Viktorija Pleškāne

Vikipēdijas lapa
Viktorija Pleškāne
Viktorija Pleškāne 2022. gadā
14. Saeimas deputāte
Amata sākums
2022. gada 1. novembris
Prezidents
Premjerministrs

Dzimšanas dati 1975. gada 3. maijā (48 gadi)
Dzīvo Valsts karogs: Latvija Rēzekne, Latvija
Politiskā partija Stabilitātei! (2022—2024)
Profesija darba aizsardzības speciāliste
Augstskola

Viktorija Pleškāne (dzimusi 1975. gada 3. maijā) ir Latvijas darba aizsardzības speciāliste un politiķe. Ievēlēta 14. Saeimā no partijas "Stabilitātei!" saraksta.

1998. gadā absolvējusi Rēzeknes Augstskolu, iegūstot ekonomikas bakalaura grādu ar kvalifikāciju tūrisma un viesnīcu uzņēmējdarbības vadībā. 2003. gadā šajā pašā augstskolā ieguvusi sociālo zinātņu maģistra grādu vadības zinātnē, bet pēc tam studējusi Latvijas Universitātē, kuru abslovējusi 2012. gadā, iegūstot profesionālo maģistra grādu darba aizsardzībā ar darba aizsardzības vecākā speciālista kvalifikāciju.

Pirms ievēlēšanas Saeimā strādāja par darba aizsardzības speciālisti.[1]

Politiskā darbība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2022. gada rudenī notikušajās 14. Saeimas vēlēšanās ievēlēta 14. Saeimā no partijas "Stabilitātei!" saraksta.

Izslēgšana no "Stabilitātei!"[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

V. Pleškāne tika izslēgta no partijas un Saeimas frakcijas 2024. gada 24. janvārī pēc skandalozas Saeimas deputātu vizītes uz Ķīnu.[2] Partijas līderis Aleksejs Rosļikovs uzsvēra, ka "Stabilitātei!" nav sadarbojusies un nekad nesadarbosies ar varas bloku un "neprasa nekādus labumus". Vienlaikus Rosļikovs uzsvēra, ka frakcijas lēmumu nesaista ar Pleškānes neseno braucienu uz Ķīnu, kur viņa devās kopā ar citiem Saeimas deputātiem, taču neatklāja arī konkrētu iemeslu deputātes izslēgšanai no frakcijas.

Deputāte norādīja, ka viņas politiskā nostāja neesot mainījusies, arī turpmāk aizstāvēs Latgales reģionu un cilvēkus.[3]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]