Zanda Kalniņa-Lukaševica

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Zanda Kalniņa-Lukaševica
Zanda Kalnina-Lukaševica - Latvian part press photos- Citizens’ Corner debate on EU citizens and their digital rights (16147499810).jpg
Zanda Kalniņa-Lukaševica 2015. gadā
LR Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre
Amata sākums
2014
Prezidents Andris Bērziņš
Raimonds Vējonis
Premjerministrs Laimdota Straujuma
Māris Kučinskis
Krišjānis Kariņš

Dzimšanas dati 1978. gada 30. jūnijā (42 gadi)
Dzīvo Valsts karogs: Latvija Jūrmala, Latvija
Tautība latviete
Politiskā partija Reformu partija (2011—2014)
Vienotība (kopš 2014)

Zanda Kalniņa-Lukaševica (dzimusi 1978. gada 30. jūnijā) ir latviešu politiķe, Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre. Bijusi Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja, 11. Saeimas deputāte.[1] Pārstāv partiju "Vienotība".

Biogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Vidējo izglītību ieguvusi Jelgavas Spīdolas ģimnāzijā, ko pabeigusi 1996. gadā. Pēc tam studējusi Latvijas Kristīgajā akadēmijā (iegūta sociālās aprūpes karitatīvā darbinieka kvalifikācija) un Latvijas Universitātē, kur ieguva maģistra grādu sabiedrības vadībā. 2013. gadā ieguva vadības zinātņu doktora grādu, absolvējot Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultāti.

Z. Kalniņa-Lukaševica ir biedrību "Caritas" un "Eiropas kustība Latvijā" valdes locekle. Iepriekš ir bijusi Latvijas Valsts prezidenta Valda Zatlera Stratēģiskās plānošanas un analīzes padomniece, Stratēģiskās analīzes komisijas priekšsēdētāja vietniece administratīvajos jautājumos, kā arī Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas valsts sekretāra vietniece attīstības plānošanas jautājumos.[2]

Politiskā darbība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2011. gadā pievienojusies Zatlera Reformu partijai. No šīs partijas saraksta kandidēja 11. Saeimas ārkārtas vēlēšanās, kur arī tika ievēlēta no Vidzemes apgabala.[3] Vēlāk tika iekļauta Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas un Eiropas lietu komisijas sastāvā,[4] kopš 2011. gada 20. oktobra bija Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja.[5] Bija Reformu partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētāja.

2014. gada maijā Z. Kalniņa-Lukaševica pievienojās partijai "Vienotība".[6] No tās sastāva kandidēja 12. Saeimas vēlēšanās, taču netika ievēlēta. Pēc Laimdotas Straujumas otrās valdības darba sākuma kļuva par Ārlietu ministrijas parlamentāro sekretāri. 2018. gadā kandidēja 13. Saeimas vēlēšanās no apvienības "Jaunā Vienotība" saraksta, taču netika ievēlēta Saeimā. Z. Kalniņa-Lukaševica kandidēja 2019. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās, taču netika ievēlēta.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]