Edgars Putra

Vikipēdijas lapa
Edgars Putra
Edgars Putra 2023. gadā
14. Saeimas deputāts
Amata sākums
2023. gada 5. oktobris
Prezidents Edgars Rinkēvičs
Premjerministrs Evika Siliņa
Amatā
2022. gada 15. decembris — 2023. gada 20. septembris
Prezidents
Premjerministrs
12. Saeimas deputāts
Amatā
2014. gada 5. novembris — 2018. gada 6. novembris
Prezidents
Premjerministrs

Dzimšanas dati 1983. gada 11. februārī (41 gads)
Valsts karogs: Padomju Savienība Priekule, Latvijas PSR, PSRS (tagad Karogs: Latvija Latvija)
Dzīvo Valsts karogs: Latvija Durbe, Latvija
Tautība latvietis
Politiskā partija
Profesija uzņēmējs
Augstskola Liepājas Universitāte

Edgars Putra (dzimis 1983. gada 11. februārī) ir latviešu uzņēmējs un politiķis. Bijis 12. un 14. Saeimas deputāts, kā arī ievēlēts Durbes novada, vēlāk arī Dienvidkurzemes novada domē. Pārstāv Liepājas partiju un "Apvienoto sarakstu", iepriekš pārstāvējis Latvijas Zemnieku savienību.

Biogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Dzimis 1983. gada 11. februārī Priekulē. Dzīvo Latvijas mazākajā pilsētā Durbē. 2006. gadā beidzis Liepājas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultāti ar bakalaura grādu (specialitāte — uzņēmuma un iestādes vadītājs). Iepriekš strādājis par kredītprojektu vadītāju VAS "Latvijas hipotēku un zemes banka", kā arī par projektu vadītāju investīciju piesaistes uzņēmumā.

Iepriekš veiksmīgi darbojies uzņēmējdarbībā, kas saistīta ar lauksaimniecību. Bijis ietekmīgākās lauksaimnieku nevalstiskās organizācijas — biedrības "Zemnieku Saeima" valdes loceklis.[1]

Politiskā darbība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Edgars Putra 2013. gadā iestājās Latvijas Zemnieku savienībā[nepieciešama atsauce] un tika ievēlēts Durbes novada domē no Zaļo un Zemnieku savienības saraksta. Kļuva par novada domes priekšsēdētāja Jāņa Ruško vietnieku.

2014. gadā kandidēja 12. Saeimas vēlēšanās un, lai gan sākotnēji netika ievēlēts, uzreiz pēc valdības apstiprināšanas kļuva par 12. Saeimas deputātu Danas Reiznieces-Ozolas vietā, kas kļuva par Ekonomikas ministri. Sākotnēji darbojās arī kā Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs, bet 2016. gadā sekoja D. Reizniecei-Ozolai, kas nomainīja ministra amatu, kļūstot par Finanšu ministrijas parlamentāro sekretāru. Saeimā darbojas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā un Ilgspējīgas attīstības komisijā.

2018. gada rudenī kandidēja 13. Saeimas vēlēšanās no Zaļo un Zemnieku savienības, taču netika ievēlēts.

2021. gada Latvijas pašvaldību vēlēšanās ievēlēts Dienvidkurzemes novada domē no Zaļo un Zemnieku savienības saraksta. Novada domē darbojās Attīstības un tautsaimniecības komitejā, Vides komitejā, kā arī Finanšu komitejā.

2022. gadā Edgars Putra paziņoja par izstāšanos no Latvijas Zemnieku savienības. "Mani foršie draugi un atbalstītāji, zemsavieši! Esmu pieņēmis lēmumu izstāties no Latvijas Zemnieku savienības! Partijā esmu pieaudzis kā politiķis, un daudzus līdz šim izvirzītos mērķus man ir palīdzējusi sasniegt tieši LZS," tā E. Putra sociālajos tīklos paziņojis par aiziešanu no partijas pēc deviņiem tajā pavadītajiem gadiem. "Lēmums nebija viegls, bet ir jāvirzās tālāk! Uz jaunām virsotnēm," vēstīja E. Putra.[2]

2022. gada rudenī kandidēja 14. Saeimas vēlēšanās no "Apvienotā saraksta", pārstāvot tajā Liepājas partiju. Sākotnēji netika ievēlēts Saeimā, taču pēc Krišjāņa Kariņa valdības apstiprināšanas E. Putra kļuva par Saeimas deputātu uz laiku, kamēr partijas biedrs Māris Kučinskis pilda ministra pienākumus.Saeimā darbojas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā. No 2023. gada 2. janvāra, paralēli darbam Saeimā, pilda Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāra pienākumus. Pēc tam, kad atkāpās Krišjāņa Kariņa valdība un "Apvienotais saraksts" pārtrauca dalību valdošajā koalīcijā, īslaicīgi zaudēja vietu Saeimā, taču oktobra sākumā ieguva pastāvīgo mandātu mirušā deputāta Ata Dekšņa vietā.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]