Edgars Putra

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Edgars Putra
12.Saeimas deputāts Edgars Putra (16004483325).jpg
Edgars Putra 2014. gadā
Saeimas deputāts

Dzimšanas dati 1983. gada 11. februārī (39 gadi)
Valsts karogs: Padomju Savienība Priekule, Latvijas PSR, PSRS (tagad Karogs: Latvija Latvija)
Dzīvo Valsts karogs: Latvija Durbe, Latvija
Tautība latvietis
Politiskā partija Latvijas Zemnieku savienība (kopš 2013)
Profesija uzņēmējs
Augstskola Liepājas Universitāte

Edgars Putra (dzimis 1983. gada 11. februārī) ir latviešu uzņēmējs un politiķis. Latvijas Zemnieku savienības biedrs. Bijis 12. Saeimas deputāts, ievēlēts no Zaļo un Zemnieku savienības. Šobrīd ievēlēts Dienvidkurzemes novada domē.

Biogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Dzimis 1983. gada 11. februārī Priekulē. Dzīvo Latvijas mazākajā pilsētā Durbē. 2006. gadā beidzis Liepājas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultāti ar bakalaura grādu (specialitāte — uzņēmuma un iestādes vadītājs). Iepriekš strādājis par kredītprojektu vadītāju VAS "Latvijas hipotēku un zemes banka", kā arī par projektu vadītāju investīciju piesaistes uzņēmumā.

Šobrīd veiksmīgi darbojas uzņēmējdarbībā, kas saistīta ar lauksaimniecību. Ir ietekmīgākās lauksaimnieku nevalstiskās organizācijas — biedrības "Zemnieku saeima" valdes loceklis[1] un partijas Latvijas Zemnieku savienība valdes loceklis.

Politiskā darbība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

E. Putra 2013. gadā iestājās Latvijas Zemnieku savienībā[nepieciešama atsauce] un tika ievēlēts Durbes novada domē no Zaļo un Zemnieku savienības saraksta. Kļuva par novada domes priekšsēdētāja Jāņa Ruško vietnieku.

2014. gadā kandidēja 12. Saeimas vēlēšanās un, lai gan sākotnēji netika ievēlēts, uzreiz pēc valdības apstiprināšanas kļuva par 12. Saeimas deputātu Danas Reiznieces-Ozolas vietā, kas kļuva par Ekonomikas ministri. Sākotnēji darbojās arī kā Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs, bet 2016. gadā sekoja D. Reizniecei-Ozolai, kas nomainīja ministra amatu, kļūstot par Finanšu ministrijas parlamentāro sekretāru. Saeimā darbojas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā un Ilgspējīgas attīstības komisijā.

2018. gada rudenī kandidēja 13. Saeimas vēlēšanās no Zaļo un Zemnieku savienības, taču netika ievēlēts.

2021. gada Latvijas pašvaldību vēlēšanās ievēlēts Dienvidkurzemes novada domē no Zaļo un Zemnieku savienības saraksta. Novada domē darbojas Attīstības un tautsaimniecības komitejā, kā arī Finanšu komitejā.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]