Viktors Valainis

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Viktors Valainis
Diskusija “Dalītā īpašuma izbeigšanas problemātika” (33471200768).jpg
Viktors Valainis 2019. gadā
Saeimas deputāts
Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs
Amatā
2013. gada 1. marts — 2014. gads

Dzimšanas dati 1986. gada 9. augustā (34 gadi)
Dzīvo Valsts karogs: Latvija Jelgava, Latvija
Tautība latvietis
Politiskā partija Reformu partija (2011)
Jēkabpils partija (2014-2018)
LZS (kopš 2018)
Profesija ēku pārvaldnieks

Viktors Valainis (dzimis 1986. gada 9. augustā)[1] ir latviešu politiķis. Šobrīd ir 13. Saeimas deputāts, pārstāv Latvijas Zemnieku savienību un Zaļo un Zemnieku savienību. Iepriekš pārstāvējis Reformu partiju un Jēkabpils partiju, bijis vairāku Saeimas iepriekšējo sasaukumu deputāts.

Biogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Izglītību ieguvis Jelgavas Valsts ģimnāzijā un Rīgas Tehniskajā universitātē, studiju programmā Nekustamā īpašuma pārvaldība.[2] Darbojies uzņēmējdarbībā, atverot mūzikas klubu "Post Club" Jelgavā, kur pats strādājis par bārmeni.[3]

Strādājis Jelgavas nekustamo īpašumu pārvaldē par ēku ekspluatācijas daļas vadītāja vietnieku, bijis valdes loceklis uzņēmumā "VOE aģentūra" un nodibinājumā "Latvijas Namu pārvaldnieku ģilde".

Politiskā darbība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2011. gadā iestājies Zatlera Reformu partijā (ZRP). No šīs partijas saraksta kandidēja 11. Saeimas ārkārtas vēlēšanās, kur arī tika ievēlēts no Zemgales vēlēšanu apgabala.[4] 2011. gada 16. oktobrī kopā ar pieciem citiem ZRP biedriem pameta partiju, tādējādi protestējot pret nedemokrātisko lēmumu pieņemšanu ZRP iekšienē.[5] 2013. gada martā kļuvis par Satiksmes ministrijas parlamentāro sekretāru.[6]

12. Saeimas vēlēšanās V. Valainis kandidēja no partijas "Vienotība" saraksta, kurā to virzīja viņa pārstāvētā Jēkabpils partija,[7] taču netika ievēlēts. 2015. gada aprīlī saņēma mandātu uz laiku, kamēr Jānis Reirs pilda finanšu ministra pienākumus, pēc tam, kad Vjačeslavs Dombrovskis nolika deputāta mandātu.[8] 2016. gadā V. Valainis kļuva par Ekonomikas ministrijas parlamentāro sekrtetāru, bet aprīlī arī par Latvijas Lielo pilsētu asociācijas izpilddirektoru (iepriekš šajā amatā darbojās Ministru prezidents Māris Kučinskis).

2018. gada sākumā izstājies no "Vienotības" Saeimas frakcijas pēc balsojumiem pretēji kopējai frakcijas nostājai. Pēc tam paziņojis par izstāšanos arī no Jēkabpils partijas. Paziņojis, ka politisko nākotni saskata Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) sastāvā. No tās saraksta ievēlēts 13. Saeimā kā vēlētāju visvairāk atbalstītais ZZS kandidāts Zemgales vēlēšanu apgabalā. Pirms vēlēšanām arī iestājies apvienību veidojošajā Latvijas Zemnieku savienībā.[9] V. Valaiņa veiksmīgā individuālā priekšvēlēšanu kampaņa atstāja ārpus Saeimas vienu no saraksta līderiem Latvijas Zemnieku savienības vadītāju Augustu Brigmani.

2019. gadā V. Valainis kandidēja Eiropas Parlamenta vēlēšanās no Zaļo un Zemnieku savienības, taču saraksts neguva pietiekošu vēlētāju atbalstu.

2020. gada ārpuskārtas Rīgas domes vēlēšanās V. Valainis kandidē no Zaļo un Zemnieku savienības saraksta ar pirmo numuru kā apvienības mēra kandidāts.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]