Irma Kalniņa

Vikipēdijas lapa
Irma Kalniņa
14. Saeimas deputāte
Amata sākums
2022. gada 3. novembris
Prezidents Egils Levits
Premjerministrs Arturs Krišjānis Kariņš

Dzimšanas dati 1950. gada 7. oktobrī (72 gadi)
Valsts karogs: Amerikas Savienotās Valstis Ņujorka, Amerikas Savienotās Valstis
Dzīvo Valsts karogs: Latvija Rīga, Latvija
Tautība Latviete
Politiskā partija Jaunā Vienotība
Dzīvesbiedrs(-e) Ojārs Ēriks Kalniņš (1996 - 2021)
Profesija komunikācijas, lietiškās etiķetes un diplomātiskā protokola eksperte, politiķe
Augstskola Ohaio Universitāte

Irma Kalniņa (dzimusi Irma Anna Ferliņa 1950. gada 7. oktobrī, Ņujorkā, Amerikas Savienotajās Valstīs) ir Amerikas latviešu komunikācijas, lietišķās etiķetes un diplomātiskā protokola eksperte, publiciste un politiķe, 14. Saeimas deputāte.[1] Ievēlēta Saeimā no partiju apvienības "Jaunā Vienotība". 14. Saeimā strādā Ārlietu komisijā, kā arī Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā. 2022. gada 23. novembrī ievēlēta par Saeimas Ārlietu komisijas sekretāri.[1]

Teju 30 gadus I. Kalniņa profesionāli ir saistīta ar lietišķo etiķeti, komunikāciju un diplomātisko protokolu, kā arī darbojusies dažādās labdarības organizācijās.[2] I. Kalniņa ir individuāli praktizējoša komunikācijas eksperte un valdes locekle SIA "Irmas Kalniņas konsultācija".

Kā Latvijas vēstnieka ASV Ojāra Ērika Kalniņa dzīvesbiedre līdzdarbojās: ilgtermiņu attiecību veidošanā starp Latvijas un ASV politiķiem, sabiedriskajā organizācijā "Hayes, Domenici & Associates", vadot starptautisku projektu krūts vēža agrīnai diagnostikai "National Race for the Cure".

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]