Madars Lasmanis

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Madars Lasmanis
Madars Lasmanis.jpg
Madars Lasmanis 2011. gadā
Saeimas deputāts

Dzimšanas dati 1979. gada 12. aprīlī (42 gadi)
Valsts karogs: Padomju Savienība Jelgava, Latvijas PSR, PSRS (tagad Karogs: Latvija Latvija)
Tautība latvietis
Politiskā partija
Profesija uzņēmējs, politiķis
Augstskola Latvijas Lauksaimniecības universitāte
Latvijas Universitāte

Madars Lasmanis (dzimis 1979. gada 12. aprīlī Jelgavā) ir latviešu uzņēmējs un politiķis, pārstāv partiju "Latvijas attīstībai". Viņš ir bijis triju Saeimas sasaukumu deputāts, šobrīd ievēlēts Jelgavas novada domē.

Izglītība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pamata un vidējo izglītību ir ieguvis Vilces pamatskolā un Valsts Bulduru dārzkopības tehnikumā. 2002. gadā viņš pabeidza Latvijas Lauksaimniecības universitāti un ieguva bakalaura grādu dārzkopībā. 2005. gadā absolvējot Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultāti, M. Lasmanis ieguva maģistra grādu dabas zinātnēs (specializējoties entomoloģijā).

Karjera[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Līdztekus studijām LLU M. Lasmanis no 2000. gada līdz 2002. gadam bija arī LLU Studentu pašpārvaldes vadītājs. No 2003. gada līdz 2004. gadam pildīja VAS Lauku attīstības fonda padomes locekļa pienākumus.

Politiskā darbība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Politikā iesaistījies 2002. gadā, kad nesekmīgi kandidēja 8. Saeimas vēlēšanās no partijas "Jaunais laiks" saraksta, taču kļuva par 8. Saeimas deputātu uz laiku ministra amatu ieņēmušā Jāņa Reira vietā. 2006. gadā kandidēja 9. Saeimas vēlēšanās, atkal sākotnēji netika ievēlēts taču kļuva par 9. Saeimas deputātu uz laiku, šoreiz Arta Kampara vietā. 10. Saeimas vēlēšanās 2010. gadā M. Lasmanis pārstāvēja partiju "Vienotība", kurā iekļāvās "Jaunais laiks". Atkal netika sākotnēji ievēlēts, taču 2011. gadā kļuva par 10. Saeimas deputātu Klāva Olšteina vietā. Bija arī Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs. Šajā pašā gadā nesekmīgi kandidēja 11. Saeimas ārkārtas vēlēšanās.

2013. gadā M. Lasmanis tika ievēlēts Jelgavas novada domē, kur bija domes priekšsēdētāja Ziedoņa Caunes opozicionārs. 2014. gadā nesekmīgi kandidēja 12. Saeimas vēlēšanās. 2015. gadā pametis partiju "Vienotība", bet 2017. gadā pievienojies partijai "Latvijas attīstībai".

2019. gadā M. Lasmanis kļuva par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces padomnieku pašvaldību jautājumos. Pēc ministru maiņas 2020. gadā turpināja būt par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Artūra Toma Pleša padomnieku pašvaldību jautājumos.

2021. gadā, pārstāvot "Latvijas attīstībai", tika ievēlēts Jelgavas novada domē, kur atkal atrodas opozīcijā LZS pārstāvim domes priekšsēdētājam Z. Caunem.[1]

Dalība sabiedriskajās organizācijās[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

No 2000. gada Latvijas biškopības biedrības biedrs. No 2005. gada Antīko automobiļu kluba biedrs.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]