskola

Elīna Treija (dzimusi Elīna Siliņa, 1977. gada 16. februārī) ir latviešu uzņēmēja un politiķe. Bijusi 11. Saeimas deputāte (ievēlēta no Zatlera Reformu partijas), darbojusies tā sauktajā "Olšteina deputātu grupā". Šobrīd pārstāv Nacionālo apvienību.

Biogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Vidējo izglītību ieguvusi Valmieras Viestura vidusskolā, ko pabeigusi 1994. gadā, kā arī Roden Gymnasiet Zviedrijā (1995. gads). Pēc tam studējusi Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes Politikas zinātnes katedrā, ko absolvējusi 2000. gadā un aizstāvējusi diplomdarbu par nodarbinātības valsts politiku bezdarba problēmu risināšanai Latvijā. Tāpat 2003. gadā absolvējusi Rīgas Ekonomikas augstskolu, kur ieguva bakalaura grādu ekonomikā un uzņēmējdarbībā.

1990. gadu pirmajā pusē strādājusi Valmieras Drāmas teātrī kā ārštata aktrise.[1] Pēc tam E. Siliņa strādājusi dažādos uzņēmumos gan Latvijā, gan Zviedrijā. 2007. gadā dibinājusi SIA "Celsius", kas nodarbojas ar finanšu konsultāciju un grāmatvedības pakalpojumu sniegšanu, bijusi uzņēmuma valdes priekšsēdētāja.

Politiskā darbība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2011. gadā pievienojusies Zatlera Reformu partijai (ZRP). No šīs partijas saraksta kandidēja Saeimas ārkārtas vēlēšanās un tika ievēlēta 11. Saeimā. 2011. gada 16. oktobrī kopā ar pieciem citiem ZRP biedriem pameta partiju, tādējādi protestējot pret nedemokrātisko lēmumu pieņemšanu ZRP iekšienē.[2] Vēlāk tika iekļauta 11. Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas un Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sastāvos, taču dažas dienas vēlāk kļuva par Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšsēdētāju.[3]

2012. gada martā Saeimas neatkarīgo deputātu grupa (tā sauktais "Olšteina sešinieks") nodibināja biedrību "Brīvie demokrāti", par kuras valdes priekšsēdētāju tika izraudzīta E. Siliņa.[4]

2017. gadā E. Siliņa iestājās Nacionālajā apvienībā un nesekmīgi kandidēja no tās saraksta Rīgas domes vēlēšanās. Tāpat kandidēja, bet netika ievēlēta 13. Saeimas vēlēšanās 2018. gada rudenī. 2020. gada ārkārtas Rīgas domes vēlēšanās kandidēja no Nacionālās apvienības, bet netika ievēlēta.

Privātā dzīve[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

E. Siliņas tēvs ir aktieris Aivars Siliņš, taču bērnībā viņu audzinājusi vecmāmiņa. 1990. gadā filmējusies galvenajā Maijas lomā Rīgas Kinostudijas filmā "Maija un Paija".[5] Elīnas pusbrālis ir basketbolists Ojārs Siliņš.

E. Siliņa 20 gadus bija civillaulībā ar uzņēmēju Andri Treiju, ģimenē aug četri bērni. 2017. gada rudenī pāris apprecējās, un Elīna mainīja uzvārdu.[6]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]