Jānis Dukšinskis

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Jānis Dukšinskis
Flickr - Saeima - 9.Saeimas deputāts Jānis Dukšinskis.jpg
Saeimas deputāts

Dzimšanas dati 1963. gada 8. jūnijā (55 gadi)
Daugavpils,
Latvijas PSR, Karogs: Padomju Savienība PSRS
Tautība latvietis
Politiskā partija Latvijas Ceļš (1993—2007)
LPP/LC (2007-2011)
Attīstības partija (kopš 2011)
Dzīvesbiedrs(-e) Olga Dukšinska
Profesija matemātikas skolotājs
Augstskola Daugavpils Pedagoģiskais institūts

Jānis Dukšinskis (dzimis 1963. gada 8. jūnijā Daugavpilī) ir latviešu pedagogs un politiķis, bijis politisku partiju "Latvijas Ceļš" un LPP/LC biedrs, Daugavpils pilsētas domes un 9. Saeimas deputāts. Šobrīd pārstāv Daugavpils reģionālo Attīstības partiju un ir tās priekšsēdētājs.

Biogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

J. Dukšinskis dzimis Daugavpilī. 1986. gadā beidzis Daugavpils Pedagoģisko institūtu matemātikas un fizikas specialitātē. Pēc augstskolas beigām strādājis par skolotāju Lauberes pamatskolā. 1988. gadā atgriezies Daugavpilī, kur strādājis pilsētas 16. vidusskolā. Pēc tam bijis logopēdiskās internātpamatskolas direktors, no kurienes pārcēlies strādāt uz Daugavpils pilsētas izglītības pārvaldi.

Kopš 2011. gada atkal darbojas Daugavpils pašvaldībā, ir Daugavpils cietokšņa pārvaldnieks.[1]

Precējies ar Olgu Dukšinsku, ir divas meitas.

Politiskā darbība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Kopš 1993. gada partijas "Latvijas Ceļš" biedrs. 2005. gada Pašvaldību vēlēšanās ievēlēts Daugavpils domē no "Latvijas Ceļa" saraksta. 2006. gadā ievēlēts 9. Saeimā no Latvijas Pirmās partijas un "Latvijas Ceļa" apvienības, kļuva par LPP/LC Saeimas frakcijas vadītāja vietnieku. 2009. gadā nesekmīgi kandidēja Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Tāpat 2010. gadā kandidēja, bet netika ievēlēts 10. Saeimas vēlēšanās no apvienības "Par Labu Latviju" saraksta un 2011. gada Saeimas ārkārtas vēlēšanās netika ievēlēts parlamentā no no Šlesera Reformu partijas LPP/LC saraksta.

2011. gadā J. Dukšinskis bija viens no Daugavpils reģionālās Attīstības partijas dibinātājiem. Dibināšanas kongresā ievēlēts par jaunās partijas vadītājas, pilsētas domes priekšsēdētājas Žannas Kulakovas vietnieku.[2] 2012. gadā kļuva par partijas priekšsēdētāju.[3]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]