Aija Barča

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Aija Barča
12.Saeimas deputāte Aija Barča (15382065474).jpg
Aija Barča 2014. gadā
Saeimas deputāte

Dzimšanas dati 1949. gada 26. oktobrī (71 gads)
Valsts karogs: Padomju Savienība Usmas pagasts, Latvijas PSR, PSRS (tagad Karogs: Latvija Latvija)
Tautība latviete
Politiskā partija Latvijas Zaļā partija (?-1997),
LSDSP (1997-2004),
Liepājas partija (kopš 2004)
Profesija latviešu valodas skolotāja, sociālā darbiniece
Augstskola Liepājas Pedagoģiskais institūts
Sociālā darba un sociālās pedagoģijas augstskola "Attīstība"
Liepājas Pedagoģijas akadēmija

Aija Barča (dzimusi 1949. gada 26. oktobrī Usmas pagastā) ir latviešu pedagoģe, sociālā darbiniece un politiķe. A. Barča ir bijusi Saeimas deputāte piecos tās sasaukumos, Liepājas partijas biedre, tādējādi pārstāv Zaļo un Zemnieku savienību. Kopš 2019. gada Latvijas Pensionāru federācijas vadītāja.

Biogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

A. Barča ir beigusi Liepājas Pedagoģisko institūtu, augstskolu "Attīstība", bet 2005. gadā ieguvusi maģistra grādu sociālajā darbā Liepājas Pedagoģijas akadēmijā. Darbojusies Liepājas pašvaldībā, sociālās aizsardzības jomā.

Apbalvota ar Latvijas Pareizticīgās Baznīcas III šķiras Svētā svētmocekļa Rīgas arhibīskapa Jāņa ordeni.[1]

Politiskā darbība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Politikā iesaistījusies jau 1993. gadā, kad nesekmīgi kandidēja 5. Saeimas vēlēšanās no "Zaļā saraksta". Mainījusi politisko piederību un 1997. gadā piedalījusies Liepājas domes vēlēšanās jau kā LSDSP biedre un kļuvusi par domes deputāti mandātu nolikuša kolēģa vietā. 1998. gadā pirmo reizi kļuva par parlamenta deputāti - tika ievēlēta 7. Saeimā, savukārt 8. Saeimas vēlēšanās LSDSP piedalījās nesekmīgi un A. Barča Saeimā atkārtoti netika ievēlēta.

2004. gadā viņa bija Liepājas domes priekšsēdētāja Ulda Seska veidotās Liepājas partijas dibinātāju skaitā, bet 2005. gadā ievēlēta Liepājas domē. 9. Saeimas vēlēšanās Liepājas partija startēja kopā ar Tautas partiju un A. Barča tika ievēlēta 9. Saeimā, kur darbojās Tautas partijas frakcijā. Pēc Tautas partijas aiziešanas no Valda Dombrovska valdības izstājās no frakcijas[2] un turpmāk Saeimā darbojās kā pie frakcijām nepiederoša deputāte.

10. Saeimas vēlēšanās Liepājas partija piedalījās kopā ar Zaļo un Zemnieku savienību un A. Barča tika ievēlēta 10. Saeimā, kur darbojās ZZS frakcijā. Tieši tāpat viņa guva vēlētāju atbalstu arī 2011. gadā notikušajās Saeimas ārkārtas vēlēšanās un turpināja darboties 11. Saeimā. Ievēlēta arī 12. Saeimā. 2018. gada rudenī A. Barča kandidēja arī 13. Saeimas vēlēšanās no Zaļo un Zemnieku savienības, taču netika ievēlēta.

2019. gada maijā A. Barča kļuva par Latvijas Pensionāru federācijas vadītāju, stājoties Andra Siliņa vietā.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]