Dzintars Zaķis

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Dzintars Zaķis
Flickr - Saeima - 9.Saeimas deputāts Dzintars Zaķis.jpg
Dzintars Zaķis 2004. gadā
Saeimas deputāts

Dzimšanas dati 1970. gada 26. maijā (48 gadi)
Valsts karogs: Padomju Savienība Jēkabpils, Latvijas PSR, PSRS (tagad Karogs: Latvija Latvija)
Tautība latvietis
Politiskā partija
Dzīvesbiedrs(-e) Daiga Zaķe
Profesija uzņēmējs, politiķis
Augstskola Rīgas Tehniskā universitāte

Dzintars Zaķis (dzimis 1970. gada 26. maijā Jēkabpilī) ir latviešu uzņēmējs un politiķis, pārstāv partiju "Vienotība" (iepriekš "Jaunais laiks"). Viņš ir bijis vairāku Saeimu deputāts.

Biogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Beidzis Jēkabpils 1. vidusskolu 1988. gadā un Rīgas Tehniskās universitātes Automātikas un skaitļošanas tehnikas fakultāti 1993. gadā, iegūstot inženierzinātņu bakalaura grādu datoru tehnikā. Līdz ievēlēšanai Saeimā Dz. Zaķis nodarbojās ar uzņēmējdarbību, bijis Jēkabpils Datoru centra vadītājs, SIA "Niko-Loto" komercdirektors.

Politiskā darbība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2002. gadā iesaistījies politikā, kļūstot par partijas "Jaunais laiks" biedru. Rudenī ievēlēts 8. Saeimā, kur darbojās arī kā Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs līdz 2006. gada aprīlim. Ievēlēts partijas "Jaunais laiks" valdē 2006. gada kongresā. 2006. gadā Dz. Zaķis tika ievēlēts 9. Saeimā, kur bija "Jaunā laika" frakcijas priekšsēdētājs un Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja biedrs, kā arī darbojās Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā un vairākās apakškomisijās.

2010. gadā ievēlēts 10. Saeimā no apvienības "Vienotība" saraksta, tāpat arī Saeimas ārkārtas vēlēšanās 2011. gadā ievēlēts 11. Saeimā. Abos pēdējos sasaukumos vada "Vienotības" Saeimas frakciju.

2014. gadā ievēlēts 12. Saeimā. Uzreiz pēc vēlēšanām viņa partijas biedrs Juris Vidiņš vērsās Drošības policijā par iespējamu vēlētāju balsu pirkšanu par labu Dz. Zaķim.[1] Tā rezultātā 7. oktobrī viņš atkāpās no "Vienotības" Saeimas frakcijas vadītāja amata[2] un apturēja darbību partijā. Pēc notiesājoša sprieduma (balsu pircējam, bet ne pašam politiķim) Dz. Zaķis oktobra beigās paziņoja par izstāšanos no "Vienotības".

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]