Ilmārs Latkovskis

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Ilmārs Latkovskis
Ilmārs Latkovskis.jpg
Ilmārs Latkovskis 2011. gadā
Saeimas deputāts

Dzimšanas dati 1958. gada 4. decembrī (59 gadi)
Valsts karogs: Padomju Savienība Varakļāni, Latvijas PSR, PSRS (tagad Karogs: Latvija Latvija)
Tautība latvietis
Profesija žurnālists, publicists

Ilmārs Latkovskis (dzimis 1958. gada 4. decembrī[1] Varakļānos[2]) ir latviešu žurnālists, publicists un politiķis. Pašlaik ir 12. Saeimas deputāts, ievēlēts no Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"—"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", nebūdams tās biedrs. Bija ievēlēts arī iepriekšējā Saeimā.

Biogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Izglītību ieguvis Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes Filozofijas nodaļā.

Aktīvs Trešās atmodas dalībnieks, Latvijas Tautas frontes biedrs. Darbojies pagrīdes pretpadomju žurnālā "Auseklis" (1987—1988), pēc tam četrus gadus bija viens no vadošajiem žurnālistiem laikrakstā "Atmoda", avīzes "Nakts" galvenais redaktors.

Bijis SIA "Hansa Media" valdes loceklis. I. Latkovskis vadījis LTV raidījumu "Viss notiek", ko pats arī bija izveidojis.[3] Raidījumu pārtrauca vadīt 2011. gada augustā līdz ar kandidēšanu 11. Saeimas vēlēšanās.[4]

Politiskā darbība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2011. gadā kandidēja Saeimas ārkārtas vēlēšanās no Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"—"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā,[5] nebūdams tās biedrs, un tika ievēlēts 11. Saeimā. Vēlāk tika iekļauts Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas un Pilsonības likuma izpildes komisijās,[6] kopš 2011. gada 21. oktobra ir Pilsonības likuma izpildes komisijas priekšsēdētājs.[7]

2014. gadā ievēlēts arī 12. Saeimā no tā paša saraksta, joprojām nebūdams iestājies partijā. 2017. gada vasarā I. Latkovskis izstājās no Nacionālās apvienības Saeimas frakcijas.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]