Rihards Kols

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
12. Saeimas deputāts Rihards Kols

Rihards Kols (dzimis 1984. gada 16. decembrī Rīgā) ir latviešu politiķis, 12. Saeimas deputāts, Saeimas pārstāvis sadarbībai ar OECD[1], Ārlietu komisijas priekšsēdētāja vietnieks, partijas Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"—"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" valdes loceklis, Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētāja Raivja Dzintara vietnieks[2]. Rihards Kols ir biedrības „Latvijas karogs” valdes priekšsēdētājs un idejas autors[3], kā arī biedrības „Jaunatnes Kompetences Centrs” valdes loceklis. LR Zemessardzes Studentu bataljona zemessargs[4]. Bijis Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas parlamentārais sekretārs.

Tēvs — uzņēmējs un sporta funkcionārs Jānis Kols.

Izglītība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Mācījies Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā, un Rīgas Komercģimnāzijā. 2008. gadā ar izcilību absolvējis Biznesa augstskolu „Turība”, iegūstot profesionālo bakalaura grādu tiesību zinātnē, ar specializāciju civiltiesībās.

Maģistratūras studijas turpināja 2009./2010. gadā Lielbritānijā — Vestminsteres Universitātē, Londonas Diplomātiskā Akadēmijā, iegūstot maģistra grādu diplomātijā ar specializāciju ārlietu jautājumu analītikā.

Politiskā darbība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2013. gada iestājās politiskajā partijā Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"—"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK". 2014. gadā Rihards Kols bijis Kultūras ministrijas parlamentārais sekretārs un deputāta amata kandidāts Eiropas Parlamenta vēlēšanās ar trešo kārtas numuru Nacionālās apvienības sarakstā.

2014. gada rudenī ievēlēts par 12. Saeimas deputātu no Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"—"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā. Kols kļuva par pirmo parlamentāro sekretāru Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai (amatu zaudēja 2015. gadā).

12. Saeimā Rihards Kols darbojas kā Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedrs un ir dalībnieks Eiropas lietu komisijā, kā arī Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas valstiskās audzināšanas un jaunatnes lietu apakškomisijā. Vada darba grupu, kas Saeimā organizē diskusiju ciklu par Eiropas Savienības un Amerikas Savienoto Valstu brīvās tirdzniecības nolīgumu jeb TTIP.[5]

2015. gada 10. jūlijā Latvijas Ministru prezidente Laimdota Straujuma parakstīja rīkojumu atbrīvot Rihardu Kolu no parlamentārā sekretāra amata,[6] sakarā ar koalīcijas līguma pārkāpšanu,[7] jo Kols bija parakstījis opozīcijas rosinājumu par Saeimas ārkārtas sēdes sasaukšanu par bēgļu jautājumu.[8][9]

2016. gada 27. oktobrī ievēlēts par Saeimas kontaktpersonu Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Parlamentārajā tīklā[1].

Sabiedriskā līdzdalība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2012. gadā Kols nodibināja Lielbritānijas latviešu studentu apvienību „Association of Latvian Students in the United Kingdom”, kurā darbojās kā ģenerālsekretārs. Praktizējis karaliskajā starptautisko attiecību institūtā “Chatham House”, Krievijas un Eirāzijas programmā un darbojies kā starptautisko attiecību konsultants Latvijas—Lielbritānijas Tirdzniecības kamerā (2010—2011).[10] Kā praktikants piedalījies organizēt Pasaules NVO dienu (2011—2012) Londonā.[11] Kopš 2014. gada ir biedrības „Jaunatnes Kompetences Centra” valdes loceklis. 2014. gadā nodibināja biedrību „Latvijas Karogs”, kurā ir tās valdes priekšsēdētājs.

2015. gada 2. oktobrī radiostacijas Boom FM programmā "Suņu Būda" tika paziņots, ka Rihards Kols un Vilnis Ķirsis (Vienotība) piebiedrojās Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa (Latvijas Reģionu apvienība) nostājai pret Latvijas nacionālo lidsabiedrību "AirBaltic",[12] kuras darbinieki lidmašīnā nelietoja valsts valodu saziņā ar pasažieriem.[13][14]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]