Aleksandrs Mirskis

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Aleksandrs Mirskis
Flickr - Saeima - 9.Saeimas deputāts Aleksandrs Mirskis.jpg
Aleksandrs Mirskis 2014. gadā
Eiropas Parlamenta deputāts no Latvijas
Amatā
2009 — 2014

Dzimšanas dati 1964. gada 20. martā (54 gadi)
Valsts karogs: Padomju Savienība Viļņa, Lietuvas PSR, PSRS (tagad Karogs: Lietuva Lietuva)
Dzīvo Valsts karogs: Latvija Jūrmala, Latvija
Tautība ebrejs[1]
Politiskā partija LSDSP (?-2005)
Tautas Saskaņas partija (2005-2010)
Saskaņa (2010-2013)
Alternative (kopš 2013)
Dzīvesbiedrs(-e) Natālija Mirska (šķīrušies)
Tatjana Kuvarina-Mirska
Augstskola Kauņas Politehniskais institūts

Aleksandrs Mirskis (krievu: Александр Томасович Мирский; dzimis kā Aleksandrs Vinckovičs 1964. gada 20. martā Viļņā) ir ebreju tautības Latvijas uzņēmējs un politiķis. Bijis Eiropas Parlamenta deputāts (2009—2014) un 9. Saeimas deputāts. Pārstāv partiju "Alternative", iepriekš bijis vairāku citu politisko spēku biedrs. Pazīstams arī kā dziesmu autors un izpildītājs.

Biogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Dzimis Viļņā, bet skolā gājis Rīgā, beidzis Rīgas 68.vidusskolu. Absolvējis Kauņas Politehnisko institūtu (1986), no kurienes norīkots darbā uz Rīgu. Strādājis dažādos būvniecības uzņēmumos.

Pretēji paša teiktajam, nav dienējis regulārajā Padomju armijā, vien bijis mācībās, kādās tikuši nosūtīti visi studenti. Ieguvis rezerves virsnieka pakāpi. Jau studiju laikā aizrāvies ar izpletņlēkšanu, nodarbojies ar to kā ar sporta veidu. Dienējis arī Latvijas Zemessardzē līdz 2008. gadam.

Aktīvi nodarbojies ar uzņēmējdarbibu, ticis pat pieskaitīts Latvijas miljonāru sarakstam. Tomēr biznesā bijušas arī neveiksmes, un patiesā A. Mirska finansiālā situāciju un iespējas nav zināmas, iespējams, tās nav gluži atbilstošas viņa greznajam dzīvesveidam. Starp viņam piederošajiem uzņēmumiem ir arī raidstacija "Novoe radio", kas palīdzējis iegūt vēlētāju atbalstu vēlēšanās.

A. Mirska pirmā sieva Natālija Mirska arī darbojusies politikā, bijusi Rīgas domes deputāte.

Politiskā darbība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Darbību politikā uzsācis kā tobrīd Rīgas domē pie varas esošās partijas LSDSP biedrs. Laikā no 2001. līdz 2005. gadam A. Mirskis bija Rīgas mēra Gundara Bojāra padomnieks minoritāšu jautājumos.[2]

2005. gada pašvaldību vēlēšanās nesekmīgi kandidēja uz vietu Rīgas domē no Tautas Saskaņas partijas.

2006. gadā A. Mirskis tika ievēlēts 9. Saeimā no "Saskaņas Centra" saraksta.

2009. gadā negaidīti tika ievēlēts Eiropas Parlamentā, ar vēlētāju atbalstu paceldamies "Saskaņas Centra" sarakstā no septītās uz otro pozīciju. Eiropas Parlamentā bija Sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupas pārstāvis, darbojas Ārlietu komitejā.[3]

2011. gadā A. Mirskis izstājās no partijas “Saskaņa” un apvienības „Saskaņas Centrs” un 2013. gadā izveidoja partiju “Alternative”, kļūstot par tās vadītāju. 2014. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās kandidēja no politiskās partijas "Alternative" saraksta, taču netika ievēlēts.

2017. gada pašvaldību vēlēšanās nesekmīgi kandidēja uz vietu Daugavpils domē no partijas “Alternative” saraksta.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]