Vaira Paegle

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Vaira Paegle
Flickr - Saeima - 9.Saeimas deputāte Vaira Paegle.jpg

Dzimšanas dati 1942. gada 6. jūlijā (76 gadi)
Rīga, Ostlande, Valsts karogs: Vācija Trešais reihs
(tagad Karogs: Latvija Latvija)
Tautība latviete
Politiskā partija Tautas partija (1998-2009)
Pilsoniskā savienība (no 2010)
Augstskola Ņūhempšīras universitāte, Tafta universitāte

Vaira Paegle (dzimusi 1942. gada 6. jūlijā, Rīgā) ir latviešu politiķe, kopš 2010. gada Pilsoniskās savienības biedre. 7. Saeimas, 8. Saeimas un 9. Saeimas deputāte.

Biogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

V. Paegle ir dzimusi Rīgā, bet kara beigās kopā ar ģimeni emigrējusi sākumā uz Vāciju, pēc tam uz ASV. Emigrācijā aktīvi piedalījusies latviešu sabiedriskajā dzīvē, bijusi Pasaules brīvo latviešu apvienības priekšsēdētāja. Latviešu studenšu korporācijas Imeria biedrene.

Politiskā darbība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pēc atgriešanās Latvijā iesaistījās politikā, 1998. gadā būdama viena no Tautas partijas dibinātājām. Bijusi 7. Saeimas, 8. Saeimas un 9. Saeimas deputāte, pēdējos divos parlamentos gan nav tikusi ievēlēta, bet kļuvusi par deputāti par ministriem kļuvušo kolēģu M. Kučinska un H. Demakovas vietā. 1999. gada Latvijas prezidenta vēlēšanās Tautas partija viņu izvirzīja kā savu Valsts prezidenta kandidāti, bet sarežģītās vēlēšanās par prezidenti kļuva cita trimdas latviete V. Vīķe-Freiberga. 2008. gadā V. Paegle nesekmīgi tika izvirzīta vēstnieces amatam ANO, bet 2009. gadā nesekmīgi kandidēja Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

Tautas partijā viņa bieži ir bijusi iekšēja opozicionāre, kas iebildusi daudzām sabiedrībā nepopulārām partijas iniciatīvām un kritizējusi partijas dibinātāja A. Šķēles lielo ietekmi partijā. Pēc A. Šķēles paziņojuma par atgriešanos aktīvajā politikā un oficiālā partijas vadībā, 2009. gada oktobrī V. Paegle izstājās no partijas un Saeimā turpmāk darbojās kā pie frakcijām nepiederoša deputāte. 2010. gada janvārī viņa pievienojās Pilsoniskajai savienībai un tās Saeimas frakcijai. Pēc nesekmīgas kandidēšanas uz 10. Saeimu politiskās apvienības "Vienotība" sarakstā V. Paegle paziņoju par aiziešanu no politikas un plāniem atgriezties uz dzīvi ASV.[1]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. Madara Fridrihsone. «Paegle: Šķēle ar mani manipulēja, izmantoja kā ārzemju latvieti». Diena, 2010. gada 30. oktobris. Skatīts: 2011. gada 4. aprīlī.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]